Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Съб 23 Окт 2021, 00:50
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Списания
НАЦИОНАЛНО ОРЪЖЕЙНО СПИСАНИЕ "КЛУБ ОРЪЖИЕ", бр.4/2011
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 5 [64 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3, 4, 5 Следваща
Автор Съобщение
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Вто 03 Май 2011, 22:22    Заглавие:  НАЦИОНАЛНО ОРЪЖЕЙНО СПИСАНИЕ "КЛУБ ОРЪЖИЕ", бр.4/2011  

Мнението е изтрито по желание на потребителя.

Последната промяна е направена от Бай Ганьо на Нед 08 Май 2011, 15:57; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Сря 04 Май 2011, 15:20    Заглавие:  

Броят - хубав. Само дето според мен дума "ГръмовержИца" няма...

Click to see if image is larger
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Pashov

МнениеПуснато на: Сря 04 Май 2011, 15:24    Заглавие:  

Да не забравяме и "Abrams на бойното поле" - материал за бойното използване на американския танк, в т.ч. и в Ирак.
Последната промяна е направена от Pashov на Сря 04 Май 2011, 17:02; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Сря 04 Май 2011, 15:25    Заглавие:  

Пашов, несериозно някак си? Измисляме нови думи?
Чакаме отговор от редакцията. И най-вече от редакторите. Все пак не зависи каква глупост е написал авторът, а как го редактира отговорния редактор за броя ...

Последната промяна е направена от Preslav на Сря 04 Май 2011, 15:45; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Сря 04 Май 2011, 15:40    Заглавие:  

От новия брой научаваме, че вече "Кугър" има въоръжен вариант..

"На финала друг Cougar - въоръжен вариант за транспортно-десантни мисии..."

Ще ни обясните ли какво е въоръжението на "Кугър"-а?
Да не би да сме изпуснали нещо.
Върнете се в началото
Pashov

МнениеПуснато на: Сря 04 Май 2011, 16:16    Заглавие:  

Панчелиев, езикът е нещо живо, което се развива непрестанно! Като колега, който борави с изразните средства активно , би следвало да разбереш нашата игра на думи Laughing Освен, това в гилдията се защитава тезата, че редица думи не могат да имат само мъжки род. Пък, ако се порови човек, ще открие, че и в Месопотамия, и в Китай са имали богини на мълниите и гръмотевиците. Т.е. гръмовержици...
По повод новите думи и развитието на словестността, от няколко месеца си имаме и нов правописен речник, в който има доста нови думички, в т.ч. и редица доскоро липсващи - като джиесем, имейл и т.н.

За вертолета - не си ли спомняш, че Кугърите ни имат два варианта - за търсене и спасяване и транспортно-десантен. Единият е "гълъб на мира", за другия приспособихме бордова картечница, че да се брани. Нали ги взехме без въоръжение и броня. Ако трябва да съм честен, това за мен не е баш въоръжение, ама айде...
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Сря 04 Май 2011, 16:21    Заглавие:  

И за двете не съм съгласен. Ако на "Спартан"-а сложим същото и той става въоръжен и опасен!
А за "гръмовержица" - чакам или от някой речник доказателство, или поне няколко пъти употребена като дума в някоя митология или какъвто и да било текст в женски род.
Ако не - то тогава ти си първия употребил я. Както се казва - ти си новия Балан, честито!
Върнете се в началото
Pashov

МнениеПуснато на: Сря 04 Май 2011, 16:41    Заглавие:  

Имаш правото да си съгласен или несъгласен с каквото ти душа иска. Както и ние, от екипа на списанието. Аргументирахме ти се, все пак не забравяй, че светът не започва и не свършва с нас. Laughing
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Сря 04 Май 2011, 17:10    Заглавие:  

И аз като редовен читател се аргументирах - мисля че си учил бая занаят от Калоян в "Океан", за да се излагаш така. Лично мнение. В миналия брой на "Океан" допуснах грешка, извиних се на читателите...
Върнете се в началото
Pashov

МнениеПуснато на: Сря 04 Май 2011, 17:51    Заглавие:  

Вариантите са няколко - аз бъркам (имал съм слаби учители Very Happy ), колегите ми явно също (коректори, редактори - и те явно не са на очакваната висота). Или просто сме поработили по-дълго по специалността си, в повечко издателства и издания, и имаме по-широк мироглед и разбирания... Прощавай, че не споделяме вижданията ти!
Върнете се в началото
Flanker

МнениеПуснато на: Сря 04 Май 2011, 17:53    Заглавие:  

Откъде толкова сили и порив по повод на една дума??!! Ако до това опряхме.... Аз все си мисля, че е човешко да се напише грешна дума (ако въобще е). Надали има брой на което и да е списание в което да няма някаква грешка. Дори и в престижното германско "Strategie und Technik" хващам на брой поне по 2-3 грешки, но до сега не съм видял в нета или на страниците му някой да седне да си скубе косите за това или от редакцията някой да публикува извинения в Държавен вестник. Аз се радвам, че това списание го има пак и то със смислено съдържание заради което мога да си затворя очите, че някъде имало грешна дума.
Поздрави!
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Сря 04 Май 2011, 17:54    Заглавие:  

Иво, нямаш слаби учители. Имаш слаби познания по журналистика.
Или искаш да изкарам някой твой материал от "Океан" през годините, или от "Криле" - нагледно начервен?
Престани да говориш глупости. Днес получихме интервюто от ген.(от утре) Златев, в което той нагледно обяснява, че няма такова понятие за "Кугър"-а - "На финала друг Cougar - въоръжен вариант за транспортно-десантни мисии...".
И си помисли защо си поработил в повечко издания... И защо никъде не се задържа...
Върнете се в началото
Flanker

МнениеПуснато на: Сря 04 Май 2011, 18:00    Заглавие:  

Preslav написа:
Иво, нямаш слаби учители. Имаш слаби познания по журналистика.
Или искаш да изкарам някой твой материал от "Океан" през годините, или от "Криле" - нагледно начервен?
Престани да говориш глупости. Междудругото днес получихме интервюто от ген.(от утре) Златев, в което той нагледно обяснява, че няма такова понятие за "Кугър"-а - "На финала друг Cougar - въоръжен вариант за транспортно-десантни мисии...".

Ще ми позволиш ли да не се доверя на мнението дори на един генерал, доколкото такива останаха истински? Точно на предпоследния парад за 6 Май, по не помня коя телевизия бяха взели един "генерал", действащ при това, да коментира минаващата техника. След като коментира при минаването на ПТУРК "Конкурс" на БРДМ-2 като ЗРК "ОСА", просто смених канала. Не благодаря.
Сега да не се остане с впечатление, че адвокатствам на някого или пък оценявам въпросния генерал без да го познавам- просто изразявам мнение...
Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 04 Май 2011, 19:05    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Българските Кугуари нямат въоръжение. Картечницата на люка не е авиационно въоръжение. Вариант способен да носи оръжие не е доставян на България по простата причина че не сме си платили Wink Изобщо не разбирам за какво е спора при положение че и двамата сте ги виждали много кратно!

Върнете се в началото
dogan

МнениеПуснато на: Сря 04 Май 2011, 21:50    Заглавие:  

все ми се струва, че е по-добре да се коментира броя, за да може хората да преценят да го вземат или не......ако някой е допуснал грешка е по добре да си признае и да се извини на читателите .... аз не съм чул да са променили конфигурацията на вертолетите от транзпосртен на въоръжен (подкачени оръдия и нурс)...някой ако има инфо да сподели, ама да се пише, че някой е сложил отстрани катртечница и с това е станал хеликоптера въоръжен е наивно, смешно....а защо непрофесионално!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 5 [64 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3, 4, 5 Следваща
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Списания
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.1958s ][ Queries: 14 (0.0061s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker