Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пет 29 Май 2020, 15:39
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » Авиофотография » Снимка на деня
Камуфлажи в българските ВВС
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 2 от 5 [67 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5 Следваща
Автор Съобщение
reaper

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед 06 Юни 2004, 11:05    Заглавие:  

Вече отдавна за идентификация не се изполва визуално опознаване (особено на изтребители). Съгласен съм с мнението на R-77_Adder. За надпис да се използва някакво съкращение на български и английски. "Bulgarian Airforce" не звучи лошо все пак английския е официален език на НАТО. Ама ще ми кажете ли какъв трябва да е надписа на български?
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
ICQ Номер 
eagle1

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Нед 06 Юни 2004, 14:36    Заглавие:  

Както някой каза, защо ни е изобщо такъв надпис - за американците ясно - имат самолти освен ВВС и флота и морската пехота. А нашите (колкото са останали) са си все на ВВС - защо да го описваме изрично? На транспортните може би, все пак на земята този надпис по би свършил някъква работа по чуждите летища. Примерно Българсака Армия дублиран с английски превод? За бойните и вертолетите намалена по размер кокарда, на по-малко места по машината би била пределно достатъчна. А съвсем отделна тема е, че никък не ми харесва сегашната - елементарна е. Всъщност това не е проблем... Проблема е че този тип знаци е толкова разпространен че няма на къде повече. От новопоявилите се знаци унгарските са далеч по-идейни например. Как бихте приели примерно изправен лъв върху щит или в кръгъл контур? Поддава се лесно и на превеждане във стандартите за знаци с налена забелижилост (LoVis май им викаха янките). Иначе можеби националния флаг на вертикала (малък) + някъкъв нов опознавателен знак на по-малко места. Или пък ако ще и стария но значително смален. А сегашните размери данеби да са направени с цел да могат знаците да се нанасят направо върху старите?
Върнете се в началото
ICQ Номер 
борден

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 06 Юни 2004, 17:37    Заглавие:  

Или петолъчката, или андреевски кръст (и в двата случая малки по размер). Сегашните не ме кефат.
Върнете се в началото
Shilo

Местожителство: Плевен

МнениеПуснато на: Нед 06 Юни 2004, 18:03    Заглавие:  

борден написа:
Или петолъчката, или андреевски кръст (и в двата случая малки по размер). Сегашните не ме кефат.

Еййй, ама ги обичаш тия петолъчки. хехеххехехее
Тяхното време вече умря. Twisted Evil Twisted Evil

По-добре андреевски кръст. Click to see if image is larger

Трябва да е нещо лесно за изработка от бояджийска точка, иначе доста шаблона е необходимо да се правят, а и много напасвания ще са необходими за изработката на емблемата.

COMMANDER_KEEN

МнениеПуснато на: Нед 06 Юни 2004, 18:10    Заглавие:  

Как ще е умряло времето на петолъчките бре! На знамето на новия Брат има 50 а на ЕС са 12... До сега само с една си имахме работа Laughing
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Airfan

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед 06 Юни 2004, 18:14    Заглавие: banned!  

DELETED!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
Alexxx

МнениеПуснато на: Нед 06 Юни 2004, 19:48    Заглавие:  

Петолъчката като хералдически знак със сигурност би породила разни ралации с миналото на РБ, поради това за нищо на света не биха я върнали, дори и да им се искаше.
Иначе, веднага ми изплуват снимките на звено МиГ-23 в полет, именно с тези петолъчки - изглеждат много по респектиращо от такива с кокарди, но това си е моето субективно мнение Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
борден

МнениеПуснато на: Нед 06 Юни 2004, 19:59    Заглавие:  

Shilo написа:
иначе доста шаблона е необходимо да се правят

Пет авиобази = пет шаблона. Поносима цена. Evil or Very Mad
Върнете се в началото
Fighterland

МнениеПуснато на: Нед 06 Юни 2004, 21:13    Заглавие:  

Shilo написа:
Тяхното време вече умря.

Абе, то петолъчката е най-разпространения символ на държавните флагове. Това разбиране за нея би трябвало да значи, че доста държави трябва да умрат... Wink

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
ICQ Номер 
eagle1

МнениеПуснато на: Нед 06 Юни 2004, 21:22    Заглавие:  

Shilo написа:
борден написа:

Еййй, ама ги обичаш тия петолъчки. хехеххехехее
Тяхното време вече умря. Twisted Evil Twisted Evil

По-добре андреевски кръст. Click to see if image is larger

Трябва да е нещо лесно за изработка от бояджийска точка, иначе доста шаблона е необходимо да се правят, а и много напасвания ще са необходими за изработката на емблемата.

Сегашният да не е прост за боядисване Shocked Три трафарета - по един за всеки цваят, пък и трябва да ги докараш концентрични... Wink А иначе може да се мине с един - да е тъмносив примерно... Андреевсия кръст обаче май не е много актуален... Rolling Eyes Или трябва да му побаят художниците. Трябва нещо по така за новите времена... И все пак уникално. Като канадците с кленовия лист, австралийците с кенгурото...

ICQ Номер 
Buk
Гост

МнениеПуснато на: Нед 06 Юни 2004, 21:59    Заглавие:  

Click to see if image is larger

А какво ще кажете за такова нещо а ?
Върнете се в началото
eagle1

МнениеПуснато на: Нед 06 Юни 2004, 22:04    Заглавие:  

Ще кажем че е предхождало андреевския кръст. Май му викаха вензела на цар Борис... Ама ми се чини твърде натруфено. Поне на мен Rolling Eyes
ICQ Номер 
reaper

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед 06 Юни 2004, 22:13    Заглавие:  

Испанците и те са с кокарда. По време на гражданската и втората световна война, те също са били с ебмлема подобна на ВНВВ само че бял андреевски кръст на черен фон (нашия е бил черен на бял фон). Проверих и се оказа че в момента маркировката им е комбинация от кокарда (червено-жълто-червено) плюс стария знак. На мене лично много ми харесва испанският вариант за камуфлаж и маркировка. Ето два примера:
F-5 Freedom fighter

и Еurofighter
Мисля че това е добър вариант и за българските ВВС, с нашата кокарда и андреевският кръст (евентуално).

ICQ Номер 
R-77_Adder

Местожителство: гр. Бургас

МнениеПуснато на: Пон 07 Юни 2004, 00:17    Заглавие:  

Относно смяната на сегашната кокарда, политиците ще кажат така: Петолъчката е кумонистически символ, за андреевия кръст ще кажат фашистко, а за вензелата монархично. Ако ще има нова кокарда трябва да е нова и естествено да е оринтирана прозападно. А аз смятам, че сегашната в умален вид, ще си стой много добре на самолетите.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
Fox Mulder

Местожителство: София/Димитровград

МнениеПуснато на: Пон 07 Юни 2004, 04:30    Заглавие:  

Никакъв андреевски кръс - кокардата си е добре.
Аднреевският кръст и онзи другият знак там /кръст за храброст май/ са знаци на държава наречена Царство България. Такава вече няма. Червената петолъчка с кокарда вътре са занци на ВВС на държава наречена Народна Република България - и такава вече няма.
Сега има Република България. Кокардата е чисто републикански знак. Много добре са го сложили.

Проблема на кокардите е, че са адски големи. И са твърде много по самолетите.

Ако са два пъти по-малко и се слагат в разумни количества ще е ного добре.
Както вече споменаха ще е добре да сложат трибагреника на вертикалният стабилизатор. Получава се стилно - вижте белгийците или пакистанците примерно.

Върнете се в началото
ICQ Номер 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 2 от 5 [67 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » Авиофотография » Снимка на деня
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.1222s ][ Queries: 12 (0.0101s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker