Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Р. Петков обвини Костов, Станишев и Борисов, че няма да сме транзитьор на газ от 2020-а · Обсадата на Плевен е най-тежката и продължителна битка в хода на Руско-турската война (1877 1878). · Имаме забележки към управлението на ГЕРБ, но сме прагматици, обяви лидерът на СДС /ВИДЕО/ · Ужас в Лондон: Тъмножи насякоха на парчета баща със сабя и мачете ВИДЕО · В Русия вещаят "мрачен сценарий" за Европа · На Луната няма да има руски космонавти с наднормено тегло ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Съб 14 Дек 2019, 17:53
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Форум на списание "Клуб КРИЛЕ"
Събираме идеи
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 6 от 7 [96 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Следваща
Автор Съобщение
onufrii

Местожителство: вилает Боляристан

МнениеПуснато на: Пон 12 Ное 2007, 13:21    Заглавие:  

pgp000 написа:
- Ретросалонче. Ако решите да обединявате с едноименното отделно издание - малко ще го намалите, и все пак...

Сакън! Никакво обединяване! Даже е малък обема на Ретрото! Колкото до плаката - да си го разпечатам на А4 на принтера на работа ли? Мерси - предпочитам да си го купя с броя като подарък, вместо да търся къде да ми го разпечатат както трябва и да кихна 10 гроша отгоре! И пиши на български, моля те! На уотърмарка у наше село му се вика воден знак! Вярно, че не всички са проЗДи като мене и ти разбират, ама българския език си е предоволно богат и красив - нека поддържаме чистотата му!

Si vis pacem, para bellum - 26030

Прайм червени шишета на бели!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
KGG

МнениеПуснато на: Вто 04 Дек 2007, 20:35    Заглавие:  

Идеи...интересно и приемливо.Надявам се списанието да е по-богато от към истории свързани с родните ВВС.Идеята ми е във всеки брой да има авторски портрет на един пилот от ВВС на РБ.Считам,че това ще обогати читателите и ще познават добре личният състав на ВВС.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Lozanoff

МнениеПуснато на: Чет 10 Яну 2008, 02:31    Заглавие:  

И аз съм за,да се пише повече за родната армия.ВВС ВМС и т.н.
Върнете се в началото
Ванката

МнениеПуснато на: Чет 10 Яну 2008, 23:06    Заглавие:  

Мисля, че списанието трябва да полага повече професионализъм при отразяването на събитията и проблемите в гражданската авиация в България. Забелязвам, че проблемите се разглеждат доста обтекаемо, без задълбочен анализ, с повече мисъл да не би някой да се разсърди. Предпазната клауза, която лиши нашите превозвачи от равен достъп до европейския пазар, лиши каргоавиацията от работа и възможност за преструктуриране и за въвеждане на нова техника, състоянието на администрацията (на човек да му се доплаче като чете само едни чиновнически интервюта в периода 2003-2006 и после им гледаме сеира), обучението в отрасъла, състоянието и переспективите на РВД в контекста на предстоящите промени на ниво ЕС - това са все открити въпроси, които чакат някой да вземе компетентно отношение. Иначе добри репортажи от някой полет или от въвеждане на нова техника, сравнително добра подборка на световните новини, отлични материали по безопасността и по авиационните събития (чух, че бившият ви колега Явор Петров е в Специализираното звено за разследване на авиационни събития, а го виждам сред авторите ви - добре!). Но мисля, че трябва още се работи именно в тази насока. Провокирайте, например, нещо по тези въпроси във форума, понапудрете го, изгладете малко с ютията, и го пуснете. Така правят други издания и според мен се постига добър резултат.
Върнете се в началото
Ванката

МнениеПуснато на: Чет 10 Яну 2008, 23:12    Заглавие:  

А бе нали съм новобранец, изобщо не съм забелязал, че съм във "Военния авиационен форум"! Ама аз като видя, че някой събира идеи и аз съм пръв! Моля предишното мое съобщение да се впише в протокола на форума за Гражданското въздухоплаване! Отворете и там тема за събиране на идеи! Аз съм новобранка и не ми отива...
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Чет 10 Яну 2008, 23:16    Заглавие:  

Здравей уважаема! Това е точно за тук. Това е форум на списание "Клуб КРИЛЕ" и се приемат всякакви идеи - военни, граждански, космонавтски и т.н. Приятно прекарване в нашия форум.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Ванката

МнениеПуснато на: Пет 11 Яну 2008, 20:43    Заглавие:  

Ето една идея - какво ново предстои в нормативната база за гражданското въздухоплаване. Какво влиза в сила през 2008 год., а и какво се обсъжда за 2009 г. по линия и на ИКАО, и на EASA, и на JAA. Знаят ли в отрасъла какво ново предстои и как това евентуално би повлияло на бизнеса. След като администрацията прави много малко (да не кажа почти нищо, или в последния момент се сеща да праща голи писма от няколко реда и поставя бранша в силен цайтнот), направете вие. Не е нужно да навлизате в големи подробности, маркирайте ги нещата, пък дано самите фирми се сетят да питат и така да задействат администрацията. То е ясно, че тя без натиск отвън няма да проработи както трябва. Тя си кътка информацията за себе си, а после, когато ножът е опрял до кокъла, да се явява като "спасител" и полуграмотни "инспектори" да се явяват като "спасители" (естествено за добри пари, дадени под масата, и приети с разбирането, че ги получават "заслужено" за свършена работа).

P.S. Преславе, не съм момиче, момче съм (поне една жена го признава). С думата "новобранка" навремето се обръщаше към нас един добродушен старшина, независимо, че за м.р. би трябвало да е "новобранец". Ама така го казваше човекът. Иначе навсякъде в предишното си писание използвам за себе си мъжки род. Това само за сведение и за точност в общуването, не че съм се засегнал.
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пет 11 Яну 2008, 21:00    Заглавие:  

Много сори! Ама и аз се залъгах по думата. Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Случаен

МнениеПуснато на: Съб 12 Яну 2008, 23:51    Заглавие:  

Ванка и към мен се бяха обърнали в ж.р.(заради имейла)така става по интересно.2008г. сме, страна член на НАТО и ЕС сме.Сферата за сигурност в частност БА претърпя и търпи големи(много големи)промени.Бихме искали нашите издания да държат топла връзката с "деня"(поделенията живеят в днешния ден)Днешните командири(началници)се равняват и с миналото,но много би помогнало представянето на бъдещите тенденций,а най вече и моментната снимка на системата за сигурност(от всякакъв ракурс). Извинявам се за общите предложения,но на едно поделение в гората камбанарията му не е много висока.Смятам че ще бъда разбран.
Върнете се в началото
super mystere

Местожителство: България

МнениеПуснато на: Пет 21 Мар 2008, 18:24    Заглавие:  

Предлагам да напишете и някоя статия от типа "Гражданска авиацията в България от 1990 г. до 2008 г." . В нея да се пише за самолетите и вертолетите който са пристигнали след 1990 г. Може и да е само една страничка в няколко поредни броя да се научи за тях , защото и сега някой самолети и вертолети в гражданската авиация са ми непонятни. Така също да има и за военните реактивни самолети на западните държави от периода 1950-1970 г., като например Dassault Ouragan , De Havilland Sea Vixen , Hawker Hunter , Saab Tunnan и т.н.
Балгодаря Ви.

Върнете се в началото
KGG

МнениеПуснато на: Нед 23 Мар 2008, 09:56    Заглавие:  

Ще се радваме повече, ако има повече за космонавтиката, тъй като това е бъдещето на авиацията ни и глобализиращият свят...
Върнете се в началото
Me262

Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пет 28 Мар 2008, 14:45    Заглавие:  

Привет,
Имам един въпрос, но незнам дали тук е най-подходящото място. Издателството има ли планове за в бъдеще да издава повече книги на авиационна теметика, било то спомени на наши летци или преводна литература? А какво стана с том 7 на "Реактивните самолети" който така и не се появи на пазара?
Върнете се в началото
Me262

МнениеПуснато на: Съб 05 Апр 2008, 19:52    Заглавие:  

Привет отново,
Явно никой няма намерение да ми отговори, но аз продължавам с въпросите Very Happy . Преди няколко години в "Криле" се появи откъс от втората част на "Триста неизвестни". Та въпросът ми е: каква е причината книгата да не се издаде? Първата част беше доста интересна и увлекателна.
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Съб 05 Апр 2008, 22:07    Заглавие:  

Хай.
За "300 неизвестни" ще питам. За съжаление към 1-ата част интереса бе почти нулев.
За 7-и том - ще питам пак, Иван Бориславов.
За книги на авиационна тематика - през тази година са планирани 5-6. Първите 2 вече са готови - за летище Узунджово и спомените на Владимир Фосенко събрани в "Покорено небе".
Върнете се в началото
Me262

МнениеПуснато на: Нед 06 Апр 2008, 07:14    Заглавие:  

Привет,
Благодаря за отговора. "Триста неизвестни" според мен е интересно четиво, жалко че няма интерес към нея Sad . И все пак се надявам някой ден в ръцете си да държа втората част. Чакам с нетърпение новите две книги, дано интереса към тях да е голям.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 6 от 7 [96 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Форум на списание "Клуб КРИЛЕ"
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0921s ][ Queries: 12 (0.0046s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker