Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Тръмп заплаши с търговски санкции наказва страните от НАТО с ниски разходи за отбрана · Авиоинцидент в САЩ трима загинаха при катастрофа с военен хеликоптер · САЩ ще изпратят 14 000 войници в Близкия изток · Генералната стачка във Франция продължава: В страната протестират повече от 800 хиляди души · Либия и САЩ обвиниха Русия · Владимир Путин заяви, че САЩ стремително развиват военен потенциал за операции в Космоса ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Fri 06 Dec 2019, 14:51
All times are UTC + 2
 Forum index » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Форум на списание "Клуб КРИЛЕ"
Събираме идеи
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 5 of 7 [96 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Next
Author Message
tu-134

PostPosted: Sun 30 Sep 2007, 05:15    Post subject:  

Много ми се иска да видя една хубава статия за някой от закритите летища. За Графа и Доброславци толкова много статии се изписаха. Чел съм подобни статии и за Добрич(2000 или 2001г брой), Балчик(96-а), Габровница, Крумово, Каменец, абе общо взето всяка АБ до сега освен Щръклево, Узунджово и Чешнегирово е имала хубава дълга статия. Особенно се интересувам от Чешнегирово(а с сигурност не съм само аз). Незнам какво ще отнеме да се напишат тези статии и колко дълги да бъдат, може да се разделят на 2 части, още по добре.
Preslav
[Admin]

PostPosted: Sun 30 Sep 2007, 08:18    Post subject:  

Желанието ти ще бъде предложено на екипа на "Криле". Поздрави.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website 
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Tue 23 Oct 2007, 13:58    Post subject:  

Cool Cool Cool
Имам предложение- нека да се ангажира някой бивш ЗКТЧ на някоя от закритите авиобази да напише техническа история на базата. Ще бъде интересно да се разбере какви трудности и проблеми а и аварии е имало в исторята на авиацията ни.

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
Принц Ойген

PostPosted: Tue 23 Oct 2007, 16:02    Post subject:  

tu-134 wrote:
Особенно се интересувам от Чешнегирово(а със сигурност не съм само аз)...

И аз! С Чешнегирово е свързан най-хубавия ми период от кратката ми, но съдържателна армейска кариера. Там ми беше новобранския център и трябва да ви кажа, че такова ядене даваха, че за нула време качих 10 оки... Ех, хубаво място беше...

If you´re slave to the grind
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website 
WhiteWolf

PostPosted: Sun 28 Oct 2007, 22:04    Post subject:  

Аз пък искам за Равнец! Както и да има някакви камуфлажни схеми, чертежи, на съвременни и поостарели бойни, а и не само самолети (цветни) да е с твърди корици (или поне малко по твърди), интресени факти свързани с авиацията, Теми за WWII, както и за Студената война (а не само новини), нещо като ревюта на самолети, полезни материали. Имам един брой на едно италианско списание, което също излиза всеки месец и е като нашето "Криле", та в него, в броя който имам има историята на B-24 и тя дадена доста подробно с цветни снимки, камуфлажи, ренгенови снимки, даденени са опознавателните знаци на държавите използвали самолета, нещо което искам да се слага, към материалите в нашоте списания. Примерно до статия за BG ВВС някъде в началото да има кръгчето бяло, зелено, червено. Та това италиаско списание не е ретросалон, ами просто в този брой се паднало да говорят за B-24 (и то не в основна тема) Основната тема беше за Meteor и към списанието върви модел на Meteor (метален, доста точен, с поставка) Списнието - с меки корици, но цялото цветно и гланцирано. Надали ще направите такова, защото ще стане доста скъпо, но поне някои неща. Също много държа да пускате плакат в средата (на различни самолети и от различни епохи) И да не е суха информация, а още по раздвижено. За тема за авиосимулатори не знам, раздвоен съм все ме клони, че това е списание за авиация, а не за компютърни игри. Общо взето да има от всичко - да е изчерпателно, стегнато, подредено, подкрепено със снимки и интересн факти. А и може ли да пускате някаква загадка даже да не е с цел печалба, ами просто така за забавление, пак нещо свързано със авиацията. И на края на годината, примерно доп. материал - най-интересно от списанито през годината. За сега това е за което се сещам.
Preslav
[Admin]

PostPosted: Mon 29 Oct 2007, 22:27    Post subject:  

Утре предложенията ви ще бъдат подадени за планиране на броевете през 2008 г. на гл.редактор Владимир Пампоров.
Очакваме още!
Back to top
Non Aliud

PostPosted: Wed 31 Oct 2007, 11:02    Post subject: КРИЛЕ
Subject description: 2008

Моите предложения:
- 100 стр. на цена 8-10 лв. е ок
- с реклама може и повече - вж. развитието на сп. МИТ в МЕНИДЖЪР
- на мен рекламата не ми пречи, вече се свикна с нея. освен това в случая рекламата ще е специализирана, следователно ще информира
- 1 на месец
- раздели - постоянни и за отделни броеве - това много помага при голям обем
- за мен е важно да има следните постоянни рубрики:
--- мемоари (на летци)
--- (истории на) авиобази
--- календар (за предстоящи събития)
--- инфо за сайтове
- при възможност списанието да е опаковано
- добре е да има броеве със CD - вж. успеха на КАПИТАЛ с поредицата на BBC, затова също е важно списанието да е опаковано. Сигурно има подобни поредици за авиацията и космонавтиката.

Успех
Back to top
super mystere

PostPosted: Thu 01 Nov 2007, 10:19    Post subject:  

Аз сега няма да се повтарям,а направо ще се подесетвам-военната реактивна авиация през 50-70г. на западните държави и малка страничка за авиомузейте.
Back to top
WhiteWolf

PostPosted: Thu 01 Nov 2007, 18:10    Post subject:  

super mystere wrote:
Аз сега няма да се повтарям,а направо ще се подесетвам-военната реактивна авиация през 50-70г. на западните държави и малка страничка за авиомузейте.

Подкрепям изцяло!

vortex

PostPosted: Thu 01 Nov 2007, 23:18    Post subject:  

Добре ще е да сложите статий за авиомоделизъм и компютърни симулатори.А цената, за голям брой (80-100) бих дал 7-7.50 но ми харесва идеята и за CD към броя.
onufrii

PostPosted: Fri 02 Nov 2007, 15:20    Post subject:  

100 страници + диск надали ще са в рамките на 7лв. Надали ще са в рамките и на 10лв.

Si vis pacem, para bellum - 26030

Прайм червени шишета на бели!
Back to top
Preslav
[Admin]

PostPosted: Fri 02 Nov 2007, 15:40    Post subject:  

Всичко зависи от това каква оферта ще даде една печатница. Може и 7 лв. да излезе.
Back to top
pgp000
Guest

PostPosted: Sun 11 Nov 2007, 23:22    Post subject:  

Тъй, да се обади и друг ваш отдавнашен читател.

Като цяло в един момент като получих постоянен достъп до Интернет се оказа, че да чета списание е като да ям претоплено ядене. Ще извинявате за директния израз, обаче да пишете при относително малкия (преди време) ваш обем статия на 4 страници за едни Белове просто не беше джентълменско. Също както и в останалата част на списанието да изобилстват реклами на изпратилия вашия екип на изложението търговец, отделно статия пак за фирмата, че и интервю с управителя. Рекламата ви е нужна, и то в контекста на специфичния материал, обаче не по този начин. Ако не обявявате, че статията е рекламна до самото и заглавие - напишете го в скоби в съдържанието в началото на списанието.

Та... За какво отново с удоволствие бих си давал паричките.

- Понеже на всички е ясно, че копи-пейст новинарство тук може да се прави всяка секунда, което значи, че със списание веднъж месечно се връщаме на темата за претоплената манджа - правите един раздел САМО с новини.

По същия начин, по който слагате анонсите за темите в новия си брой на сайта - така и новините: до 10 реда с най-основното - къде, кога и какво; евентуално срокове и имена. Дълги и красиви думи не правят новината актуална за целия месец. Кратко, точно и ясно, за да може да отгърна на 10та страница, където знам, че се намира новината и да видя кога ще се достави новата пратка Ф16 на поляците, примерно.

От новина респективно няма нищо лошо да правите препратка към статия в някой от следващите раздели. Не става дума да правите втори индекс на списанието си веднага след съдържанието, а да създадете връзка между отделните елементи в съдържанието му.

- Акцент: гражданска авиация по света. Голяма статия (или две, или повече - зависи за колко важна смятате темата и колко сте решили да и отделите). Тенденции за пътническата авиация и товарната такава. Финансовите резултати на отделна компания не ме блазнят - по-интересно е как успява да ги постигне (т.е. какво я прави толкова атрактивна).

Представяне на авиокомпания/летище/пилот/случка/самолет по избор.

- Гражданска авиация у нас. Същото като световния раздел.

- РВД (според мен интересна тема, за това - слагаме я като опция).

- Космос (може да ги въртите през брой с РВД).

- Военна авиация и ПВО по света. Тук ще ви трябват поне три статии - една за летяща машина (самолет, хеликоптер, безпилотно средство), една за оборудване/въоръжение и една за [подготовка на] пилоти/единица/ВВС на някаква държава/авиобаза. "Интересната случка" (нещо малко известно) може да покрива някоя от тези три.

- Нашенски ВВС + ПВО. Същото, само по-малко или никак за светлото им бъдеще по план незнамсикойси и какво ще купим (защото тия неща никога не са верни). Историческа справка за случка/инцидент - разглеждайте това като раздел "анти-чукча" - напишете го ясно и просто, за да може всеки да схване нещата от гледната точка на НРБ и/или приемника и в лицето на настоящото държавно образувание (Република България).

Обезателно нещо: интервю. С човек от резерва/запаса/действащ "вевесар". Моля ви - само без командващи. Правете срещи с редовия състав, нагледах се и се наслушах на хора с големи шапки, блестящи униформи, шити по поръчка, които не казват нищо. И като има "Ееееех едно време какво хубаво беше..." нека не е много лирично отклонението. Ако трябва - редактирайте го, за да е правдоподобно.

В няколко броя от вътрешната страна на някоя от кориците ви съм виждал снимки на действащи пилоти на работното им място. Нелоша идея!

Постера - на диска и който както иска да си го печата вудобен за него формат. Не сте нито ефейчем, нито друго метросексуално списание, за да имате сентърфолд.

- Ретросалонче. Ако решите да обединявате с едноименното отделно издание - малко ще го намалите, и все пак... Реално темите могат да са 2:1 в полза на "съвремието" към "едно време" във всеки един от разделите.

- Моделизъм (може би) - [общо] страничка-две с tips and tricks, рядък камуфлаж или модел на нещо от представените в предишните раздели "хвърчила" (а може и комплекс за ПВО).

- Симулатор/друга игра, която смятате за удачно да пуснете. Ама на една страница. За игри си има много списания, за авиацията има само 1.

- Като опция вместо играта - може да сложите (както едно време) кратка теория за някой маньовър.

Като цяло - понеже не ви купувам сега - не знам дали и в списанието така си пускате снимките от Бурже и т.н. без разяснение какво, аджеба, има на снимката, обаче тази практика е директно казано ужасна. Признавам си, вече не ми е само авиацията в главата и не мога да отлича 737-200 от 737-300 и т.н. така че направете го като за обикновени хора.

Имате връзки, които ви позволяват да ходите къде ли не, а на сайта сте сложили 60-тина снимки от някакъв салон, на който се познават много малко неща извън А380. Ако имате още снимки - сложете ги на един диск с уотърмаркове, копирайтс и други такива неща и го пуснете с броя. Пишете кое какво е. Няма никакъв смисъл снимките да седят някъде до момента, в който някой не реши да си тръгне с тях и никой да не може да сподели вашите преживявания на авиосалона.

На сидито можете да слагате и камуфлажи/чертежи/постери/интервюта/филмчета за авиобази и други, за които няма нужда да плащате на трето лице права, примерно. Можете да правите и кратки флашчета или Пауърпоийнт презентацийки за някоя случка или да показвате стъпка по стъпка как се прави маньовър.

Малко дълго стана, ще извинявате. Приемете го за мислене на глас - признавам си - бъкел понятие си нямам от издаване на списание.

Естествено - докато си оправям грешките Елемаг ме е башнал вече с нов отговор, но все пак аз безстрашно оставям предложението си в сила. Успех!!

Last edited by pgp000 on Sun 11 Nov 2007, 23:37; edited 2 times in total
Back to top
Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Sun 11 Nov 2007, 23:28    Post subject:  

Cool Cool Cool
Сакън!!! Няма нужда да се разваля Ретросалона! Много си е добре като отделно издание. Само ако може да излиза всеки месец!

Back to top
Thunderchief

PostPosted: Sun 11 Nov 2007, 23:50    Post subject:  

Quote:
Не сте нито ефейчем, нито друго метросексуално списание, за да имате сентърфолд.

Toва са много големи глупости. Случайно да си си купувал Flypast, Aeroplane, Aircraft Illustrated или нещо от сорта докато си бил тука? Ако плаката е на диск, отпечатването му може да излезе малко по-скъпо от броя

Quote:
Ретросалонче. Ако решите да обединявате с едноименното отделно издание - малко ще го намалите, и все пак

Айде нема нужда! Аз пък смятам, че Ретросалона първо си е перфектен като самостоятелно издание и второ е малко по-тъничък отколкото ми се иска. Иван имаше една перфектна идея, за съжаление няма да мога да му помогна много бързо.

Няма по-противно и уморително за четене нещо от компютърен текст и за това списанията трябва да си останат в хартиен вариант

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger 
Page 5 of 7 [96 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Форум на списание "Клуб КРИЛЕ"
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0704s ][ Queries: 12 (0.0047s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker