Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Тръмп заплаши с търговски санкции наказва страните от НАТО с ниски разходи за отбрана · Авиоинцидент в САЩ трима загинаха при катастрофа с военен хеликоптер · САЩ ще изпратят 14 000 войници в Близкия изток · Генералната стачка във Франция продължава: В страната протестират повече от 800 хиляди души · Либия и САЩ обвиниха Русия · Владимир Путин заяви, че САЩ стремително развиват военен потенциал за операции в Космоса ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Fri 06 Dec 2019, 14:51
All times are UTC + 2
 Forum index » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Форум на списание "Клуб КРИЛЕ"
Събираме идеи
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 1 of 7 [96 Posts]   Goto page: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Next
Author Message
Fox Mulder

PostPosted: Fri 05 May 2006, 11:37    Post subject:  Събираме идеи  

Говорейки си тук в редакцията стигнахме до това, че май имаме потенциал да правим по-голямо като обем списание, което разбира се би струвало пари. Та допитваме се до вас за това.
1. Какво искате да видите на евентуално повечето страници (да кажем около 40 допълнителни страници)? Дали искате да се запази настоящия баланс или искате да се зачепнат нови теми? Примерно да се върнат ретроматериалите (тези до 1950 г.)? Или да се вкара малката авиация? Или парапланеризъм? Или пък да има значително повече космонавтика и/или виртуална авиация (примерно по 10 страници на брой)?
2. Колко бихте платили за това? Да кажем ако и цветсността нарастне?

Въобще отворени сме към всякакви идеи по темата. Просто сега правим един сондаж на мненията. На базата на тази информация ще видим дали има смисъл от повече страници и ако има то с какво да бъдат пълни те.

Вие сте на ход. Very Happy

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
ICQ Number 
onufrii

PostPosted: Fri 05 May 2006, 12:23    Post subject:  

Става въпрос всеки брой да е 80-100стр. ли? До колко цветни страници? А и ако цената скочи над 7-8лв дали доста хора няма да се откажат да купуват!

Si vis pacem, para bellum - 26030

Прайм червени шишета на бели!
Back to top
Fox Mulder

PostPosted: Fri 05 May 2006, 12:30    Post subject:  

Става въпрос за около 80-100 страници, както съм написал. За цената се пита - колко бихте давали за такова списание. Цветност примерно 32 страници. А може и пълна цветност, но при по-малко страници - 70... Може и, абе варианти много.
Ние предлагаме, вие казвате.

Back to top
ICQ Number 
Lion King

PostPosted: Fri 05 May 2006, 12:31    Post subject:  

Shocked Shocked Shocked Ами 40 допълнителни страници ми се виждат страшно много. Но ако се увеличат страниците били и то с 20-25, според мен е по-добре списанието да излиза по два пъти месечно(примерно по 40 стр. броя, в момента са 56 стр.). Един от плюсовите е че някои новини например ще стигат по-бързо до читателите, защото често четем "новини" които са се случили преди 1-2 месеца, а понякога и повече. Естествено ще има и повече "място" за тях. Smile Като цяло искам да се увеличи обема на статиите за съвременната бойна авиация и ретрото. Най-малко ме интересува малката авиация и парапланеризна, но пишете такива статии. Кой знае - може да ми харесат. Иначе - определено искам да се увеличат новините, статиите от сорта: ВВС на едиси коя държава, катко да се публикуват повече статии с интересни "случки" на бивши и настоящи пилоти.
А за цената - ми мога да дам най-много по 6-7 лв. на месец, независимо дали ще е 2х3 или 1х6 лв.

Click to see if image is larger
Back to top
View user's profile Send private message 
F/A18E/F

PostPosted: Fri 05 May 2006, 13:20    Post subject:  

Аз съм за повече страници ама не искам ретро страници. Има си Ретросалон все пак. Аз съм за няколко допълнителни странички(може за симулации), стига цената да не скочи много. Аз повече от 5 лева трудно мога да дам.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website 
HOKUM
[Moderator]

PostPosted: Fri 05 May 2006, 14:30    Post subject:  

Предпочитам десетина страници повече, но да се качи качеството на хартията(да е по-твърда) и списанието да стане, ако може, изцяло цветно. Аз лично бих платил до към 8 лева.
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website 
ICQ Number 
yautja

PostPosted: Fri 05 May 2006, 14:44    Post subject:  

Quote:
1. Какво искате да видите на евентуално повечето страници...

Най-вече:
-да има значително повече космонавтика Exclamation ;
-виртуална авиация;
-"ВВС на едиси коя държава", но не само като суха статистика;

Желателно:
-ретроматериали, но не само отделни образци на техниката, а един по-общ анализ на индустрията в различните периоди от миналото, икономическите аспекти, не толкова ТТ-характеристиките;
-малката авиация- стига да не е прекалено голяма като обем в списанието;
-парапланеризъм и свръхлеки самолети- не е лошо, ама да е няколко странички средно.

Интересно ще е да има нещо като рубрика отразяваща случващото се във форума. Тук се постват интересни мнения (примерно на пилоти), снимки на форумчаните, особено интересни спорове на стойностна тематика (като тази за Осипович и сваления бойнг, примерно)... сигурно има някакъв начин да се отрази това в списанието. Мисля хората четящи "Криле" са повече от участващите във форума. Трябва да може форума да е нещо като "продължение" на "Криле" във вируалното пространство, трябва да има някаква двупосочна връзка м/у тях. Пример. Ето, заформя се една интересна тема (горепосочената) изникнала като от нищото, но вълнуваща и съвсем на място в този форум. Аз нямам нито времето, за да търся информация, нито професионалната подготовка, за да отделя плявата от същината. Това на което разчитам е някой, който разполага с време и знания, и който си изкарва хляба с това, да даде мнение по въпроса. Което ще е много по-добре, отколкото да чета шест страници как Х и Y водят спор от типа- "Така е-Не е така". Освен това списанието струва пари=> трудът за един такъв по-професионален анализ не е напразен!

Quote:
Колко бихте платили за това? Да кажем ако и цветсността нарастне?

Лично аз се изненадвам от такъв скок в обема на списанието, но изненадата е приятна. Ако успеете да запазите качеството и същевременно да вдигнете обема, то аз и 10 лв. съм готов да дам. Даже със сигурност ще го копувам по-често, защото 80-100 странично Криле, струващо 10 лв., ще ми е по-стимулиращо от сегашното при сегашната цена.
Предложението за "двойно" Криле е интересно и добро, но предполагам, че е свързано с технически трудности и е по- лесно да се издаде едно 80 стр. наведнъж, отколкото 40стр. на двапъти. Ако ли пък греша, то наистина "двойно" идва по-добре.

--------------------------------------------------------------------------------------

Лично аз предпочитам цветността да не е за сметка на обема. По-добре 80-100 стр. и колкото може цветни.

R-77_Adder

PostPosted: Fri 05 May 2006, 15:44    Post subject:  

Готов съм да давам по 10лв. само да си заслужава. 40 страници и на мен ми звучат доста, но щом казвате че можете, добре. Това обаче не трябва да е за сметка на цветните страници и качеството на хартията и качеството на написаното. По-добре по-малко страници, но да се запази и подобри качеството, като цвят, хартия и дизайн...

Повече искам да чета, за Виртуалната авиация. Като смятам, че това е най-бързия начин да се докоснеш до авиацията, макар и виртуално. Като цяло жанра е добър а и няма да краде от пространството на другите, защото не винаги ще има какво да се пише, и просто няколко новини ще са достатъчни за броя.

Повече ретро авиация, даже много повече. Ретро салона е супер списание, но в моя случай е безкрайно трудно да се намери, защото най-малкото изисква време.

Малката авиация и пара-делтата също трябва да са застъпени, здраво

Друго предложение, ПЛАКАТ ако може, или поне големи снимки в броевете.

ICQ Number 
ivailo stefanov

PostPosted: Fri 05 May 2006, 21:56    Post subject:  

Аз ще се радвам ако списанието стане по голямо та било то и с 5ст а 40 направо си е супер.Цена до 7лв ми се струва приемлива.Бих искал да има нови теми за леката авиация ,пара,делтапланеризъм и експериментелни летателни апарати а защо не и нещо за авиомоделизъм.
Back to top
С.Николов

PostPosted: Sat 06 May 2006, 18:23    Post subject:  

Идеята на пръв поглед е добра
аз лично бих се зарадвал на повече
съвременна космонавтика
също повече за леката авиация,
парашутизъм и безмоторните.
По интересни статии за скоро проведени операции
в смисъл не само сухи цифри а по възможност
вода от извора тоест участници в действията.
Примерно както бяха извърнредните броеве за
Югославия и атаката над небостъргачите.
Ретро не има си отделно списание на което проблема му е според мен
че излиза в по малък тираж и не е добре разпространено.
Пример предния брой на ретрото още не бях успяс да го прочета
и един приятел от Балчик ме помоли ако имам възможност да му купя
аз му дадох моя и викам на другия ден ще си купя да ама не.
Идеята за моделизъм бих предложил следното
ако имате възможностите да възтановите
клуб Модел да излиза на два месеца примерно
на цена към 6 лева но с повече качествена информация
което смятам ще зарадва моделистите.
По въпроса за нова цена на списанието с повече страници
може би цена от 6 лева ще е приемлива.
При 80 страници също лесно ще могат да се публикуват
даже 10 страници реклама без да се набиват на очи
И още една добавка по въпроса за плакатите
в списанието може да има по един плакат
или по добрия вариант годишен брой
с плакати и календари както имаше преди време
Също предложение когато някой си направи целогодишен абонамент
да получава безплатен брой с плакати и календари.

http://www.paintballvimpel.com/

Да пишеш на Български с латински букви
е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website 
MAVERICK_BURNER

PostPosted: Sun 07 May 2006, 11:58    Post subject:  

Бих платил до 8 лв. Нека в списанието да си има статии за военна и гражданска авиация, космонавтика и авиосимулатори както досега.Аз лично не бих отказал и "ретро" статии или поне както едно време правехте да пишете за интересни въздушни битки и операции от миналото.Според мен би било интересно(това е лично и само мое мнение) да бъдат поместени и образователни материали като например подробна статия за отделни елементи на самолета,тяхната функция и т.н. както и по подобие на стари броеве обяснение на различни бойни маневри Smile
id_l

PostPosted: Sun 07 May 2006, 18:51    Post subject:  

Още страници-да,звучи ми добре,но да не бъдат повече от 20.За мен това е един разумен обем,който няма да ме натоварва в рамките на един месец.
Темите,които могат да се обогатят са:космонавтика,новини,военни конфликти,бойна авиация.
Цената не трябва да надхвърля 6лв.,но ако е такава може да се подобри и качеството.
Back to top
Mitachi

PostPosted: Sun 07 May 2006, 19:26    Post subject:  

Според мен 100 страници за 10 лева е добро съотношение.Моите предложения за теми са следните:
-бойни прийоми(въздушен бой,щурмуване на земни цели и др.)- със схеми и коментари от действащи пилоти;
-практическа аеродинамика в помощ на любителите на леката авиация и парапланеризма;
-разследване на авиационни катастрофи- естествено с изводите на експертите;
-авиационно въоръжение.
Максимум снимков материал при санитарен минимум от реклами(без тях не може).

няма да се дам." Н. Вапцаров
Back to top
M@x

PostPosted: Sun 07 May 2006, 19:54    Post subject:  

100 страници според мен са много ... Ако увеличите качеството на хартията и страниците с 20/30 + ПЛАКАТ бих плащал за него към 7 лева.. Сегашното съотношение на материалите ми харесва... Надявам се с разшираване на обема да се спре тази практика да се публикуват статии с продължение и да трябва да чакам цял месец докато успея да ги дочета...
Back to top
onufrii

PostPosted: Mon 08 May 2006, 12:27    Post subject:  

Аз лично мисля, че цена от 7-8лв ще е нормална, но ако списанието стане изцяло цветно, и до 9-10 е приемливо. Като теми - повече досег до ВВС /не че сега е малко, но винаги може още Wink / - интервюта, описание на ежедневието и мисии, по-значими събития с повече снимков материал, повече военни новини, в 80-100стр няма да е проблем да се възстановят и статиите-монографии, военни конфликти, световни ВВС - анализи, перспективи, материали за следвоенното минало на българските ВВС, анализи и перспективи в гражданската авиация и авиопазара. Идеята да се включват и форумци в изданието е малко себича, но пък е забавна и я подкрепям и аз Cool !

Si vis pacem, para bellum - 26030

Прайм червени шишета на бели!
Back to top
Page 1 of 7 [96 Posts]   Goto page: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Форум на списание "Клуб КРИЛЕ"
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0795s ][ Queries: 12 (0.0042s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker