Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics: hot РОДОПИ 21 - СНЕЖЕН ЕКШЪН(16)
В момента е: Вто 20 Апр 2021, 21:24
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Списания
СПИСАНИЕ "КЛУБ КРИЛЕ", брой 12 2006 г.
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [10 Мнения]  

Как оценявате брой 12-07 на сп. "Клуб Криле"
10 - изключителен
16%
 16%  [ 3 ]
9
22%
 22%  [ 4 ]
8
16%
 16%  [ 3 ]
7
22%
 22%  [ 4 ]
6
5%
 5%  [ 1 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
4
11%
 11%  [ 2 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
1 - изключително слаб!
5%
 5%  [ 1 ]
Общо гласове : 18

Автор Съобщение
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Чет 30 Ное 2006, 13:43    Заглавие:  СПИСАНИЕ "КЛУБ КРИЛЕ", брой 12 2006 г.  

На 5 декември излиза и последния за тази година брой на сп. "КЛУБ КРИЛЕ". Очаквайте от 2007 г. повече страници и повече цвят в изданието. Брой 12 може да си го купите и он-лайн от
http://www.airgroup2000.com/index.php

Корицата:

Click to see if image is larger

Кракто съдържание:

A380 – проблемите продължават

Надали е имало случай през последните месеци да не публикуваме новини или материали за най-големия пътнически самолет Airbus А380. Това е разбираемо предвид големия интерес към програмата, но ако се вгледаме в тези публикации, ще отбележим един тревожен факт – всички те са свързани предимно с проблеми в програмата. Да, А380 успя почти безпроблемно да премине през различните етапи от напрегнатата сертификационна програма, но в същото време различни „препъникамъни” разклатиха сериозно стабилния ход на суперджъмбото. Стигна се дори до странната ситуация, в която тези препятствия бяха толкова сериозни, че се наложи отлагане на първите доставки. Най-сериозното забавяне бе обявено съвсем наскоро и несъмнено постави Airbus в патова ситуация и пред неприятния факт да плаща солидни неустойки за забава на първите си клиенти.

Mega Airport Vienna от Aerosoft

Бихме искали да ви запознаем с реланта проекция на самата добавка към симулатора. Виена (Wien) е столица на Австрия и основен икономически, социален и политически център на страната. Градът е своеобразен музей, с безброй паметници на културата – монументи, замъци, фонтани. Това го прави привлекателна дестинация за много авиокомпании и една от най-посещаваните и красиви столици на Европа. Очаква се през 2006/2007 г. летището да приеме повече от 24 млн. пътници, което говори за 24/7 активност!

Българските компании спасяват Ан-12

В миналия брой разгледахме наболелия въпрос около типовата сертификация на каргосамолетите Ан-12 в Европа. Както можеше да се очаква, сега, когато до крайната дата за сертифициране на самолетите 28 март 2007 г. остават по-малко от четири месеца, събитията около тази важна тема заеха челно място в класацията за най-актуални новини в гражданската авиация. Истината е, че през изминалия един месец от публикуването на обзорния ни материал за Ан-12 и бъдещето му се случиха много неща, и то все положителни, за каузата на българските каргоавиокомпании.

Последният полет на LZ-AVB

Катастрофиралият самолет тип „Авиатика 890СХ”, регистрационен номер LZ-AVB, (сериен номер 135, произведен през април 1994 г., от ЗАО „Авиатика-Лайт”, Русия) е собственост на фирма „МОРЕНА-ЧАР“ ООД и е пилотиран от управителя на фирмата, който почива от травмите, получени при катастрофата.

ВВС на САЩ експериментира със синтетично гориво

Експерименталната програма на ВВС на САЩ за използване на синтетично авиационно гориво започна през септември тази година. Първият полет на бомбардировач В-52H от 5-о бомбардировъчно крило, базирано в Минот, Северна Дакота е изпълнен на 19 септември в авиобаза Едуардс.

Да се измъкнеш от F-15

“Стигнахме до границите на нашите възможности, доколкото ни позволяват мерките за безопасност. Когато работиш с най-добрите, „границите” трябва да се „бутнат” нагоре. Ние направихме това, до известна степен. Научихме доста нови неща и хората ни придобиха оправдано самочувствие. Важно е да използваме пълния си капацитет….”
(майор Николай Димитров, командир на 2-ра ескадрила от състава на 22-ра щурмова авиобаза (щаб) - Безмер, за учението Sentry Lion 2006 („Стражеви лъв 2006”)

Raptor и Eurofighter са равностойни

След опознавателни полети на F-22A Raptor и Eurofighter началникът на щаба на ВВС на САЩ добави още часове към своя впечатляващ нальот от 5000 часа. Той е единственият пилот, летял едновременно и на двата типа самолети.

Ремонтът тук е най-рентабилен

Инженер Тошко Тодоров – управител на „ТЕРЕМ – Летец”

Срещу „Тамилските тигри” с МиГ-27Д
(Продължение от бр.11/2006 г.)

NB-52 срещу невидимите бариери
На 11 юни 1955 г. от летище Боинг Фийлд край Сиатъл, щата Вашингтон, излита в своя първи полет стратегическият бомбардировач разузнавач Boeing RB-52B, сериен номер 52-008. Конструктивно създаден като нападателна платформа, той никога няма да отиде на бойното поле, защото съдбата ще определи за него и неговия събрат борд 52-003 да влязат в историята в друга роля...

Под една шапка
Руската вертолетостроителна промишленост вече е събрана под единно ръководство в процес, характеризиран като одържавяване. Всички важни фирми от бранша са прибрани или предстои да бъдат „под крилото” „ОПК Оборонпром” (унитарно държавно предпрятие).

Надявам се да не съм последният командир

Главен инспектор Радослав Димов завършва ВНВВУ “Г. Бенковски” през 1986 г. 14 години служи в щурмовия вертолетен полк в Стара Загор, като летец на Ми-24. От 2000 г. постъпва като пилот в Специализирания авиоотряд на МВР, базиран на летище София. От юли 2005 г. е командир на авиотряда. Има ... часа нальот на вертолети Ми-2, Ми-8, Ми-17 и Ми-24.

Robinson R44 – количеството е качество и не само...

В света на леките вертолети фирмата Robinson Helicopter Corporation отдавна е призната за феномен. В средата на 80-те години тя стои стабилно на пазара на двуместни леки вертолети.

Сингапурският конкурс – победител е РС-21

Знаковият конкурс за нова система за начално летателно обучение за ВВС на Сингапур завърши на 3 ноември с категоричната победа на PC-21.

Щурманите от трапа (не) изчезващият вид

(Продължение от бр.11/2006)

ТЕРЕМ – “Летец” – вододелът

По време на социализма в България съществуваше внушителен (поне за размерите на страната ни) военнопромишлен комплекс, в който бяха заети десетки хиляди души. Бяха създадени три военноремонтни завода за авиационна техника, специализирани в поддръжката на едни от най-масовите летателни апарати в някогашните ни ВВС.

За да прочетете подробните статии посетете:

http://www.airgroup2000.com/krile/index.php?page=full

Във в. "ВВС" може да прочетете:

Авиомедици и психолози направиха асоциация
МиГ-29 – голямата цел
Майор Петър Петров –командир на ескадрила МиГ-29 пред „Вестник ВВС”
До всички, които желаят да се напише книга за историята на „Нашето летище Узунджово”
Су-25 – още живот
Седем военни летища на концесия.

Приятно четене! Очакваме вашите коментари, критики и предложения!

Последната промяна е направена от Preslav на Пет 05 Яну 2007, 15:51; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
boeing

Местожителство: varna

МнениеПуснато на: Вто 05 Дек 2006, 17:53    Заглавие:  

BRAVO! Very Happy Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger 
ICQ Номер 
F/A18E/F

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб 09 Дек 2006, 19:52    Заглавие:  

Броя ми беше средно интересен. Не е сред най-добрите според мен,но все пак има някой наистина интересни неща,като статията за Тамилските тигри и материала посветен на Терем. Обаче най-много ми хареса това,че от следващия брой списанието става по-голямо. Вече чакам следващия брой с нетърпение.
Rottor_X
[Moderator]

Местожителство: LBSF

МнениеПуснато на: Съб 09 Дек 2006, 20:30    Заглавие:  

Броят не беше от най добрите но не се оплаквам-струва си да се види! Wink

http://world5.monstersgame.co.uk/?ac=vid&vid=59211580
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger 
ICQ Номер 
super mystere

Местожителство: България

МнениеПуснато на: Нед 10 Дек 2006, 10:37    Заглавие:  

Хубаво е да има и една страничка за авиомузейте,като се започне от нашия изтрадал Музей на авиацията-история,с какви експонати разполага,къде се намира,как може да се помогне на нашия Музей на авиацията и т.н.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Rottor_X
[Moderator]

Местожителство: LBSF

МнениеПуснато на: Нед 10 Дек 2006, 11:55    Заглавие:  

super mystere написа:
Хубаво е да има и една страничка за авиомузейте,като се започне от нашия изтрадал Музей на авиацията-история,с какви експонати разполага,къде се намира,как може да се помогне на нашия Музей на авиацията и т.н.

е за какво ти е при положение ,че има толкова инфо по мрежата!?

http://world5.monstersgame.co.uk/?ac=vid&vid=59211580
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger 
ICQ Номер 
Nighteagle

МнениеПуснато на: Нед 10 Дек 2006, 13:54    Заглавие:  

Този брой на списанието е доста добър.
Особено ми беше интересно да прочета статията за двата самолета - Raptor и Eurofighter.

Сашо

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед 10 Дек 2006, 20:04    Заглавие:  

super mystere написа:

идеята от доста време я обсъждаме и твърдо ще я направим догодина!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
super mystere

Местожителство: България

МнениеПуснато на: Вто 12 Дек 2006, 10:12    Заглавие:  

Ще Ви бъда страшно Благодарен.Друго е когато го прочетеш в списанието и то на БЪЛГАРСКИ,а не в "Нета" на английски,пакистански и разни други езици.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
me4o_puhh

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто 12 Дек 2006, 12:00    Заглавие:  

Привет , вчера бях започнал да пиша ама пусти шефове /кашици какво да ги правиш Laughing / . Броя ми харесва честно казано , интерсно ми беше да прочета продължението за МиГ 27 , матеряла за Ан-12 също . Друго какво да отбележа , мног ми беше интерсно да разбера за полицейския Ми-2 , жалко че не лети вече преди редовно си стрелях по него / с фотото де / , също така за катастрофата на екия самолет през Септември.
Ще се радвам найстина ако списанието стане пълноцветно и на цели 64 стр.
идеята за музейте ми допада , поне след 1 Януари , каот ще си ходим накъдето си искаме да знаем какво да търсим Laughing Laughing .
Аз лично мога да помогна с пътепис от 2 музея в Берлин.
Поздрави Very Happy

Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [10 Мнения]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » Списания
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.1041s ][ Queries: 16 (0.0188s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker