Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Орбан подкрепя Груевски. В ущърб на българските интереси · САЩ дава 500 млн. евро отстъпка за закупуване на F-35 · Спас Гърневски: Няма да има предсрочни избори, ГЕРБ ще управлява поне още два мандата · Посмъртно Тръмп отличи Елвис Пресли с президентския Медал на свободата · 5600 морски пехотинци са мобилизирани · "Таймс" обяви анимацията "Маша и мечката" за руска пропаганда ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Нед 18 Ное 2018, 05:42
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Събития и Коментари
Нови символи на българската бойна авиация?
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 8 от 16 [239 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 6, 7, 8, 9, 10, ..., 14, 15, 16 Следваща
Автор Съобщение
in_the_dark

МнениеПуснато на: Сря 15 Ное 2006, 22:36    Заглавие:  

Елемаг написа:
Cool Cool Cool
Съвременните авиационни кокарди се опростяват максимално като се набляга на националните символи и цветове! Сложни кокарди почти никъде няма! А този последния който си предложил прилича на неизмито петно от размазала се гарга. Навсякъде където има черно в българската симворлика (не само в авиацията) то е в формата на кръст и задължително на бял фон! Изцяло черна емблема имаха само албанските ВВС (техния черен орел стилизирано) но май и те я махнаха.

Любопитна позиция имаш. Настояваш българският авиационен знак непременно да е... като повечето от останалите по света. Ами оригиналността, националната специфика? Нали именно изключителността е качеството, което се търси, когато се създава собствена неподражаема идентичност?
Сложни кокарди, при това и многоцветни, има немалко. Поразгледай дискусията и ще се увериш. Има дори куриози като пълно възпроизвеждане на националното знаме и герб като авиационна кокарда. Ето някои от най-претрупаните и детайлните:

Тринидад и Тобаго
Click to see if image is larger

Свазиленд

Оман

Белиз

Бахамски острови
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Alexxx

МнениеПуснато на: Сря 15 Ное 2006, 22:53    Заглавие:  

От години смятам за себе си, че този знак е най-стилен.

Върнете се в началото
Елемаг
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 15 Ное 2006, 22:54    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Страшни примери! На най-големите ВВС в света! Не си задаваш въпроса защо сложните знаци не се задържат в нашите ВВС? Нищо не пречи кокардата да е стилизирана и оргинална и в националните цветове. Сложни конфигурации явно не са походящи.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
in_the_dark

МнениеПуснато на: Сря 15 Ное 2006, 23:19    Заглавие:  

Елемаг написа:
Cool Cool Cool
Страшни примери! На най-големите ВВС в света! Не си задаваш въпроса защо сложните знаци не се задържат в нашите ВВС? Нищо не пречи кокардата да е стилизирана и оргинална и в националните цветове. Сложни конфигурации явно не са походящи.

Но са примери от действителността, които оборват неверните ти и на моменти грубо звучащи твърдения. И не са единствените, впрочем.
Сложен знак в българската бойна авиация е бил орденът "За храброст" от периода 1937-1940, но тогава изображението е било многоцветно (бяло, червено, златно) и детайлно (особено лъвчето в центъра). По думите на историци е заменен с Андреевския кръст заради трудното му изрисуване. Другият сравнително сложен е червената окантена петолъчна звезда с вписана в центъра трицветна кокарда от епохата на Варшавския договор. Изоставен е поради идеологическа натовареност и подражание на символиката на чужда страна, СССР.
Определяш като сложно едноцветно напълно изчистено изображение. Това би било странно ако не бе очевидно предпочитанието ти към един друг конкретен символ (трицветната кокарда с три или четири пояса), който всъщност не е по-прост. Сложната геометрия срещу сложната колоритност? Не ми се сърди, но контрааргументите ти не са съвсем принципни. Защо не предложиш сполучлив вариант на трицветна бяло-зелено-червена кокарда, ще го обмислим?
Върнете се в началото
Rottor_X
[Moderator]

Местожителство: LBSF

МнениеПуснато на: Сря 15 Ное 2006, 23:23    Заглавие:  

in_the_dark написа:
Rottor_X написа:

това е Фашагска символика и не мисля че това ще се приеме-за мен лично е обида!Аре малко по сериозно-като ще предлагаш нещо недей да даваш всичко за което се сетиш!

Защо смяташ този проект за фашистки и обиждащ? Би ли обяснил аргументирано?

това е попринцип немския кръст,който до колкото съм запознат и до днес се използва и е бил доста време във войната!И нито е оригинално нито с нещо показва българското! Exclamation Последните идеи които си предложил и тези на другите са много по добри!Въпреки че и това с петолъчката е доста тъпо и изтъркано!Трябва да се прояви оригиналност-аз правя един проект в момента и се надявам до петъка събота да го завърша и да го представа за да видя какво мислите! Wink

Поздрави! Wink

http://world5.monstersgame.co.uk/?ac=vid&vid=59211580
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger 
ICQ Номер 
Rottor_X
[Moderator]

МнениеПуснато на: Сря 15 Ное 2006, 23:28    Заглавие:  

albast написа:
На мен също ми допадат сегашмите кокарди,само наистина да са по-малки и да се изписват емблемите на ескадрилите на вертикалният стабилизатор ми се стува,че ще е по-красиво:0
Колкото до "фашизма" не веднъж съм казвал ,че тук има твърде мн"русофили",които милеят за "великите славянски братя" и са повлияниот тяхната идеология Twisted Evil Ако беше петолъчка нямаше да дигат врява,щяха да кажат ,че е в крак с времето ахахах...макар да не е по темата искам да вметна,че се дразня да виждам военните с звание "капитан" да носят на раменете по 4 "болта",а не по 3 както е БГ традицията!мисля ,че след като вече нема СССР и петолъчкте са заменени е нелепо да има пагонисъветски образец:0

Една поправка ако се насочваш към мен-аз не милея за Великите братушки и искам да ти кажа че Съветския съяз и Раихстага са допринесли с лошотии!Ето например за Локомотивите случая които СССр конфискува от Българияи ,който сме ги поръчали много преди 9-ти - те ни ги взимат и какво след множество молби закани и на накраиа ниу ги връщат като едни голями отрошляци!Но да не се отклоняваме от темата а да спомогнем за идея за Булгарското-нека забравим старите времена! Wink

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger 
ICQ Номер 
Rottor_X
[Moderator]

МнениеПуснато на: Сря 15 Ное 2006, 23:33    Заглавие:  

Shilo написа:
Rottor_X написа:
това е Фашагска символика и не мисля че това ще се приеме-за мен лично е обида!Аре малко по сериозно-като ще предлагаш нещо недей да даваш всичко за което се сетиш!

In the dark много сериозно е подходил и не му се обезсмисляй труда. И трябва да се дава всичко за което може да се сети, при условие, че друг не може.

Laughing Laughing Laughing
Сегашната кокарда може да се каже, че е империалистическа. Прилича на английската или френската, нарисувана на спитфайър, хърикейн или МС-406! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Неискам да го обезсмислям но виж-проявено е някаква идея но го няма българското-наподобява други традиции, ценности и т.н.Мисля че не трябва да се слага тука каквото и да е а наистина нещо което си заслужава, а не първото което ти хрумне-все пка малко сериозно отношение трябва да се прояви!

Върнете се в началото
ICQ Номер 
in_the_dark

МнениеПуснато на: Сря 15 Ное 2006, 23:38    Заглавие:  

Rottor_X написа:
това е попринцип немския кръст,който до колкото съм запознат и до днес се използва и е бил доста време във войната!И нито е оригинално нито с нещо показва българското! Exclamation Wink

Поздрави! Wink

Това е кръст, който действително напомня силуета на германския Железен кръст. Но той не е фашистки символ, много по-стар е. Още две уточнения, ако ми позволиш. Първо, фашизмът е не германски, а италиански строй. В Германия е съществувал национал-соцализъм (партията на Адолф Хитлер се е наричала Национал-социалистическа германска работническа партия) или за по-кратко нацизъм. Вярно е, че западноевропейските "десни" тоталитарни режими често се означават изобщо като фашистки, но това създава объркване - често не става ясно какво точно се има предвид с това изразяване с размит смисъл. По същата причина нямах представа какво конкретно не приемаш във въпросния проект. Второ, авиационните знаци на фашистка Италия

и нацистка Германия

са били доста по-различни. Обоснованият упрек към този мой проект бе сходството му със съвременния знак на Германия

поради което приех критиките и се отказах от него. Приеми поздрави и от мен!
Върнете се в началото
in_the_dark

МнениеПуснато на: Сря 15 Ное 2006, 23:42    Заглавие:  

Rottor_X написа:

Мисля че не трябва да се слага тука каквото и да е а наистина нещо което си заслужава, а не първото което ти хрумне-все пка малко сериозно отношение трябва да се прояви!

Едно техническо съображение. Аз съм поддръжник на следния принцип. Предлага се и се обмисля всяка идея, която ни мине през главите (е, разбира се, в границите на сериозността), защото даже несполучливи предложения може да вдъхновят създаването на нови стойностни идеи.
Върнете се в началото
Rottor_X
[Moderator]

МнениеПуснато на: Сря 15 Ное 2006, 23:46    Заглавие:  

in_the_dark написа:
Rottor_X написа:
това е попринцип немския кръст,който до колкото съм запознат и до днес се използва и е бил доста време във войната!И нито е оригинално нито с нещо показва българското! Exclamation Wink

Поздрави! Wink

Това е кръст, който действително напомня силуета на германския Железен кръст. Но той не е фашистки символ, много по-стар е. Още две уточнения, ако ми позволиш. Първо, фашизмът е не германски, а италиански строй. В Германия е съществувал национал-соцализъм (партията на Адолф Хитлер се е наричала Национал-социалистическа германска работническа партия) или за по-кратко нацизъм. Вярно е, че западноевропейските "десни" тоталитарни режими често се означават изобщо като фашистки, но това създава объркване - често не става ясно какво точно се има предвид с това изразяване с размит смисъл. По същата причина нямах представа какво конкретно не приемаш във въпросния проект. Второ, авиационните знаци на фашистка Италия

и нацистка Германия

са били доста по-различни. Обоснованият упрек към този мой проект бе сходството му със съвременния знак на Германия

поради което приех критиките и се отказах от него. Приеми поздрави и от мен!

Добре но все пак сме Българи и трябва да имаме собсвен знак ,а не такъв наподобяващ други!Много е правилно казното от теб но нека е нещо друго-наистина не изглежда добре на фона на българския трибагреник!И още нещо през годините кокардите са се доближавали или са наподобявали на тези от другите държави-ами андреевския кръст наподобява пак германските кокарди,а след девети или по скоро след 50-те година ако не се лъжа започват да се използват петолъчки с трибагреник-просто разбери ме ,че искам нещо което не е изпозвано и съм сигурен че и доста хора тук искат да е нещо не правено досега! Wink

Върнете се в началото
ICQ Номер 
in_the_dark

МнениеПуснато на: Чет 16 Ное 2006, 00:00    Заглавие:  

Rottor_X написа:

искам нещо което не е изпозвано и съм сигурен че и доста хора тук искат да е нещо не правено досега! Wink

Пълно съгласие! Затова сегашната кокарда с три пояса, макар че е с цветовете на националното ни знаме, ми изглежда безлика - тя е една от десетките подобни кокарди. Само от съседите ни три държави използват кокарда с такава триделна структура.
Върнете се в началото
in_the_dark

МнениеПуснато на: Чет 16 Ное 2006, 03:03    Заглавие:  

Още изображения на български бойни самолети с ордена "За храброст" като отличителен знак (от галерията на German):

Върнете се в началото
Foxy

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет 16 Ное 2006, 09:39    Заглавие:  

Нито кръстовете нито петплъ4ките са български символи .... все за взети от някъде и не може да претендирате за уникалност с тях , така 4е ако ще е нещо уникално , просто забравете за тях , те са толкова банални колкото и кръглите кокарди с съответния национален флаг !
Аз ли4но не бих искал да видя на мойта машина нито кръст нито петолъ4ка или техни вариации, дори настоящите кокарди, колкото и да са досадни са по-привлекателни от тях !
Само не се престаравайте с униклноста , колкото са по - семпли толкова по - добре ще стоят ..... щото няма да се у4удя ако някой предложи и конска опашка- трибагреник Smile !
Върнете се в началото
ICQ Номер 
onufrii

Местожителство: вилает Боляристан

МнениеПуснато на: Чет 16 Ное 2006, 12:04    Заглавие:  

pavelludiq написа:
Поразцъках се със фотошопа неска и сътворих следния скин за лок он.

Баце, пробвай го нискозабележим в сиво - мисля, че ще пасне по-добре!

in_the_dark написа:
Сложни кокарди, при това и многоцветни, има немалко.

Даваш примери все с бананови републики, на които единственото което им остава е шаренията. По-нагоре пак го писах - на тях не им се налага да се съобразяват с ред ограничаващи емблемите фактори. Няма сериозни ВВС с подобни сложни знаци.

И стига сте се занимавали с фашистки и комунистически символи! Първо разберете какво са и какво символизират кръста, свастиката и петолъчната звезда, а после ги обременявайте политически. Ако петолъчката беше толкова комунистическа, САЩ нямаше да си я слагат в знамето, а ако свастиката беше само фашистка, Финландия нямаше да я ползват!

Si vis pacem, para bellum - 26030

Прайм червени шишета на бели!
Върнете се в началото
Fallschirmjaeger

Местожителство: Градът на трите лъва

МнениеПуснато на: Чет 16 Ное 2006, 12:49    Заглавие:  

Никак не искам да се повтарям, но май ще се наложи. Проблемът на конската опашка не е, че както всички казвате е тъпо, защото това е част от националната ни история за доста дълъг период от време. Проблемът е, че от също толкова дълго време вече не присъства в нея. За сметка на това кръстът е неделим български знак от повече от 1000 години и е премахнат не заради обезличаване, а заради марксистки залитания. Още веднъж ще кажа, че един знак може да бъде приет само ако е масово разпознат от цялата общественост като традиционно български. За такъв може да мине единствено лъвът, изправен на два крака, но това е един адски разпространен хералдически знак. Такъв е бил знакът и на белгийско-нидерландската фламандска дивизия на Вафен-СС. И какво тогава? Да си изтрием от историята знак, който присъства в нея от столетия ли? Затова моето конструктивно предложение е към споменатите от мен в предишни постове мерки за осъвременяване на трицветната кокарда да се добави и нанасяне на чисто черен изправен лъв на вертикалните кормила.
Или сега се сетих за знака на ВВС със сокола. Вместо лъв може соколът да се нанася на върха на вертикалните стабилизатори.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 8 от 16 [239 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 6, 7, 8, 9, 10, ..., 14, 15, 16 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Събития и Коментари
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0783s ][ Queries: 12 (0.0062s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker