Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Tue 25 Feb 2020, 23:55
All times are UTC + 2
 Forum index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжия и военни конфликти през 21 век
Ирак. Войната с "Ислямска Държава"
Moderators: Super Flanker
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 116 of 118 [1765 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, ..., 114, 115, 116, 117, 118 Next
Author Message
Flankerivo
[Admin]

PostPosted: Wed 08 Jan 2020, 17:15    Post subject:  

Днес не са по-различни. Заплатаджии.

*
https://pbs.twimg.com/media/ENxM1tfXsAQ75zk?format=jpg&name=large
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger 
Flankerivo
[Admin]

PostPosted: Thu 09 Jan 2020, 11:50    Post subject:  

https://twitter.com/i/status/1215174798449553408
Video of the damages at the US Ain Al-Asad Air Base in Iraq

*
https://twitter.com/PressTV/status/1214985040737787905
Video shows missiles being prepared in an unknown Iranian underground missile city before their launch against U.S. military bases in #Iraq.
Back to top
Flankerivo
[Admin]

PostPosted: Fri 10 Jan 2020, 08:27    Post subject:  

Разгръщат доста нескопосан фейк за сваляне с ракета. Колко струва само споменаването на жалката фейкнюзовска кантора Bellingcat. Т.е. вече става все по-ясно кой стои зад падането на Boeing-а. Започвам да се чудя защо все Boeing участва в този род сцени.
Back to top
Super Flanker
[Admin]

PostPosted: Sat 11 Jan 2020, 09:57    Post subject:  

Flankerivo wrote:
Разгръщат доста нескопосан фейк за сваляне с ракета. Колко струва само споменаването на жалката фейкнюзовска кантора Bellingcat. Т.е. вече става все по-ясно кой стои зад падането на Boeing-а. Започвам да се чудя защо все Boeing участва в този род сцени.

Не е фейк - има вече официално изявление на иранците.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
Sharana

PostPosted: Sat 11 Jan 2020, 12:21    Post subject:  

Super Flanker wrote:
Не е фейк - има вече официално изявление на иранците.

Отне известно време, но поне си признаха и се извиниха (за разлика от други) - вероятно са преценили, че твърде много неща излязоха от самия Иран - все пак не са Китай, че да могат да наложат цензура и в интернет.
Видеото пък трудно минава за фейк след геолокацията, която е проведена на няколко места, не само Bellingcat.
Back to top
Super Flanker
[Admin]

PostPosted: Sat 11 Jan 2020, 13:16    Post subject:  

Аз лично си мисля, че не са имали за цел да крият, но явно първо са си направили вътрешно разследване.

Случилото се обаче показва ниско ниво на подготовка, при това на формирование, което има сравнително съвременен ЗРК, ако наистина е свален със ЗУР от ЗРК Тор.
Back to top
Sharana

PostPosted: Sat 11 Jan 2020, 13:46    Post subject:  

Super Flanker wrote:
Аз лично си мисля, че не са имали за цел да крият, но явно първо са си направили вътрешно разследване.
Случилото се обаче показва ниско ниво на подготовка, при това на формирование, което има сравнително съвременен ЗРК, ако наистина е свален със ЗУР от ЗРК Тор.

Това е рефлекс, при това за всички, които попаднат в подобна кофти ситуация. Още докато в интернет спориха дали изобщо е паднал самолета, с който е загубен сигнал, иранския министър на транспорта даде изявление, че е паднал по технически причини. Та още тогава е било ясно какво е станало - ПВОто е стреляло по нещо и е паднал въпросния Боинг, та 1+1=2. След това няколко дни категорично настояваха на технически проблем и категорично отричаха каквато и да е друга версия, даже помолиха медиите си да не участват в "психологическата война" водена от САЩ като тиражират други версии, особено тази в възможносто сваляне.

Ако просто бяха казали, че се води разследване и за момента не може да бъде изключена никоя версия щеше да е съвсем различно. Но риториката им беше доста остра в началото - няма да канят никой, после само украинците при това само под формата на наблюдатели, а не на участници и тн. Освен това започнаха да зачистват отломките веднага, което нямаше да се случи ако първосигнално не са си мислили, че може да се покрие и да се избегнат негативите. Обаче след като се появиха толкова материали от самия Иран, включително и снимки на остатъците от ракета Тор + след като още при първия оглед на отломките украинците казаха, че няма следи от горене по двигателите, та няма как да е технически проблема и американците казаха, че са фиксирали включването на РЛС на Тор-а, както и пуск на 2 ЗУР дадоха задна - казаха, че ще поанят експерти и не само като наблюдатели + ще обявят версията си утре (тоест днес).
Back to top
Yahiko

PostPosted: Sat 11 Jan 2020, 14:20    Post subject:  

Sharana wrote:
Super Flanker wrote:

Това е рефлекс, при това за всички, които попаднат в подобна кофти ситуация. ...

И все пак самолет толкова близо до летището, на траектория за излитане, с дадените скорост и вертикална скорост, с включн транспондер, следен от РВД....
Аз лично не успях да намеря в Нета видео с изявление от официални лица на Иран и предвид бруталната цензура и официалните фалшиви новини на Запад, много съм подозрителен.
Отделно явно е, че иранското правителство е предупредило САЩ за атаките, така че да няма загинали американци и унищожена техника и сега се твърди, че тайно си преговарят.
Не съм експерт, ама нещо намирисва ...
Back to top
View user's profile Send private message 
Super Flanker
[Admin]

PostPosted: Sat 11 Jan 2020, 14:31    Post subject:  

На мен засега ми е най-странна версията с Тор - твърде сериозни усилия се искат, за да го направят това от чиста простотия.

Отделно, че писаха, че се е запалил единия двигател, което по ме навежда на нещо с ИЧ ГСН, но ък от друга страна е възможно всичко, така че ще чакаме повечко официални данни.
Back to top
Yahiko

PostPosted: Sat 11 Jan 2020, 14:37    Post subject:  

Yahiko wrote:
Sharana wrote:
Super Flanker wrote:

Това е рефлекс, при това за всички, които попаднат в подобна кофти ситуация. ...

И все пак самолет толкова близо до летището, на траектория за излитане, с дадените скорост и вертикална скорост, с включн транспондер, следен от РВД....
Аз лично не успях да намеря в Нета видео с изявление от официални лица на Иран и предвид бруталната цензура и официалните фалшиви новини на Запад, много съм подозрителен.
Отделно явно е, че иранското правителство е предупредило САЩ за атаките, така че да няма загинали американци и унищожена техника и сега се твърди, че тайно си преговарят.
Не съм експерт, ама нещо намирисва ...

Сега като гледам, тая ракета трябва да е прелетяла между 500 и 850 км приблизително съотвенот от Ирак или Афганистан, без никой да я засече.
Без да навлизаме дори в конспиративни теории, знаем, че американците преди са използвали пътнически самолети, като прикритие на военни. Също се твърди, че пътнически самолети са сваляни, заради хора, които са били на тях.

Каква ще е тази "човешка грешка". То този оператор на Тор-а, да не би за първи път да е там и да наблюдава за първи път въздушното пространство около летището, че да не може да различи, дали нещо необичайно се случва от нормалния трафик.
Back to top
View user's profile Send private message 
Sharana

PostPosted: Sat 11 Jan 2020, 14:51    Post subject:  

Super Flanker wrote:
На мен засега ми е най-странна версията с Тор - твърде сериозни усилия се искат, за да го направят това от чиста простотия.
Отделно, че писаха, че се е запалил единия двигател, което по ме навежда на нещо с ИЧ ГСН, но ък от друга страна е възможно всичко, така че ще чакаме повечко официални данни.

На видеото май се виждаше запалване на двигателя - и то след втората ракета (първата няма кой да я снима разбира се, но е привлякла вниманието и затова има кадри от втората). А вече по-късно от нанесените щети много неща могат да горят.
Иначе за отричането май си прав - командвашия ПВО на КСИР каза, че веднага е докладвал за инцидента, но в щаба са го засекретили и информацията не е минала нагоре в началото, та политиците и разследващите не са лъгали - какво могат да заявяват пред медиите ако военните им казват, че нищо не знаят в началото...

Кто-то переводил изъявление на английски - хз где перевод точнее.

Quote:
IRGC Aerospace Cmdr: I wish I was dead and such an incident hadn't happened. We in IRGC accept all the responsibility, and are ready to implement any decision made by the Establishment

IRGC Aerospace Cmdr: I was in the country's west following attacks on US base in Iraq when I heard the news. We sacrificed our lives for our people for a lifetime, and now we're trading our reputation with God (disgracing ourselves) and appear in front of the camera to explain.

IRGC Aerospace Cmdr says we had requested the establishment of a no-fly zone given the war situation. But it was not approved for certain considerations

Revision: IRGC Aerospace Cmdr says Air Defence operator sent a message to his commanders; but after he didn't receive any response for 10 seconds, he decided to shoot it down

IRGC Aerospace Cmdr: I informed Iranian officials on Wednesday morning, and said we speculate our own passenger plane has been shot down. But the General Staff of Armed Forces quarantined all those who knew about it, and decided to declare it later

IRGC Aerospace Cmdr.: The officials, including Aviation authorities, who kept denying the missile hit, are not guilty. They made those remarks based on what they knew. We are to blame for everything.

IRGC Aerospace Cmdr.: We were at that time ready for an all-out war with US. We had reports of cruise missiles fired at Iran. It was an individual's error that caused this tragedy
https://www.theguardian.com/world/live/2020/jan/11/iran-plane-crach-tehran-admits-firing-missile-ukrainian-airliner-disastrous-mistake-live-news?page=with:block-5e19a3928f087e8308e6c705

Last edited by Sharana on Sat 11 Jan 2020, 14:53; edited 1 time in total
Back to top
Super Flanker
[Admin]

PostPosted: Sat 11 Jan 2020, 14:52    Post subject:  

Back to top
Sharana

PostPosted: Sat 11 Jan 2020, 14:52    Post subject:  

Yahiko wrote:
Сега като гледам, тая ракета трябва да е прелетяла между 500 и 850 км приблизително съотвенот от Ирак или Афганистан, без никой да я засече.

?!?!

Yahiko wrote:
Без да навлизаме дори в конспиративни теории, знаем, че американците преди са използвали пътнически самолети, като прикритие на военни. Също се твърди, че пътнически самолети са сваляни, заради хора, които са били на тях.
Каква ще е тази "човешка грешка". То този оператор на Тор-а, да не би за първи път да е там и да наблюдава за първи път въздушното пространство около летището, че да не може да различи, дали нещо необичайно се случва от нормалния трафик.

Конспиративните теории бяха преди Иран да си признае, сега вече звучи глупаво (някои изявления на руски депутати по случая още по-глупаво)...
Back to top
Super Flanker
[Admin]

PostPosted: Sat 11 Jan 2020, 14:55    Post subject:  

Sharana wrote:

Иначе за отричането май си прав - командвашия ПВО на КСИР каза, че веднага е докладвал за инцидента, но в щаба са го засекретили и информацията не е минала нагоре в началото, та политиците и разследващите не са лъгали - какво могат да заявяват пред медиите ако военните им казват, че нищо не знаят в началото...]

Точно там май е и проблема - в Иран има две армии - редовната и КСИР, които хич не са някаква гвардия, а май имат повечко и по-сериозни железа и от редовната.

Командващият КСИР е нормално да е докладвал, то положението за него така или иначе няма да е розово - това е огромен удар по репутацията им, а и сега ще се влачат години с разследания, дела и после ще трябва да се плащат едни огромни обезщетения.

Отделно е целият политически натиск, който предстои, плюс още санкции...
Back to top
Flankerivo
[Admin]

PostPosted: Sat 11 Jan 2020, 15:07    Post subject:  

Санкции не ги плашат. Накъде повече?! Там и тоалетните са под американски санкции.
Back to top
Page 116 of 118 [1765 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, ..., 114, 115, 116, 117, 118 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжия и военни конфликти през 21 век
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0863s ][ Queries: 12 (0.0175s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker