Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
"Любимият генерал на Путин" от сирийските "Силите на Тигъра губи доверието на Русия · Българи, румънци, азиатци - в Германия търговията с хора процъфтява · Икономист: Намаляване на ДДС ще даде тласък на потреблението · Рибари намерили сваления американски дрон · Джагър се завърна по-луд отвсякога (ВИДЕО) · Украйна напусна демонстративно Съвета на Европа! Обвини Европа в слабост ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Tue 25 Jun 2019, 23:45
All times are UTC + 2
 Forum index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжейна
Ето какво видях по пътя !
Moderators: Super Flanker
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 1 of 1 [9 Posts]  
Author Message
cybermate

PostPosted: Mon 09 May 2005, 16:25    Post subject:  Ето какво видях по пътя !  

Здравейте, тъй като не съм много наясно с военната техника(като изключим това, които съм виждал в казармата ) Laughing
Ходих да Портсмут и по пътя заснех тези танкове ! Сигурно ще представляват интерес ! И се чудех, дали няма да ги товарят за Ирак,какво мислите ?
Click to see if image is larger

Click to see if image is larger
Back to top
View user's profile Send private message 
Fox Mulder

PostPosted: Mon 09 May 2005, 16:29    Post subject:  

Хубави снимки, но това не е танк, а САУ. И по-точно - AS90.
Ето информация - http://www.army-technology.com/projects/as90/

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
ICQ Number 
cybermate

PostPosted: Mon 09 May 2005, 16:48    Post subject:  

Брейййй, това ми изглежда добра машина ! А пък и е сравнително нова -1992 ! Smile
А за танка съжалявам Embarassed , Но пък сайта ,който си дал за референция е доста интересен , ще го ползвам за да не правя такива грешки Smile

Това ме подсеща за разговор с един приятел от Крумово и му обяснявам аз за един вертолет и казвам:
-абе тя перката ..........-а той- Каква перка бе това е носещ винт(и ме овика) . Та и сега така -щом е с вериги и оръдие , за непросветените като мен си е жив танк ! Laughing
Back to top
Fox Mulder

PostPosted: Thu 12 May 2005, 19:55    Post subject:  

cybermate wrote:
Но пък сайта ,който си дал за референция е доста интересен , ще го ползвам за да не правя такива грешки Smile

Ползвай това по-добре - http://www.aeronautics.ru/archive/pdf/literature/Jane's%20Tank%20Recognition%20Guide%202nd%20ed.pdf - Jane's Tank and Combat Vechicle Recognition Guide 2nd Edition /2000 г./

Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
ICQ Number 
Flanker

PostPosted: Fri 13 May 2005, 14:03    Post subject:  

Е това веЧе е странно, нали в някоя от темите се стигна до zаклиуЧението Че в БГ не е имало БТР 152 Rolling Eyes
Back to top
Thunderchief

PostPosted: Fri 13 May 2005, 14:11    Post subject:  

Възможно е да са го разменили за нещо с някой друг музей. То у нас и F-104 е нямало, ама ей на в Крумово има
Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger 
Guest
Guest

PostPosted: Sun 15 May 2005, 18:41    Post subject:  

Браво на агент Кънев! Аз минавах покрай музея в края на април, но минах по ул. Хан Омуртаг и не съм забелязал новите експонати.
Само не уточни каква е другата машина, която са докарали???
Back to top
Thunderchief

PostPosted: Mon 16 May 2005, 13:15    Post subject:  

Възинтересно. Значи руските монографии за БТР 152 не са много верни защото никъде не пише че са доставяни у нас
Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger 
asensy

PostPosted: Wed 07 Dec 2005, 22:33    Post subject:  

Цитат от "Клуб Модел" брой 16:
"В България БТР-152 не е доставян масово и не е постъпвал на въоръжение.
...
До края на 90-те години поне един брой БТР-152 е съхраняван в колекцията на Военнотехническия институт в София. С закриването на института този екземпляр заедно с още 60 броя уникална бронетехника и танкове са предадени в базите за съхраняване. Към днешен ден голяма част от тях вероятно са утилизирани."

Какви ли са тези уникални машини и защо не ги пратят в музея.
Утилизирани унищожени ли е?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website 
ICQ Number 
Page 1 of 1 [9 Posts]  
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжейна
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0771s ][ Queries: 12 (0.0041s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker