Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
"Любимият генерал на Путин" от сирийските "Силите на Тигъра губи доверието на Русия · Българи, румънци, азиатци - в Германия търговията с хора процъфтява · Икономист: Намаляване на ДДС ще даде тласък на потреблението · Рибари намерили сваления американски дрон · Джагър се завърна по-луд отвсякога (ВИДЕО) · Украйна напусна демонстративно Съвета на Европа! Обвини Европа в слабост ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Tue 25 Jun 2019, 23:50
All times are UTC + 2
 Forum index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
А какво стана с безгилзовите боеприпаси?
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 1 of 1 [7 Posts]  
Author Message
bsb

PostPosted: Thu 26 Aug 2004, 14:42    Post subject:  А какво стана с безгилзовите боеприпаси?  

Преди време във форума се каза за един от недостатъците на схемата "булпап" - трудното отвеждане на гилзите. А преди много време - повече от 15 години - съм срещал споменаване на разработки на безгилзови боеприпаси. Например вариант с гилза от хартия или нещо подобно, което изгаря напълно (това не е чисто безгилзово решение, разбира се). Или пък разделно зареждане на куршума и взривното вещество, което е течност за по-голямо удобство.
Какво е положението в момента в тази област?
Back to top
View user's profile Send private message 
МЕ109
Guest

PostPosted: Thu 26 Aug 2004, 16:02    Post subject:  

Единственото оръжие пуснато в серийно производство е автомат.карабина G11 на "Хеклер и Кох"под безгилзов патрон 4,92х34"Динамит Нобел" http://worldweapon.ru/strelok/g11.php
Back to top
Studenta
Guest

PostPosted: Fri 27 Aug 2004, 12:35    Post subject:  

4etoh vednuz, 4e poradi inzident sus smurt na civilen njakoj razrabotki bili spreni. Su6to taka spodeliha s men, za bulgarska razrabotka, kojato streljala s priroden gaz-maj propan-spored men- po-dobro re6enie
Back to top
МЕ109
Guest

PostPosted: Fri 27 Aug 2004, 14:04    Post subject:  

Не ми се вярва да е с пропан за да се възпламени му трябва кислород освен това в сравнение с кордита отделя много по малко "енергия"
Back to top
Gaden Gogi

PostPosted: Fri 27 Aug 2004, 15:56    Post subject:  

пък и се транспортира трудно. Принципно в такива системи се използуват висококалорийни течни горива, двукомпонентни, гориво и окислител. Но поне до колкото аз знам става дума само за оръдия. Последно бях чел за американско с калибър от порядъка на 20-30мм, естественно експериментално, реалните ще са с по-голям.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
bsb_
Guest

PostPosted: Fri 27 Aug 2004, 16:36    Post subject:  

Прочетох материала за автомата, интересно беше. А нещо за разработки чува ли се? И понеже стана дума за оръдия - където май са по-перспективни течните взривни вещества - кажете и за тях нещо.
Back to top
МЕ109
Guest

PostPosted: Fri 27 Aug 2004, 18:25    Post subject:  

По скоро се набляга на разработката на електромагнитни оръдия(цевта представлява поредица от намотки на които се подава последователно напрежение електромагнитното поле се свива и издухва снаряда с ускорение 5-6хил.м/с!!!! снаряда е като ротор на ел.двигател само че полето насочено напред)Недостатък е че разчета трябва да си кара малка електроцентрала Laughing
Back to top
Page 1 of 1 [7 Posts]  
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0856s ][ Queries: 12 (0.0042s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker