Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Ердоган гледа и към покупка на системи Пейтриът, ако оферта е добра · Проф. Филчев: Позор за съдиите, които освободиха убиеца Джок · ГДБОП и френските служби разбиха група, експлоатирала наши работници във Франция · Тайван и САЩ залагат на биотехнологичното развитие · 5-годишно дете получи призовка за казарма · Independent гръмна с новина за страшен гаф на NASA ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Нед 22 Сеп 2019, 07:53
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
А какво стана с безгилзовите боеприпаси?
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [7 Мнения]  
Автор Съобщение
bsb

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 26 Авг 2004, 14:42    Заглавие:  А какво стана с безгилзовите боеприпаси?  

Преди време във форума се каза за един от недостатъците на схемата "булпап" - трудното отвеждане на гилзите. А преди много време - повече от 15 години - съм срещал споменаване на разработки на безгилзови боеприпаси. Например вариант с гилза от хартия или нещо подобно, което изгаря напълно (това не е чисто безгилзово решение, разбира се). Или пък разделно зареждане на куршума и взривното вещество, което е течност за по-голямо удобство.
Какво е положението в момента в тази област?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
МЕ109
Гост

МнениеПуснато на: Чет 26 Авг 2004, 16:02    Заглавие:  

Единственото оръжие пуснато в серийно производство е автомат.карабина G11 на "Хеклер и Кох"под безгилзов патрон 4,92х34"Динамит Нобел" http://worldweapon.ru/strelok/g11.php
Върнете се в началото
Studenta
Гост

МнениеПуснато на: Пет 27 Авг 2004, 12:35    Заглавие:  

4etoh vednuz, 4e poradi inzident sus smurt na civilen njakoj razrabotki bili spreni. Su6to taka spodeliha s men, za bulgarska razrabotka, kojato streljala s priroden gaz-maj propan-spored men- po-dobro re6enie
Върнете се в началото
МЕ109
Гост

МнениеПуснато на: Пет 27 Авг 2004, 14:04    Заглавие:  

Не ми се вярва да е с пропан за да се възпламени му трябва кислород освен това в сравнение с кордита отделя много по малко "енергия"
Върнете се в началото
Gaden Gogi

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет 27 Авг 2004, 15:56    Заглавие:  

пък и се транспортира трудно. Принципно в такива системи се използуват висококалорийни течни горива, двукомпонентни, гориво и окислител. Но поне до колкото аз знам става дума само за оръдия. Последно бях чел за американско с калибър от порядъка на 20-30мм, естественно експериментално, реалните ще са с по-голям.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
bsb_
Гост

МнениеПуснато на: Пет 27 Авг 2004, 16:36    Заглавие:  

Прочетох материала за автомата, интересно беше. А нещо за разработки чува ли се? И понеже стана дума за оръдия - където май са по-перспективни течните взривни вещества - кажете и за тях нещо.
Върнете се в началото
МЕ109
Гост

МнениеПуснато на: Пет 27 Авг 2004, 18:25    Заглавие:  

По скоро се набляга на разработката на електромагнитни оръдия(цевта представлява поредица от намотки на които се подава последователно напрежение електромагнитното поле се свива и издухва снаряда с ускорение 5-6хил.м/с!!!! снаряда е като ротор на ел.двигател само че полето насочено напред)Недостатък е че разчета трябва да си кара малка електроцентрала Laughing
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [7 Мнения]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0556s ][ Queries: 12 (0.0039s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker