Private Colleger of transportation  
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Наши бандити сред най-опасните в Европа · Целим да управляваме самостоятелно, отсече Борисов · Asian Review: Япония и Русия ще продължат мирните преговори в рамките на среща между Шиндзо Абе и Владимир Путин на 15 и 16 декември · Рицарят монах · БОНЕВ: КОГАТО ТИ ДЪРЖА ДОСИЕТО ЗА КРАДЕНИТЕ КОЛИ, МОГА ДА СИ ПОЗВОЛЯ ДА ТЕ ГАЛЯ ПО ГЛАВАТА И ДА ТЕ ПОДРИТВАМ · СЛЕД СНИМКАТА СИ С Б.Б. РОБЪРТ ДЕ НИРО БИЛ МНОГО ДОВОЛЕН, ЧЕ НАЙ-ПОСЛЕ СЕ СНИМАЛ С ИСТИНСКИ МАФИОТ. НА ФОНА НА БОКО ТИКВАТА БАЙ ТОШО МИ СЕ СТРУВА, КАТО СКРОМЕН, ВЪЗПИТАН ЧОВЕК. ·

Select Forum Language:

Hot topics: hot Текущи новини(20)
The time now is Sat 03 Dec 2016, 15:47
All times are UTC + 2
 Forum index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжейна
Снимки - 3
Moderators: Super Flanker, T-72
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 12 of 32 [471 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, ..., 10, 11, 12, 13, 14, ..., 30, 31, 32 Next
Author Message
Mig-28

PostPosted: Fri 12 Nov 2010, 20:54    Post subject:  

Тук има един стар линк с бая снимки от българската армия , основно след 2000та година, случайно го открих , някой да не се познае Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
Pirin

PostPosted: Fri 19 Nov 2010, 07:57    Post subject:  

Стари добри времена... Някой да знае кога бе направена тази снимка?

Click to see if image is larger
Back to top
View user's profile Send private message 
Бай Ганьо

PostPosted: Fri 19 Nov 2010, 10:15    Post subject:  

Мнението е изтрито по желание на потребителя.
Pirin

PostPosted: Fri 19 Nov 2010, 11:32    Post subject:  

То се знае, ама кога е? Аз както гледам униформи на руски войници, идва ми в глава първа половина 80-те години на миналият век. Вижда се един наш офицер в полева униформа, и аз имах същата пш.
Back to top
dsuzunov

PostPosted: Fri 19 Nov 2010, 13:25    Post subject:  

Щит-82?
Back to top
1159

PostPosted: Fri 19 Nov 2010, 14:18    Post subject:  

Много е съмнително да е "Щит-82"-нашите са със старият тип камуфлажи-в този период камуфлажи носат само парашутистите но при тях кройката е друга,мое лично предположение-края на 80-те,а може дори 90/91-ва.
Back to top
MX 82

PostPosted: Fri 19 Nov 2010, 17:25    Post subject:  

На "Щит-82" с камуфлажни облекла са и ново сформираните алпийски подразделения в Смолян и Гара Пирин. Но не бяха с кепета, а с камуфлажни барети и яките са от кафяво трико. В "тубата" и "бокса" се подвизава "Химн на българският командос", там в началото може да се види униформата им от онова време. Някои от кадрите са снимани в Смолян малко преди заминаването за Щита (около 01:00 е от Щит-82). .,Явно снимката е след това.
Back to top
R@do

PostPosted: Fri 19 Nov 2010, 19:51    Post subject:  

Wink
Back to top
Бай Ганьо

PostPosted: Fri 19 Nov 2010, 23:56    Post subject:  

MX 82

PostPosted: Sat 20 Nov 2010, 11:27    Post subject:  

Може да са екипи за СРБ-не споря, но точно с такива униформи са облечени участниците от Смолян, Гара Пирин и центъра за подготовка по СРБ-София, по време на голямата показуха „Щит-82”. Да обличаха се рядко, при специални случай, а ежедневното облекло е обичайната по това време за БНА, лятна или зимна униформа. Говореше се, че заедно с обувките струва, около 300$ и е закупена от Италия. По късно по същия модел започва производство в Калофер.
Куриозното е че всички обувки бяха кафяви и това предизвика брожение в някой от командния състав. Как така редовите ще носят кафяви, за тях се полагат черни обувки.След обяснението, че така се подобрява маскировката (няма разлика във външния вид между командния и редовият състав) брожението престана. Но маскировката хич я нямаше, за указване на чина се използваха обичайните нашивки (жълти), обазовки, нишки (червени) и алуминиевите звездички. Фазаните и капитаните се открояваха най-добре.
Такива униформи през лятота на 82г. в Смолян са раздадени само на І-ви батальон и то на ротите, МинБатр, ПТИВ и т.н. си останахме с обикновените.
Весел ден!
Back to top
Бай Ганьо

PostPosted: Sat 20 Nov 2010, 11:53    Post subject:  

Pirin

PostPosted: Sat 20 Nov 2010, 12:08    Post subject:  

Значи, да приемам че тази снимка е от 1982 година? Аз се ориентирах по сидящ в центъра офицер от Съветската Армия, със зелената фуражка. Това е чудесна офицерска полева форма, тн ПШ - полушерстянная, демек в състава на плата е 50% вълна. Аз като завършх в 1985 година войното училище, получих такава, само че май ние сме си били последни с тази униформа. Па затова аз и написах че според мен снимката бе направена в първата половина на 80-те години
Back to top
Бай Ганьо

PostPosted: Sat 20 Nov 2010, 12:11    Post subject:  

Боцман

PostPosted: Sat 20 Nov 2010, 14:33    Post subject:  

Ако снимката е от Щит-82, то поне един трябваше да носи значката на учението. А такъв не виждам. Формата за учението бе „лятна полева”, а и не мога да се представя как някои щеше да се поява там без „чипик” (визирам нашите офицери на снимката).
Би трябвало фотото да е от периода 88-90 г., ако „танцуващият” български офицер е този за който си мисля.. Ще го търся за уточнение... Very Happy
Back to top
прр1

PostPosted: Sat 20 Nov 2010, 15:02    Post subject:  

Като гледам кройката на "кумуфлажната униформа" мисля, че е ок 88ма - 90та. Като постъпих 88ма във ВНВУ ни раздадоха такива. Отначало само 1-ви курс бяхме така. Няма нищо общо със "СРБейската" униформа. Освен шарката, разбира се.
Page 12 of 32 [471 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, ..., 10, 11, 12, 13, 14, ..., 30, 31, 32 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжейна
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.4834s ][ Queries: 12 (0.0039s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker