Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Черна гора подписа споразумение за закупуване на 67 американски бронирани машини JLTV · САЩ увеличават глобалните рискове · Турция трябва да махне руските ракети, защото... · Анкара: Имаме нужда от НАТО · Британски разузнавач почина мистериозно в Истанбул · САЩ настояват за избори в Ирак ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Вто 12 Ное 2019, 03:31
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » КРИЛЕ - РЕТРО АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Ретросалон
"МУЗЕЙ НА АВИАЦИЯТА"- ПЛОВДИВ- Нека им помогнем (3)
Модератори: Penio
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 5 от 6 [83 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6 Следваща
Автор Съобщение
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пет 30 Мар 2012, 17:17    Заглавие:  

Привет!
След разменени лични съобщения с Валентин Петров-Валко, в което от моя страна му се извиних на него лично за това, че преди може би година го обвиних от мое име в неморални цели спрямо дейността му в Музея на авиацията, той ми написа, че е по-добре да се извиня на всички от групата на Валко.
Това и ще направя.

Извинявам се на всички засегнати и обидени от мойте слова преди месеци. Надявам се групата на Валко да приеме мойте искрени извинения.

Надявам се, че те не са закъснели.

ПП - Валко искаше да цитирам съобщението си на ЛС към него, но не го пазя. Ако той иска нека го публикува. Вътре съм написал и причините и хората, които ме подведоха. Но аз сам съм си виновен - имам си глава на раменете, да съм мислил тогава.
Надявам се в името на доброто дело пак да публикувате информация и снимки от дейността ви в музея.
В списание КРИЛЕ ще се появяват често новини и материали за новите начинания, като още в следващия брой (майския) има голямо интервю с директорката и със снимки от работата ви по самолетите.
Ако имате въпроси към мен за написаните по-горе редове, питайте.
Преслав Панчелиев
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
valko-bg

Местожителство: Svilengrad- BG

МнениеПуснато на: Пет 30 Мар 2012, 19:04    Заглавие:  

От: Preslav
До: valko-bg
Пуснато на: Нед 25 Мар 2012, 21:11
Заглавие: Привет
Привет Валко.
В последния си пост може би целиш да засегнеш и мен.
Поне така го разбирам. И си прав.
За това - извинявам ти се, че в няколко поста преди може би комбина изразих съмнения относно "финансовата" схема на работата ти. Теодор ме подведе. Както и за много други неща ме подведе. Тъпото беше, че аз пишех срещу теб от мое име, а той пишеше под различни псевдоними. За 1 година разбрах, колко грешно съм мислел относно Теодор и неговата дейност. Опарих се по различни идеи свързани с него - и за списание ОРЪЖИЕ, което те взеха под наем и го съсипаха за 2 години, сега вече е при нас и пак ние ще го издаваме, и за атаката срещу НВИМ, и за атаката срещу теб.
Чудно бе, че аз пишех от мое име навсякъде, защото съм открит човек, дори да греша в мненията си, а Теодор пишеше под псевдоними - за това и мен ме викаха наляво и надясно заради Соня, а Теодор никъде не го викнаха.
Както и да е - още веднъж ти се извинявам. Ако кажеш - гласно и пред всички ще го направя във форума.
На 27 октомври 2011 г. - празникът на Крумово влязох в Музея, не го бях правил от 2-3 години. Два часа разглеждах в захлас експонатите и наистина видях каква е разликата между това, което сте направили вие, и това което не е виждало боя и ремонт от доста години. За това пак - поклон пред труда ви и най-вече твоя труд.
Относно АРАДО, ако визираш мен за "спасител", не - не съм и не исках и да бъда.
Какво свършихме ние като сайт, списание и форум все пак си го видял и ти - 2 публикации в КРИЛЕ, от които се заинтересова и ген. Попов и имахме среща по този повод, 4-5 публикации в ПАН.бг видяти от хиляди, и няколко публикации и във форума. Целта бе една, каквато е целта и на медиите - да се надигне глас и най-накрая стана нещо.
Ген. Попов искаше точно за 100 години ВВС "АРАДО" да бъде възстановен и проведе разговори със Соня, но тя отказваше. Казваше, че има други предрложения, най-вече от Луфтханза, но там работата се провали с гръм и трясък, защото тя поиска много пари. Казвам ти всичко това, защото и ние опитахме да помогнем и се надявам, че все с 1 процент съм допринесъл за гласността АРАДОТО да бъде ремонтирано. Нищо повече. 3 дни преди посещението на Плевнелиев в Крумово, научихме от източници, че ген. Попов е говорил с Плевнелиев за АРАДО и че ще има добри новини. Написах го и 1 ден преди посещението във форума и сайта. Е - аз се радвам, че стана.
Бих те помолил да продължиш да пускаш снимки и информация в нашия форум какво правите в Крумово, какво предстои и т.н. Ти вече решаваш. Не искам да прекъсваме тази връзка, защото както и преди, така и сега ще продължим да отразяваме дейността ви в списанието, форума и сайта. Ако аз съм виновен и съм причината да не публикуваш повече във форума ни информация за вашата дейност, съжалявам.
Това е - с уважение и към теб и към труда ти - Преслав Панчелиев

От: valko-bg
До: Preslav
Пуснато на: Пон 26 Мар 2012, 07:31
Заглавие: Re: Привет
Привет, Преславе!
Това дето си ми го написал, го помести в темата "Музей на авияцията- Крумово, нека им помогнем"- 3, ама без редакции, като преди това копнеш от темата за Арадото, поста на Пач и моя, и след публикуването на твоя пост, с големи червени букви се извиниш не на мен, а на всички други, които взеха участие в инициативата, и тях помолиш отново да продължат работа и да пишат във форума ти. На тях се обяснявай, не на мен. Защото се опитахте да се подиграете с техния труд в името на едни лични, комерсиални интереси.

Приятен ден!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
valko-bg

МнениеПуснато на: Пет 30 Мар 2012, 20:38    Заглавие:  

Кратък отчет на средствата събрани от дарителите:
Към спирането на инициативата, преди около две години, имаше около 600 лева дарителски средства, които останаха събрани. С около 2/3- ти от тях купихме хубава смивка за изчистването на Як- 11 от 4- те пласта боя по долната част на тялото и крилете и консумативи, както за него, така и за довършването на Як- 52. Останалите средства, както и /Дай Боже/ нови такива събрани, ще бъдат вложени в ремонта или на Ми- 2 /с повдигане на постамент/, или на Л- 29.

Благодаря на всички, които до този момент взеха по какъвто и да е начин участие в инициативата !!!
Нека продължим!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
Moted

МнениеПуснато на: Съб 31 Мар 2012, 13:05    Заглавие:  

Браво!Така постъпват достойните МЪЖЕ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
dimitar vasilev

МнениеПуснато на: Съб 31 Мар 2012, 16:58    Заглавие:  

Е такива работи искам да чета по форумите- чест и почитания за двамата участници в събитието salute
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Съб 31 Мар 2012, 22:05    Заглавие:  

Мненията за списание "Клуб ОРЪЖИЕ" са преместени тук:

http://www.airgroup2000.com/forum/viewtopic.php?p=6021488#6021488
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
valko-bg

МнениеПуснато на: Съб 31 Мар 2012, 22:06    Заглавие:  

Не цапайте темата! Моля Ви!!!
Искате прочрачност и коректност- Имате я!
Имате бутони на компютрите, копи-пействате, което прецените за необходимо, където намерите за нужно в съответните теми, но моля Ви не тук!
Преслав се оказа човек с достойнство, за което му благодаря! За мен този дебат е приключен отдавна, просто останалите бяха в невидение през последните две и половина години. Нека спрем до тук и не се отклоняваме от съществото на темата.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 02 Апр 2012, 10:51    Заглавие:  

Arrow ФОТООКО: Стартира инициатива за възстановяване на външната експозиция в Музея на авиацията
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пет 06 Апр 2012, 15:24    Заглавие:  

Въпрос - снимката е от днес (кликнете за зуум).
Това е след като сте му свалили старата боя или? Не че разбирам, но не изглежда добре.
Вярвам, че след няколко месеца ще е прекрасен, както другите.

Click to see if image is larger
Върнете се в началото
valko-bg

МнениеПуснато на: Пет 06 Апр 2012, 18:57    Заглавие:  

Това е след свалянето на нанесените върху самолета 4- 5 пласта боя.
Ама така и не проумяха, че трябва да махнат тази тенекия зад кока.
Идващите утре да се стягат, че ще има доста работа. ... И да си носят дъждобрани.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 09 Апр 2012, 17:18    Заглавие:  

Arrow Започна възстановяването на Ан - 2 в музея на авиацията

Самолетът след демонтирането на крилата му (сн.Н.Димов - сп."Клуб КРИЛЕ")
Върнете се в началото
2C7

Местожителство: Центъра на просффетата

МнениеПуснато на: Пон 09 Апр 2012, 19:41    Заглавие:  

Нещо интересно за Як-52, борд 02 от ФБ:

Zlatan Petrov написа:
Малко уточнение ако ми позволите. Този Як-52 никога не е летял в небето на България.През 91 или 92 Свилен Иванов докара 3 броя от Русия,2 ги регистрирахме съоответно 710 и 711 и летяхме на тях в аероклуба в Пловдив.А този с номер 02 го изполваха за резервни части,понеже нямаше ресурс.От него например свалиха дясната стойка на колесника и я сложиха на 711,която ми отказа в полет да се прибере.От него свалиха и витлото когато на 710 се наложи подмяна.След това самолета отиде в музея,а 710 и 711 ги продадоха в щатите.Благодарение на това че 02 нямаше ресурс,се запази в музея да се знае и помни,че такъв самолет е летял в България.А на хората които са го боядисали и полагат грижи за него огромно ЧЕСТ И СЛАВА ВАМ!

За Ан-2 на сайта на музея:
http://airmuseum-bg.com/Arhiv/new_06.html

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
2C7

Местожителство: Центъра на просффетата

МнениеПуснато на: Вто 10 Апр 2012, 21:18    Заглавие:  

Групата завърши обещаната и недовършена работа. Десетият поред освежен самолет вече краси експозицията на МА-Крумово.
Финални снимки от събота, 7 април:
В завършен вид:
Инициаторът и организатор на работата, до завършения Як-52:

Все още няма снимки на сайта на музея.

Върнете се в началото
Christhofen

МнениеПуснато на: Вто 10 Апр 2012, 21:30    Заглавие:  

Шапка ви свалям, момчета, страхотна работа сте свършили! Поздравления!!!
Разчитате ли още работа след празниците, за да направя някои планове като доброволец?
Върнете се в началото
Чукча

МнениеПуснато на: Вто 10 Апр 2012, 22:05    Заглавие:  

Якчето е направо, като бонбонче само тея посаменти където развалят картинката....
Кога пък и гугутките успяха да го нацвъкат Laughing
Благодаря Ви !
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 5 от 6 [83 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4, 5, 6 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » КРИЛЕ - РЕТРО АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Ретросалон
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0741s ][ Queries: 12 (0.0063s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker