Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Сбогом, Буги! · Фирма в Русе с революция за работните дни в седмицата · Удареният от мълния англичанин в Пирин с обгорени ръце и крака · Стоичков: Аз болея за българския футбол · Антон Кутев: Предстои чистка в БСП! · Официално: НАП обявиха какви данни са изтекли ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Sun 21 Jul 2019, 12:43
All times are UTC + 2
 Forum index » КРИЛЕ - РЕТРО АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Ретросалон
Музей на авиацията Крумово
Moderators: Penio
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 2 of 29 [427 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, ..., 27, 28, 29 Next
Author Message
onufrii

PostPosted: Fri 10 Dec 2004, 14:28    Post subject:  

Това местене се планува от доста време, но според ме едно такова действие може да доведе до много плюсове за музея. Освен ако не се направи типично по нашенски. Ако се заемат отговорни хора може да се направи много.

Si vis pacem, para bellum - 26030

Прайм червени шишета на бели!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail 
King_Rat

PostPosted: Fri 10 Dec 2004, 21:07    Post subject:  

Генерал Манев, като беше шеф на Корпуса имаше такива мераци. Сега май идеята е в застой.
Според мен дали самолетите ще гният в Крумово или в Пловдив все е тая.

View user's profile Send private message 
ICQ Number 
Simeon

PostPosted: Sat 11 Dec 2004, 03:26    Post subject:  

Аз предлагам и двата музея Авиационният и този в София Военноисторическият да ги закрием. Ескпонатите да ги продадем или подарим на някой чужд музей. Поне там някой ще се грижи по-добре за тях отколкото ние.
Толкова ли е трудно да се направят закрити помещения за тези безценни ескпонати? Армията ни за какво е? А Строителни войски? Вместо да набиват крак войниците нека поне нещо хубаво да направят. А пък народът ни.
Ако всеки даде по един лев бързо ще съберем пари за голяма сграда в която да сложим на закрито цялата налична техника, която не е чак толкова много.
Преди 4 месеца бях във Военно-историческият музей в София, като видях МиГ-23 ми се дорева. Изглеждаше, като че ли е изкопан от земята и е престоял в нея най-малко 200 години. А допреди няколко години този самолет е защитавал небето на София, т.е. летял е и е "светел"

Fighterland

PostPosted: Sat 11 Dec 2004, 09:20    Post subject:  

Simeon wrote:
...т.е. летял е и е "светел"

Т'ва нещо, без да се засяга бордния Wink , ме съмнява.

View user's profile Send private message Yahoo Messenger 
ICQ Number 
borden
Guest

PostPosted: Sat 11 Dec 2004, 09:33    Post subject:  

Offtopic: Po-chisti samoleti ot Dobroslavskite nikude niamashe vuv VVS.

Simeone, tvoiata ideia e rezonna. I bez tova v tia muzei se durzhat tolkova strogo sekretni samoleti, che naj-goliamoto prestuplenie e te da budat fotografirani. Ne daj Bozhe puk kabinata im da bude zasneta... Shocked
Zatuj - zakrivane na muzeite, natroshavane na "eksponatite" i izgariane na otpaducite. Horata, koito izvurshat tova - razstreliani, zhivi svideteli ne triabva da ostavat.

PS: Sorry za latinicata.
Back to top
Иван
[Moderator]

PostPosted: Sat 11 Dec 2004, 10:46    Post subject:  

В момента масово се закриват поделения. Големи казармени райони със сгради, навеси, хангари за техника, ще останат плячка на мангалите. Не може ли в някой такъв район да се направи закрита експозиция на Военно-историческия музей? Например в Мюнхен е един от най-хубавите музеи в света (според мене, естествено). В него освен в историческия раздел, където има "Албатрос" и Fokker Dr.I, има авиационен раздел, който заема един етаж. Вътре са Ме 108, Ме 109 Е3, Ju 52, Ме 163, Ме 262, V 1, Bachem Ba 349, хеликоптери на Антон Флетнер. А на летище Шлайсхайм край Мюнхен е огромната експозиция (на закрито) на безброй самолети - безмоторни, витлови, реактивни, от различни страни и епохи. Един единствен самолет беше на открито в двора на музея в Мюнхен. Това беше вертикално излитащият Dornier Do 31. Но и него го прибраха в Шлайсхайм, реставрираха го основно и вече е на закрито.
Без да си го мерим с магарето, защото все пак Мюнхен е в Германия, с малко средства може да се направи много. Стига да има желание в определени институции. Но явно там си мислят само как да си запазят стола и заплатата... Twisted Evil

MiG-23

PostPosted: Sat 11 Dec 2004, 17:14    Post subject:  

Доколкото знам обаче музея няма собствени приходи. Всичко се отчита и внася по сметка, а от там им се превежда централизиран годишен бюджет само за заплати. Айде някой да ми каже с какъв стимул човек да лъска самолетите до достойно за показване състояние Rolling Eyes
ICQ Number 
борден

PostPosted: Sat 11 Dec 2004, 19:43    Post subject:  

Аз предполагам, че парите, които им се привеждат са повече от парите, които те печелят от билети. Общо взето самолетите са предоставени от държавата (мен и вас), така че не е нормално да се превръщат на търговски обект за лично облагодетелстване на някой. Който се е хванал на хорото - трябва с ентусиазъм да го кара.
Между другото идеята с осиновяването е много добра, но просто (за съжаление) не виждам как може да се осъществи, поради хилядите бюрократични спънки. Аз да речеме съм готов да изкарам няколко дена през годината в "кърпене" на някой експонат. За повече просто нямам възможност.

Ако искате можем да се опитаме да направим едно дело, което обаче ми се струва, че е обречено на неуспех. Можем да измислиме едно писмо, ще го публикуваме тука, ще го обсъдиме, и след това ще го пратиме на Свинара, на Кольо и на Кмета (командващия ВВС). В него ще напишеме, че ние сме тия и тия фенове от форума на сп. Криле, огорчени сме от ужасното съхранение на експонатите в МАВВС и сме готови лятото на доброволни начала да "обновиме" един-два самолета, спазвайки историческите детайли. Искаме просто одобрение на намерението ни. Избираме два самолета (да речеме един по-стар и един по-съвременен) и бачкаме. К'во ше кажете?
Back to top
Shilo

PostPosted: Sat 11 Dec 2004, 20:27    Post subject:  

Идеята на бордния е добра и заслужава да се опита, но трябва да имаме някой 'горе', който да лобира за нас. Все пак консерватизма и негативизма е на доста високо ниво между управляващите. Необходимо е да се вербува някой, който може да помогне.

Смятам, че първо трябва да се намерят хангари за самолетите! Иначе целият ни труд ще отиде на вятъра.

Елемаг
[Moderator]

PostPosted: Sat 11 Dec 2004, 20:37    Post subject:  

Cool Cool Cool
Можем да помолим Манев. Сред нас има негови познати пък и военни с които съм в приятелски отношения са негови доста близки приятели.

Back to top
su27
[Moderator]

PostPosted: Sat 11 Dec 2004, 20:38    Post subject:  

Идеята е добра,може дапоставим въпроса и за "осиновяването" на експонати.За момента можем да мечтаем за хангари, в положението в което е в момента музеят,но можем да направим не малко за експонатите! Аз ще участвам.
Back to top
View user's profile Send private message 
борден

PostPosted: Sat 11 Dec 2004, 20:45    Post subject:  

Подкрепям мнението на su27. Опитването за получаване на хангар гарантирано обрича на неуспех цялата операция. Добре съм запознат с вълненията на сегашните пълководци.
Остава едно - "шефство" над определени експонати.
Back to top
Fox Mulder

PostPosted: Sat 11 Dec 2004, 21:00    Post subject: Re: Музея на авиацията в Пловдив - за и против!  

MiG-23, дай да изоставим острия ти местен патриотизъм и да гледаме нещата реално. Посещаемостта на музея в центъра на Пловдив ще е едва ли кой знае колко отгоре на тази в Крумово.

Намира се подходяща сграда в района на София и местим музея там. 100% посещаемостта ще е по-добра.

Back to top
ICQ Number 
борден

PostPosted: Sat 11 Dec 2004, 21:19    Post subject:  

Фоксе, не съм съгласен с теб. Музеят е създаден там - най-добре е там да си стои. За добро или за лошо, военната авиация на България в момента е централизирана в Пловдив (и преди е било така, макар и в много по-малка степен). Нормално е и музея да е в Пловдив, или близо до Пловдив.

(Бахти, и това го пише софиянец...) Embarassed
Back to top
Fox Mulder

PostPosted: Sat 11 Dec 2004, 21:26    Post subject:  

борден, аз съм по-близо до Пловдив и на мен ми е добре музея да е до Пловдив, ама...

София си е голям град(милион и нагоре, срещу 200 хиляди на Пловдив), туристи има, студенти(ТУ със специалността АТТ), въобще от гледна точка на посещаемостта ще е по-добре.

IMHO!

Back to top
ICQ Number 
Page 2 of 29 [427 Posts]   Goto page: Previous 1, 2, 3, 4, ..., 27, 28, 29 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » КРИЛЕ - РЕТРО АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Ретросалон
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0817s ][ Queries: 12 (0.0063s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker