Private Colleger of transportation Private Colleger of transportation

Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
news Ислямистите в Либия унищожиха гражданската авиация на страната | Свален украински Су-27? | Генерали и адмирали кандидати за депутати. За хубаво или за лошо? | На днешната дата преди 126 години е роден бележития летец Симеон Петров | Морската авиация на Черноморски флот на Русия ще получи четири ремонтирани Бе-12 | Сенатори поискаха САЩ да въоръжат Украйна |

Select Forum Language:

Hot topics: hot РЕГАТА "КОР КАРОЛИ 2014"(18)hot УЧЕНИЕ "ТРАКИЙСКИ ОРЕЛ 2014" - THRACIAN EAGLE 2014(21)hot "ТРАКИЙСКО ЛЯТО 2014"(18)hot 135 години български ВМС(33)hot АВИОШОУ НА БЪЛГАРСКИТЕ ВВС - 28 СЕПТЕМВРИ, ЛЕТИЩЕ СОФИЯ(16)
Aktuelles Datum und Uhrzeit: Di 02 Sep 2014, 03:49
Alle Zeiten sind UTC + 2
 Forum-Index » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Лека авиация и любителско летене
Топографска карта на България !
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
Seite 1 von 3 [41 Beitrдge]   Gehe zu Seite: 1, 2, 3 Weiter
Autor Nachricht
Пламен

Beitrдge: 288

BeitragVerfasst am: Mi 28 Jul 2004, 22:20    Titel:  Топографска карта на България !  

Намерих топографска карта на Б-я. Обема е 1020 М б. , записаха ми я на две SD-та. Доколкото виждам е издание на топогравския отдел на ЦРУ. Свалена е от Интернет . Дадени са повечето летища на Б-я. Имам в предвид и селскостопанските летища.
Мащаба е 1:50000. Общо са 177 картни листа. Липсват няколко. Мисля че 6 бр. . Летищата са ориентирани по посока, посочена е настилка (мека-"грунд" и твърда) Мисля че е посочена и надморска височина (Летище София на 530 м.н.в. ли е?).
Работил съм ССА Враца и разгледах този район. Повечето летища са дадени ( заедно с постройките покраи тях Smile е , не са всичките постройки - фургоните ги няма Laughing ) .
Според мен са обозначени поне 80% от летищата на ССА . За военните и гражданските няма смисъл да говоря . Габровница , Доброславци и т.н. (включително уширението на пътя Борован - Бяла Слатина - военновременно летище . Обозначено е като летище ! ).
Има обозначени по-високи комини ( 4 бр. в Химкомбинат-Враца) , далекопроводи и др. Ако някой е виждал топогравска карта 1:50000 се сеща за какво става въпрос ( Пътните карти са обикновенно 1:500000 ) .
За този един час толкова видях.
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden 
ICQ-Nummer 
Елемаг
[Moderator]

Beitrдge: 27276

BeitragVerfasst am: Mi 28 Jul 2004, 22:50    Titel:  

Cool Cool Cool
Имаш ли нещо против да ги копна от теб???

Пламен

BeitragVerfasst am: Mi 28 Jul 2004, 23:12    Titel:  

Нямам нищо против да ти ги дам
ICQ-Nummer 
harrier

Beitrдge: 1594

BeitragVerfasst am: Do 29 Jul 2004, 16:18    Titel:  

Iskam i az edno kopie. Plamene, ako si ot Sofia napi6i edno li4no suob6tenie da se razberem Wink
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden E-Mail senden Website dieses Benutzers besuchen 
ICQ-Nummer 
LooneyFlyer

Beitrдge: 473

BeitragVerfasst am: Do 29 Jul 2004, 16:54    Titel:  

Пламене, ако можеш да намериш линка за тази карта ще е супер! Виж дали човека от който си си записал дисковете го знае и го поствай тук моля. Very Happy
N19174
N11VD (Reserved)
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden Website dieses Benutzers besuchen AIM-Name 
ICQ-Nummer 
Пламен

BeitragVerfasst am: Do 29 Jul 2004, 20:47    Titel:  

Момчета , ходих да разпитвам за този линк. Оказва се че тази карта явно се е разпространила на приятелски начала. Горе долу както сме тук в този форум - клуб по интереси , така са и тези момчета но се интересуват от геодезия (учуден съм колко запалени са по тази тема).
Показаха ми сателитни снимки на България - виждат се жилищните блокове . Аз ги питах защо не се виждат телевизионните антени и те съвсем сериозно ми обясниха че това са снимки за свободно ползване и имало други , секретни , на които антените можело и да се виждат защото били с не помня каква разделителна способност !
Видях обаче РУСКИ Венни разсекретени топогравски карти . Направо нямам думи ! Някаде в Памир: селище- 105 жители : черен път проходим от тежки верижни машини със скорост до 30км/ч. Друг път........ Проходим от еди кой си до еди кой си месец .Гора ... дървета :дебелина на ствола....растояние м/у стволовете ...... и т.н. Жалко че нямат тези карти на България.
Иначе хората се интересуват от разломи ,земетресения , скали , планински масиви и т.н.
Не питах много за да не развалям интелигентния си външен вид с въпроси Very Happy !
Казаха ми че и нашите военни са разсекретили карти с мащаб 1:25000 и в момента се продават.
Между другото на картата, която имам,за високите комини, които са обозначени, са дадени височина на комина и надморската височина на най горната му точка !
Ще трябва да ви я запиша тази карта и да ви я изпратя някак.
ICQ-Nummer 
Елемаг
[Moderator]

Beitrдge: 27276

BeitragVerfasst am: Do 29 Jul 2004, 21:05    Titel:  

Cool Cool Cool
Такава ли спътникова снимка?
Click to see if image is larger
Само че тази е на София!

Пламен

BeitragVerfasst am: Do 29 Jul 2004, 21:19    Titel:  

Не бяха точно такива. На онези някак цветовете не отговаряха на реалните. Например имаше ниви които изглеждаха странно бели, докато други си бяха зелени. Мисля че им казват радарни снимки или нещто такова.
ICQ-Nummer 
King_Rat

Beitrдge: 3183

BeitragVerfasst am: Fr 30 Jul 2004, 20:28    Titel:  

По-малки от 1:25 000 май няма...

Ти сигурен ли си, че 1/25000 са разсекретени?

Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden 
ICQ-Nummer 
Пламен

BeitragVerfasst am: Fr 30 Jul 2004, 21:24    Titel:  

Сигурен съм . Но не са от най новите . Май са от седемдесетте години .
Има и карти с мащаб 1:5000 по принцип .
ICQ-Nummer 
борден

Beitrдge: 2880

BeitragVerfasst am: So 01 Aug 2004, 22:07    Titel:  

Мащаб под 1:25,000 се води схема, а не карта.
Zdoklin

Beitrдge: 4

BeitragVerfasst am: Sa 20 Nov 2004, 14:49    Titel:  

ako ima nqkkuv na4in da se sdobiq s tazi karta na 2 ta diska bix si platil prezapisa i kurier ako ima vuzmoznost
ako moze da q ka4i nqkoi na nqkoi survar 6tet e o6te po dore za6toto 6te dade prosto linka
za zaguba na takava karta voenite nosqt sudebna otgovornost i vse o6te se vodqt sekretni i se razdavat sre6tu podpis ot sekretna sekciq v podeleniqta (znam go ot purva ruka)
6te sum mnogo blagodaren na vseki koiot okaze nqkakvo sudeistvie da se razprostrani tazi karta
Skydancer

Beitrдge: 150

BeitragVerfasst am: Mo 22 Nov 2004, 12:02    Titel:  

И за мен ще е интересно да я видя тази карта...
Aко я дадеш ще я сложа на ftp сървъра на airsport.bg за да могат да си я изтеглят всички желаещи.
Пламене, можеш да ме намериш на 0 888 123 123 или на info@airsport.bg за да се уговорим как да я получа.
Можеш да ми я пратиш по ftp ако имаш добра връзка.

Пламен

BeitragVerfasst am: Di 23 Nov 2004, 22:32    Titel:  

Момчета картите самного добри. И летищата са дадени. Само дето летищата ги няма сега!!! Аз не бях пътувал отдавна из областта но ми се наложи след като ги намрих картите. Почти навсякъде не е останало нищо ! Абсолютно ! Голи поляни с трънаци до гърди ! Няма ГСМи няма навеси ... нищо няма. Габровница ми казаха че е неизползваема даже полосата защто циганите са извадили бетонните блокчета по периферията.
Ще ги изпратя на Skydancer и Елемаг. Качете ги където искате за да не се ядосвам само аз като гледам какво сме имали. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
ICQ-Nummer 
virago

Beitrдge: 368

BeitragVerfasst am: So 05 Dez 2004, 18:55    Titel:  

Наистина са добри картите, да му Благодаря ощте веднъж че си направи труда да ми ги прати./заслужиси черпенето , ако има път към Варна/ Very Happy
Benutzer-Profile anzeigen Private Nachricht senden 
Beitrдge der letzten Zeit anzeigen:   Sortieren nach:   
Seite 1 von 3 [41 Beitrдge]   Gehe zu Seite: 1, 2, 3 Weiter
Neues Thema erцffnen   Neue Antwort erstellen Vorheriges Thema anzeigen :: Nдchstes Thema anzeigen
 Forum-Index » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Лека авиация и любителско летене
Gehe zu:  

Du kannst keine Beitrдge in dieses Forum schreiben.
Du kannst auf Beitrдge in diesem Forum nicht antworten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht bearbeiten.
Du kannst deine Beitrдge in diesem Forum nicht lцschen.
Du kannst an Umfragen in diesem Forum nicht teilnehmen.

[ Time: 0.1700s ][ Queries: 13 (0.0705s) ][ Debug Ein ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker