Private Colleger of transportation Private Colleger of transportation

Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
news Генерал Боцев става командир на СВ, полк. Михаил Попов - командир на 68-а бригада СС | Комодор Денев става контраадмирал и командващ ВМС | В Божурище ще бъде изграден музей на авиацията | ПОЧИТ КЪМ ОФИЦЕРСКИ КАНДИДАТ ДИМИТЪР ДИМИТРОВ | Намериха Лаз-7 за новия музей на авиацията в Ловеч | Историческо: Турският премиер се извини на арменците за масовите кланета |

Select Forum Language:

Hot topics: hot Списание КРИЛЕ: Авиобаза Крумово, март и април 2014(18)hot Списание КРИЛЕ: Авиобаза Граф Игнатиево, март и април 2014(17)hot 10 години членство на България в НАТО(17)
В момента е: Сря 23 Апр 2014, 22:04
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Лека авиация и любителско летене
Топографска карта на България !
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 3 [41 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3 Следваща
Автор Съобщение
Пламен

МнениеПуснато на: Сря 28 Юли 2004, 22:20    Заглавие:  Топографска карта на България !  

Намерих топографска карта на Б-я. Обема е 1020 М б. , записаха ми я на две SD-та. Доколкото виждам е издание на топогравския отдел на ЦРУ. Свалена е от Интернет . Дадени са повечето летища на Б-я. Имам в предвид и селскостопанските летища.
Мащаба е 1:50000. Общо са 177 картни листа. Липсват няколко. Мисля че 6 бр. . Летищата са ориентирани по посока, посочена е настилка (мека-"грунд" и твърда) Мисля че е посочена и надморска височина (Летище София на 530 м.н.в. ли е?).
Работил съм ССА Враца и разгледах този район. Повечето летища са дадени ( заедно с постройките покраи тях Smile е , не са всичките постройки - фургоните ги няма Laughing ) .
Според мен са обозначени поне 80% от летищата на ССА . За военните и гражданските няма смисъл да говоря . Габровница , Доброславци и т.н. (включително уширението на пътя Борован - Бяла Слатина - военновременно летище . Обозначено е като летище ! ).
Има обозначени по-високи комини ( 4 бр. в Химкомбинат-Враца) , далекопроводи и др. Ако някой е виждал топогравска карта 1:50000 се сеща за какво става въпрос ( Пътните карти са обикновенно 1:500000 ) .
За този един час толкова видях.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
ICQ Номер 
Елемаг
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 28 Юли 2004, 22:50    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Имаш ли нещо против да ги копна от теб???

Върнете се в началото
Пламен

МнениеПуснато на: Сря 28 Юли 2004, 23:12    Заглавие:  

Нямам нищо против да ти ги дам
Върнете се в началото
ICQ Номер 
harrier

Местожителство: София/Nuernberg

МнениеПуснато на: Чет 29 Юли 2004, 16:18    Заглавие:  

Iskam i az edno kopie. Plamene, ako si ot Sofia napi6i edno li4no suob6tenie da se razberem Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
LooneyFlyer

Местожителство: Dallas, TX

МнениеПуснато на: Чет 29 Юли 2004, 16:54    Заглавие:  

Пламене, ако можеш да намериш линка за тази карта ще е супер! Виж дали човека от който си си записал дисковете го знае и го поствай тук моля. Very Happy
N19174
N11VD (Reserved)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес 
ICQ Номер 
Пламен

МнениеПуснато на: Чет 29 Юли 2004, 20:47    Заглавие:  

Момчета , ходих да разпитвам за този линк. Оказва се че тази карта явно се е разпространила на приятелски начала. Горе долу както сме тук в този форум - клуб по интереси , така са и тези момчета но се интересуват от геодезия (учуден съм колко запалени са по тази тема).
Показаха ми сателитни снимки на България - виждат се жилищните блокове . Аз ги питах защо не се виждат телевизионните антени и те съвсем сериозно ми обясниха че това са снимки за свободно ползване и имало други , секретни , на които антените можело и да се виждат защото били с не помня каква разделителна способност !
Видях обаче РУСКИ Венни разсекретени топогравски карти . Направо нямам думи ! Някаде в Памир: селище- 105 жители : черен път проходим от тежки верижни машини със скорост до 30км/ч. Друг път........ Проходим от еди кой си до еди кой си месец .Гора ... дървета :дебелина на ствола....растояние м/у стволовете ...... и т.н. Жалко че нямат тези карти на България.
Иначе хората се интересуват от разломи ,земетресения , скали , планински масиви и т.н.
Не питах много за да не развалям интелигентния си външен вид с въпроси Very Happy !
Казаха ми че и нашите военни са разсекретили карти с мащаб 1:25000 и в момента се продават.
Между другото на картата, която имам,за високите комини, които са обозначени, са дадени височина на комина и надморската височина на най горната му точка !
Ще трябва да ви я запиша тази карта и да ви я изпратя някак.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Чет 29 Юли 2004, 21:05    Заглавие:  

Cool Cool Cool
Такава ли спътникова снимка?
Click to see if image is larger
Само че тази е на София!

Върнете се в началото
Пламен

МнениеПуснато на: Чет 29 Юли 2004, 21:19    Заглавие:  

Не бяха точно такива. На онези някак цветовете не отговаряха на реалните. Например имаше ниви които изглеждаха странно бели, докато други си бяха зелени. Мисля че им казват радарни снимки или нещто такова.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
King_Rat

Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Пет 30 Юли 2004, 20:28    Заглавие:  

По-малки от 1:25 000 май няма...

Ти сигурен ли си, че 1/25000 са разсекретени?

Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
ICQ Номер 
Пламен

МнениеПуснато на: Пет 30 Юли 2004, 21:24    Заглавие:  

Сигурен съм . Но не са от най новите . Май са от седемдесетте години .
Има и карти с мащаб 1:5000 по принцип .
Върнете се в началото
ICQ Номер 
борден

МнениеПуснато на: Нед 01 Авг 2004, 22:07    Заглавие:  

Мащаб под 1:25,000 се води схема, а не карта.
Върнете се в началото
Zdoklin

МнениеПуснато на: Съб 20 Ное 2004, 14:49    Заглавие:  

ako ima nqkkuv na4in da se sdobiq s tazi karta na 2 ta diska bix si platil prezapisa i kurier ako ima vuzmoznost
ako moze da q ka4i nqkoi na nqkoi survar 6tet e o6te po dore za6toto 6te dade prosto linka
za zaguba na takava karta voenite nosqt sudebna otgovornost i vse o6te se vodqt sekretni i se razdavat sre6tu podpis ot sekretna sekciq v podeleniqta (znam go ot purva ruka)
6te sum mnogo blagodaren na vseki koiot okaze nqkakvo sudeistvie da se razprostrani tazi karta
Върнете се в началото
Skydancer

МнениеПуснато на: Пон 22 Ное 2004, 12:02    Заглавие:  

И за мен ще е интересно да я видя тази карта...
Aко я дадеш ще я сложа на ftp сървъра на airsport.bg за да могат да си я изтеглят всички желаещи.
Пламене, можеш да ме намериш на 0 888 123 123 или на info@airsport.bg за да се уговорим как да я получа.
Можеш да ми я пратиш по ftp ако имаш добра връзка.

Пламен

МнениеПуснато на: Вто 23 Ное 2004, 22:32    Заглавие:  

Момчета картите самного добри. И летищата са дадени. Само дето летищата ги няма сега!!! Аз не бях пътувал отдавна из областта но ми се наложи след като ги намрих картите. Почти навсякъде не е останало нищо ! Абсолютно ! Голи поляни с трънаци до гърди ! Няма ГСМи няма навеси ... нищо няма. Габровница ми казаха че е неизползваема даже полосата защто циганите са извадили бетонните блокчета по периферията.
Ще ги изпратя на Skydancer и Елемаг. Качете ги където искате за да не се ядосвам само аз като гледам какво сме имали. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Върнете се в началото
ICQ Номер 
virago

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед 05 Дек 2004, 18:55    Заглавие:  

Наистина са добри картите, да му Благодаря ощте веднъж че си направи труда да ми ги прати./заслужиси черпенето , ако има път към Варна/ Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 3 [41 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ГРАЖДАНСКИ АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Лека авиация и любителско летене
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.1593s ][ Queries: 13 (0.0579s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker