Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Ислямски джихад обяви война на Израел · Ердоган нападна НАТО и ЕС на път към Тръмп · Полицаи разблокираха френско-испанската граница: Парламентът в Каталуния отново поиска независимост · Борис Ячев: Няма официално постъпило нито едно предложение за шеф на КПКОНПИ · EU Reporter: Турция започна да връща обратно бойци на ИДИЛ в Европа · Мащабна акция в Бургас, има задържани ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Сря 13 Ное 2019, 13:39
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
UZI - израелска или чешка разработка?
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 1 [7 Мнения]  
Автор Съобщение
Бай Ганьо

МнениеПуснато на: Вто 19 Дек 2006, 20:55    Заглавие:  UZI - израелска или чешка разработка?  

Мнението е изтрито по желание на потребителя.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Han Solo
[Moderator]

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 20 Дек 2006, 11:41    Заглавие:  

Доколкото съм чел еврейчетата си базират разработката върху чешката и оттам нататък усъвършенстват. Те доколкото знам правят това редовно.
Иван
[Moderator]

МнениеПуснато на: Чет 21 Дек 2006, 18:41    Заглавие:  

Елемаг, без да ставам адвокат на чехите, какво ти дава право да ги обявяваш за скапани войници? Аз не споделям това мнение. За оръжейници, че са добри - добри са. Нали почти цялата оръжейна промишленост на Австро-Унгария е била на територията на днешните Чехия и Словакия. Имам впечатления от леката картечница "Брен" и трябва да ти кажа, че беше отлично оръжие. Само патрончетата бяха малко в дъговия пълнител. Още повече, българската поръчка беше за "Манлихеров" 8-mm патрон с малко по-широката гилза и вместо 30, в пълнителя слагахме по 25 парчета.
Напълно споделям мнението, че за "Узи" е възможен плагиат от страна на евреите. Които, впрочем, също са добри оръжейници.

Иван
[Moderator]

МнениеПуснато на: Чет 21 Дек 2006, 19:00    Заглавие:  

През 1938 г. чехите са предадени от свои (и чужди - "приятелски") политици. Армията е била готова да се бие и на Хитлер бая му е било "у шише", дали няма да се стигне до сражения. Защото чехословашката армия по това време не е била за подценяване, а Вермахтът все още е бил без боен опит. Граничните укрепления на Чешко-Германската граница са били сериозна преграда.
боец

Местожителство: софия

МнениеПуснато на: Пет 22 Дек 2006, 09:41    Заглавие:  

Всъщност как мислите кое е по важно - идеята за оръжието или неговото усъвършенстване?
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Mitachi

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет 22 Дек 2006, 11:51    Заглавие:  

По-важна е технологията на изработка - от нея зависи и експлоатационния ресурс и цената. Каква ти е ползата да имаш идеи, а да нямаш технология да ги реализираш. За справка намери как са правени пружините на ШКАС-овете и ще разбереш за какво става дума.
няма да се дам." Н. Вапцаров
Върнете се в началото
Thunderchief

МнениеПуснато на: Пет 22 Дек 2006, 15:24    Заглавие:  

Иван написа:
Елемаг, без да ставам адвокат на чехите, какво ти дава право да ги обявяваш за скапани войници? Аз не споделям това мнение. За оръжейници, че са добри - добри са. Нали почти цялата оръжейна промишленост на Австро-Унгария е била на територията на днешните Чехия и Словакия. Имам впечатления от леката картечница "Брен" и трябва да ти кажа, че беше отлично оръжие. Само патрончетата бяха малко в дъговия пълнител. Още повече, българската поръчка беше за "Манлихеров" 8-mm патрон с малко по-широката гилза и вместо 30, в пълнителя слагахме по 25 парчета.
Напълно споделям мнението, че за "Узи" е възможен плагиат от страна на евреите. Които, впрочем, също са добри оръжейници.

А според някои източници, работата с узито не е точно плагиатстване, а по-скоро разработка на чешки евреин духнал в Обетованата земя. Не знам обаче до колко е вярно

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Yahoo Messenger 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 1 [7 Мнения]  
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0624s ][ Queries: 13 (0.0062s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker