Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics: hot РОДОПИ 21 - СНЕЖЕН ЕКШЪН(16)
В момента е: Вто 20 Апр 2021, 20:40
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Събития и Коментари
Модернизацията на българските военни вертолети
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 45 от 70 [1036 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 43, 44, 45, 46, 47, ..., 68, 69, 70 Следваща
Автор Съобщение
T-72
[Admin]

Местожителство: Burgas

МнениеПуснато на: Вто 10 Окт 2006, 09:50    Заглавие:  

нее точно за тази теме но-

Демонстрираме резултати от втория етап на проекта за вертолетите

На полигон край Стара Загора ще демонстрираме постигнатите резултати от страната ни, която е водеща по темата за балистичната защита на вертолети от нападение с ръчен противотанков гранатомет (РПГ). МО е интелектуален собственик на резултатите.

Както по време на приключилия с покази на полигон "Змейово" първи етап, така и сега получаваме подкрепа от страна на експерти от Гърция. Продължава участието си и екип от Полша, съобщи полковник Милчо Пътечков от дирекция "Политика по въоръженията и техниката" - МО.

Три дни са планирани за практическия показ и анализите на резултатите от него. Професор Стефан Воденичаров ще ръководи в полеви условия дейностите, които ще позволят на всички да видят пораженията, нанесени на бронята от попаденията на РПГ. Ще се правят съпоставки с проведените стрелби по време на първия етап, оценен като един от най-сложните за инженерите ни и за решаването на проблема, който е сред десетте най-трудни теми, възлагани от НАТО на държавите членки. Мероприятието ще протече под ръководството на заместник-министър Симеон Николов.

Георги Пешев

http://bgarmy.eamci.bg/scripts/isapivwb.dll

ICQ Номер 
Fallschirmjaeger

Местожителство: Градът на трите лъва

МнениеПуснато на: Сря 25 Окт 2006, 10:54    Заглавие:  

Цитат:
2006-10-25 - "Елбит" провалят сделката с българските вертолети

Израелската фирма „Елбит системс" не е възстановила нито една машина
БЕЗПЛАТНО
Военният министър Веселин Близнаков вдигна безплатните минути за телефонен разговор на бойците ни в мисия от 30 на 60 минути за месец, съобщиха вчера от Министерство на отбраната.
Израелската фирма „Елбит системс" остави Българската армия без ремонтирани и модернизирани руските хеликоптери Ми-17 и Ми-24.
На 18 юли Министерство на отбраната предупреди с писмо израелците, че ако до три месеца не започне изпълнението на договора, то той ще бъде прекратен едностранно. Срокът изтече на 18 октомври, но и до днес от страната ни не е изнесен нито един двигател за ремонт в чужбина, а възстановяването му отнема най-малко 75 дни, научи „Сега".
Вариантите били те да се поправят в Украйна или Азербайджан, но договор със заводите от тези страни не е подписан.
В халетата на ТЕРЕМ - „Летец" в София си стоят разглобени няколко от руските машини. През февруари, когато беше подписан договорът, от израелската компания „Елбит системс" обещаха първият хеликоптер да е готов през август.
Общо по договора трябваше да се възстановят 12 бойни хеликоптера Ми-24 и 6 транспортни Ми-17 на стойност 5 - 7 млн. евро. Срокът му на изпълнение беше три години. ТЕРЕМ пък трябваше да получи 13 млн. лв. за работата си по хеликоптери.
В договора са фиксирани всички видове неустойки, както и колко на ден е глобата за загубеното време. Проблемите с „Елбит системс" бяха ясни още през пролетта, но благодарение на фирменото лоби в МО договорът все още е в сила. Военният министър Веселин Близнаков вече обяви, че, ако споразумението бъде развалено, ще се търси друга фирма за ремонт на техниката...
„Сега”

Novini airgroup2000.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 30 Окт 2006, 13:01    Заглавие:  

Военните готвят анекс към договора с „Елбит системс"

Министерството на отбраната и ръководството на израелската компания „Елбит системс" са се договорили да подпишат анекс към договора за модернизация на хеликоптерите Ми-24 и Ми-17, с който ще бъде удължен срокът за представяне на първите ремонтирани машини. Това научи вчера „Дневник" от източници от военното министерство. Предстои в най-близко време министърът на отбраната Веселин Близнаков да подпише споразумението, с което срокът ще бъде удължен до януари.

„Елбит", които спечелиха поръчката за модернизацията на 18 щурмови и транспортни хеликоптери Ми-17 и Ми-24, трябваше да представят първия прототип най-късно през октомври. Те обаче не успяха да се вместят в срока.

По неофициална информация причина за това са трудности около транспортирането на двигателите извън страната, където трябвало да се ремонтират. Те са били блокирани поради липса на специално разрешение, тъй като се водят стоки с двойно употреба. Друга версия е, че разрешението не им се дава поради натиск на Москва.

в."Дневник"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Сашо

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 01 Ное 2006, 10:49    Заглавие:  

Бавенето продължава, къде ли ще му излезе края...
Върнете се в началото
Сашо

МнениеПуснато на: Пет 03 Ное 2006, 11:05    Заглавие:  

Eто къде излезе - тази сутрин по БТВ иминистърът официално каза, че на предупредителните писма изпратени към Елбит (с краен срок 18 октомври) отговор не е последвал и той ще гледа да прекрати договора до Нова година. Ха да видим!
Върнете се в началото
onufrii

Местожителство: вилает Боляристан

МнениеПуснато на: Пет 03 Ное 2006, 15:44    Заглавие:  

Подозрително позната взе да става тая история Evil or Very Mad ! Само дето нямаме пари за нови изтребители, и тоя път ще се наложи да ремонтираме 29-ките. Защото както също така каза министъра - парите не достигат за доста проекти.

Si vis pacem, para bellum - 26030

Прайм червени шишета на бели!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Елемаг
[Moderator]

МнениеПуснато на: Сря 22 Ное 2006, 21:20    Заглавие:  

Cool Cool Cool

"ТЕРЕМ - Летец" ЕООД приключва ремонта на вертолет Ми-17 с борден номер 421. През следващата седмица ще стартира облитането на машината и с това реално военният завод приключва задачите, свързани с договореностите с нашите ВВС за 2006г. Възложителите на поръчките нямат претенции към изпълнителя и прогнозата е, че още през първото тримесечие на 2007г. армията ще продължи да ползва услугите на колектива във Враждебна. Няма да се правят съкращения, защото е стигнато равнището на технологичния минимум.

Управителят Тошко Тодоров съобщи, че няма движение в направлението на модернизацията на вертолетите Ми-17 и Ми-24, която МО възложи на "Елбит Системс" - Израел. Официалната информация е, че сме дали разрешение за износ на двата комплекта двигатели и съогветните редуктори, но те продължават да са в сандъци на територията на нашия завод. Прогнозите за тяхното възстановяване в завод в гр.Генджа все още не са отхвърлени, но не са практически доказани. Натрупаното закъснение вече е в месеци и като подизпълнител "ТЕРЕМ - Летец" е готов да продължи да оказва пълно съдействие на екипа от Израел. За съжаление на този етап няма никакви поставени задачи на ремонтчиците. В заводското хале бездействието води до предположения, свързани с евентуалното прекратяване на договора поради неизпълнение на планираното.

От централния офис на ТЕРЕМ ЕАД уточниха, че не се правят от страна на България никакви спънки и нашето желание е час по-скоро да вдигнем във въздуха модернизираните Ми - 17 и Ми - 24, което ще ни позволи да изпълним важни задачи, свързани с участието ни в мисии на НАТО или ООН.

Георги Пешев

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
dragon x

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря 22 Ное 2006, 23:19    Заглавие:  

Писна ми да чета глупости! Цялата българска техника, дето се ремонтира или по-скоро се правят жалки опити в тази насока, ни трябвала да участваме в мисии на НАТО. Абе ние за к'во влязохме в това пусто НАТО, да ходим по целия свят да пуцаме ли? Я да видим Гърция и Турция къде имат контингенти? В Ирак ли или в Афганистан? А ние все се навираме между шамарите, да се подмазваме на новите големи братя. Един кьорав хеликоптер няма в БГ да закарат някой човек до болницата или да загасят някой пожар. А кафа вече!
Flanker

МнениеПуснато на: Сря 22 Ное 2006, 23:36    Заглавие:  

Цитат:
Писна ми да чета глупости! Цялата българска техника, дето се ремонтира или по-скоро се правят жалки опити в тази насока, ни трябвала да участваме в мисии на НАТО. Абе ние за к'во влязохме в това пусто НАТО, да ходим по целия свят да пуцаме ли? Я да видим Гърция и Турция къде имат контингенти? В Ирак ли или в Афганистан? А ние все се навираме между шамарите, да се подмазваме на новите големи братя. Един кьорав хеликоптер няма в БГ да закарат някой човек до болницата или да загасят някой пожар. А кафа вече!

Евалата за тея приказки Wink
Върнете се в началото
Playback

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет 23 Ное 2006, 09:26    Заглавие:  

Цитат:
Я да видим Гърция и Турция къде имат контингенти? В Ирак ли или в Афганистан?

Мнението ти е правилно и според мен , че след като не сме си уредили армията нямаме работа зад граница.
Но това което съм цитирал не мисля че си прав.Гърция и Турция като се присъединяват към НАТО през 1952 доста се поизпотяват и доста си се надупват (точно както правим ние сега ) за да си спечелят позициите. Освен международни учения, приемане на западни военни части, части зад граница - в райони които не са под съветско влияние, та чак до приемане на ядрени ракети на своя територия говоря за Турция.

Конюктура приятелю Evil or Very Mad Evil or Very Mad и продажни политици(дупедавци) Mad Mad Wink

Lion King

Местожителство: Провадия

МнениеПуснато на: Съб 25 Ное 2006, 22:49    Заглавие:  

Утре в бТВ Репортерите ще говорят за проблемите около ремонта и модернизацията на Ми-17 и Ми-24. Дано да "хвърлят" малко светлина за тези проблеми! Mad

От 18:30 часа - неделя. Wink

Click to see if image is larger
Върнете се в началото
dragon x

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед 26 Ное 2006, 18:53    Заглавие:  

Ми сега го гледам филмчето. Интересно направено с картинки и 3D модели на хеликоптерите. А за ремонта: "хубава работа, ама българска (израелска)". Викат нямало разрешение за изнасяне на двигателите в чужбина (за ремонт).
Естествено имаше и картинка за един пилот-жена (първата от 60 години насам) на Бел-206.

ibrev

Местожителство: kazanlak

МнениеПуснато на: Нед 26 Ное 2006, 20:51    Заглавие:  

Да, има още много такива пилотки като какичката Smile дето летеше на БЕЛЛ-206. Дано тръгне процедурата по модернизацията на Ми17 и Ми24. Абе иначе авиацията лека по лека почна да се оправя.
Сашо

МнениеПуснато на: Нед 26 Ное 2006, 22:26    Заглавие:  

dragon x написа:
Ми сега го гледам филмчето. Интересно направено с картинки и 3D модели на хеликоптерите. А за ремонта: "хубава работа, ама българска (израелска)". Викат нямало разрешение за изнасяне на двигателите в чужбина (за ремонт).
Естествено имаше и картинка за един пилот-жена (първата от 60 години насам) на Бел-206.

Малко сладникаво беше - тип бТВ, но без Габриела Наплатанова. Ама толкова си могат, по казионному.
Иначе проблема с модернизацията е сериозен, и к тези половинчати позиции ще го протакат безкрай в юдирическото пространство, без резултати налице.
Но както се казва: "маймуна дал, маймуна получил", та и в наше това това за модернизацията и сертификацията.
Върнете се в началото
Han Solo
[Moderator]

МнениеПуснато на: Нед 26 Ное 2006, 22:34    Заглавие:  

Сашо, да разбирам ли, че нашите са се опитвали да се надхитрят на дребно с руснаците и съответно сега влиза в сила поговорката - евтин на триците скъп на брашното?
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 45 от 70 [1036 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 43, 44, 45, 46, 47, ..., 68, 69, 70 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » krile.net - ПЪРВИЯТ БЪЛГАРСКИ ВОЕНЕН АВИАЦИОНЕН ФОРУМ » Събития и Коментари
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.1023s ][ Queries: 15 (0.0325s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker