Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
Зеленски иска икономист без политически опит да оглави правителството на Украйна · Британският финансов министър подава оставка, преди Борис Джонсън да може да го уволни · Украйна загубила доверие в Германия заради връщането на Русия в ПАСЕ · Видео: Въздушни удари на руските ВКС по ИД в Сирия · Сблъсъци между полиция и протестиращи в Турция, има ранени и задържани · Сбогом, Буги! ·

Select Forum Language:

Hot topics:
The time now is Sun 21 Jul 2019, 13:18
All times are UTC + 2
 Forum index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжейна
Психотропни вещества
Moderators: Super Flanker
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
Page 1 of 1 [14 Posts]  
Author Message
reaper

PostPosted: Mon 26 Apr 2004, 22:01    Post subject:  Психотропни вещества  

Интересува ме дали някой няма интересна информация за използвани през Втората Световна война, по-близката история и съвремието подобни вещества . Имам предвид всякакъв вид стимулиращи организма и психиката вещества които се дават на войниците. Четох преди време че като съставка, екстазито било близко по-състав до някакъв стимулант даван на пилотите на Луфтвафе през втората световна война. Чувал съм че и американците, преди и сега са правели сериозни проучвания в тази насока.
Всички сме гледали комедии за войната, в които германските войници получаваха някакви хапчета "за агресия" и изпадаха в комични ситуации, почвайки да се бият един друг. Но като се замисли човек не е толкова смешно. Дядо ми е разправял че на руснаците са им давали по една "стограмка" водка на екс преди сражение. Предполагам ефекта е бил същия. Наскоро пък четох че руснаците били разработвали някакви медикаменти, които позволявали на войника да завърши мисията дори с фатални наранявания и чак тогава да умре.

View user's profile Send private message Send e-mail 
ICQ Number 
MaKoM

PostPosted: Mon 26 Apr 2004, 23:45    Post subject:  

Споко хора утре ще имате тва което искате .сега немога да трся , утре обештавам да ви напиша за психо тропните вещтества.... зам само че бяха на базата на бензодиазепини.....
COMMANDER_KEEN

PostPosted: Tue 27 Apr 2004, 14:32    Post subject:  

Във Виетнам до колкото знам са правени много сериозни проучвания по темата, и някои препарати са били ползвани доста активно...
Back to top
ICQ Number 
Thunderchief

PostPosted: Tue 27 Apr 2004, 14:37    Post subject:  

COMMANDER_KEEN wrote:
Във Виетнам до колкото знам са правени много сериозни проучвания по темата, и някои препарати са били ползвани доста активно...

Те там докторите срещу боен стрес са давали весела тревица, та какво остава за неща като Bz

Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger 
bsb

PostPosted: Tue 27 Apr 2004, 19:40    Post subject: Re: Психотропни вещества  

reaper wrote:
Интересува ме дали някой няма интересна информация за използвани през Втората Световна война, по-близката история и съвремието подобни вещества . Имам предвид всякакъв вид стимулиращи организма и психиката вещества които се дават на войниците. Четох преди време че като съставка, екстазито било близко по-състав до някакъв стимулант даван на пилотите на Луфтвафе през втората световна война. Чувал съм че и американците, преди и сега са правели сериозни проучвания в тази насока.
Всички сме гледали комедии за войната, в които германските войници получаваха някакви хапчета "за агресия" и изпадаха в комични ситуации, почвайки да се бият един друг. Но като се замисли човек не е толкова смешно. Дядо ми е разправял че на руснаците са им давали по една "стограмка" водка на екс преди сражение. Предполагам ефекта е бил същия. Наскоро пък четох че руснаците били разработвали някакви медикаменти, които позволявали на войника да завърши мисията дори с фатални наранявания и чак тогава да умре.

Нямам конкретна информация, но е напълно възможно амфетамини (те са много, но схващаш идеята) да са били използвани. Те са били познати тогава. Теоретично не е невъзможно и кокаин, не знам дали е бил възприеман като наркотик.
По време на кампанията на САЩ в Афганистан един пилот на F-16 (?)бомбардира своя колона. По едно време се говореше, че това се дължало на грешна преценка, защото не бил спал не знам си колко време, държан така от медикаменти. Естествено, за това няма да има официална информация, като съдя от някои неща покрай текущата война в Ирак.
А за медикаменти за фатални наранявания - не са необходими. Има една история за Наполеон. Докато водел битка, чакал много важна новина от свой генерал. В един момент дошъл вестоносецът и му предал вестта. Наполеон го погледнал и му казал: "Но вие изглеждате много зле, ранен ли сте?". Онзи отговорил "Не, убит съм", паднал от коня и умрял. Така че мозъкът е в състояние да командва производството на такива химикали. Естествено, много по-лесно е да си ги взимаш отвън.
Но аз никога не вярвам на приказки за това, което били разработвали руснаците. Ако е секретно, няма да се знае. Ако не е секретно, ще се знае - а това са все някакви уж свръхсекретни проекти, дето всички ги знаят. То не бяха плазмени щитове, то не бяха екстрасенси в помощ на КГБ и ГРУ за разгадаване на положението на американските подводници, то не бе психотропна война (или май някак другояче му викаха), сега и медикаменти. Че се правят разработки, правят се - справка така и останалия неидентифициран газ, използван срещу чеченците при операцията в московския театър (дом на културата) през октомври 2002.
Back to top
View user's profile Send private message 
reaper

PostPosted: Tue 27 Apr 2004, 21:39    Post subject:  

Чел съм, че човешкият организъм не може да издържа по-продължително време без сън. Без вода и храна да, дори доста по дълго от определеното, но по-дълго време без сън води до халюцинации, губене на представа за реалността и пр. Специалистите да се изкажат по въпроса. Иначе руснаците са напред с материала, измислиха хапче против махмурлук и такова дето лъже уредите за измерване на съдържанието на алкохол в кръвта, та кой знае какво още са изобретили.
ICQ Number 
MaKoM

PostPosted: Wed 28 Apr 2004, 22:39    Post subject:  

Значи да си доидем на темета....има много за писане ама ще ви дам само малко дано сте доволни....

Значи психо тропните вештества повлияват психиката и поведението , разделят се на няколко групи:невролептици,анксиолитици,антидепресанти,(МАО инхибитири)психостимуланти и ноотропни вештества.

За воената пракса се използват всички, невролептиците се използват при сасатояние на повишена возбуда , хронична параноя и, шизофрения, маниакална фаза, алкохолна психоза , делир.( вие се сештаите каде може да се прилага на боището)
Препаратите се разделят на повече групи. ето некои.
Хлорпромазин- при психомоторна възбуда от различен характер.
Флуфеназин-
Левомепромазин
Халоперидол-много исползван в воените , за страх и неврози стрес от трамни и стрес от смърт.ами и ампули и таблетки .За дозиране да ми пишете ЛС. Wink Wink
Бензодиазепини.
тва сам сигуран че всички ги знате ама хаиде пак.
Алпрозолам
Бромазепам.
Клоназепам.
Диазепам и други
Исползват се като сънотворни така и за потиска не на страх и неврози,
Антидепресанти.
Мапротилин
миансерин
миртразапин
Исползват се за излизане от депресия и повишаване на нивото на адерналина при болни хора.( а при здрави които са на боищети се сештате за какво -повишаване на агресивноста, особено МАО инхибиторите)
Психостимуланти
Тука е на сички познатия
КОФЕИН. в различните му форми .
Ноотропни.
ГАМК> или гама-амино-маслена киселина-един от невро медиаторите които помага са осъшестяване на нервни импулси.
Ехинопсин
Ороцетам
Тези средства повлияват процеса на концентрация, обучение и паметта(ефекта се появява след продолжително лечение 5-6 месеца-деца не го пробваите в къщи Laughing Laughing )

Тва беше много лекарствени продукти които се употребяват от боенитте не са достапни до нас лекарите за тва моля да ме извините , знам само енин препарат използван от немците в WWII в кампанята в Франция казвал се е ПЕРВИТИН.използвали са го за да ги предотвратява от нуждата от сън.ама след дълда употреба е има т.н рибаунд ефект . хората са спали по 24 часа.

ако разбера други ще ви напиша то тогава ако има некой въпроси да заповяда.
Laughing Cool Cool

reaper

PostPosted: Thu 29 Apr 2004, 09:53    Post subject:  

Е тва специалиста да си каже думата. Макар че на мене са ми по-интересни онези "другите хапчета". Предполагам обаче че това се засекретени технологии.
ICQ Number 
Студента
Guest

PostPosted: Fri 30 Apr 2004, 13:24    Post subject:  

За разпит??? Казва6 си вси4ко??? "серум на истината"
Back to top
az
Guest

PostPosted: Sun 02 May 2004, 17:16    Post subject:  

Студента wrote:

Така го пишат в шпионските романи. иначе си е пентобарбитал натрий. ама се въвежда венозно от специалист иначе работата си обърква!!!
Back to top
AZ
Guest

PostPosted: Sun 02 May 2004, 17:17    Post subject:  

MaKoM wrote:
Значи да си доидем на темета....има много за писане ама ще ви дам само малко дано сте доволни....

Значи психо тропните вештества повлияват психиката и поведението , разделят се на няколко групи:невролептици,анксиолитици,антидепресанти,(МАО инхибитири)психостимуланти и ноотропни вештества.

За воената пракса се използват всички, невролептиците се използват при сасатояние на повишена возбуда , хронична параноя и, шизофрения, маниакална фаза, алкохолна психоза , делир.( вие се сештаите каде може да се прилага на боището)
Препаратите се разделят на повече групи. ето некои.
Хлорпромазин- при психомоторна възбуда от различен характер.
Флуфеназин-
Левомепромазин
Халоперидол-много исползван в воените , за страх и неврози стрес от трамни и стрес от смърт.ами и ампули и таблетки .За дозиране да ми пишете ЛС. Wink Wink
Бензодиазепини.
тва сам сигуран че всички ги знате ама хаиде пак.
Алпрозолам
Бромазепам.
Клоназепам.
Диазепам и други
Исползват се като сънотворни така и за потиска не на страх и неврози,
Антидепресанти.
Мапротилин
миансерин
миртразапин
Исползват се за излизане от депресия и повишаване на нивото на адерналина при болни хора.( а при здрави които са на боищети се сештате за какво -повишаване на агресивноста, особено МАО инхибиторите)
Психостимуланти
Тука е на сички познатия
КОФЕИН. в различните му форми .
Ноотропни.
ГАМК> или гама-амино-маслена киселина-един от невро медиаторите които помага са осъшестяване на нервни импулси.
Ехинопсин
Ороцетам
Тези средства повлияват процеса на концентрация, обучение и паметта(ефекта се появява след продолжително лечение 5-6 месеца-деца не го пробваите в къщи Laughing Laughing )

Тва беше много лекарствени продукти които се употребяват от боенитте не са достапни до нас лекарите за тва моля да ме извините , знам само енин препарат използван от немците в WWII в кампанята в Франция казвал се е ПЕРВИТИН.използвали са го за да ги предотвратява от нуждата от сън.ама след дълда употреба е има т.н рибаунд ефект . хората са спали по 24 часа.

ако разбера други ще ви напиша то тогава ако има некой въпроси да заповяда.
Laughing Cool Cool

Первитина е метиламфетамин.
Back to top
Studenta ot Sofiq
Guest

PostPosted: Tue 04 May 2004, 14:06    Post subject:  

az wrote:
Студента wrote:

Така го пишат в шпионските романи. иначе си е пентобарбитал натрий. ама се въвежда венозно от специалист иначе работата си обърква!!!

Anjakoi drugi???? 4uval sum, 4e za tova sa gotvili LSD-to???
Back to top
MaKoM

PostPosted: Sat 08 May 2004, 15:58    Post subject:  

LSD или Light sinthethick Drug си е чиста дрога сега дали са я давали на воиската не знам , то по састав е метилоксиметамфетамин. Cool Cool Cool Cool Cool Cool
AnonyMouse

PostPosted: Fri 21 Oct 2005, 22:39    Post subject:  

Изтървали се "телевизор" Smile
Page 1 of 1 [14 Posts]  
Post new topic   Reply to topic View previous topic :: View next topic
 Forum index » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Оръжейна
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum

[ Time: 0.0703s ][ Queries: 13 (0.0043s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker