Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Пет 29 Май 2020, 15:27
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българска армия - минало и настояще
Българските БМП
Модератори: Super Flanker
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 4 от 4 [60 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
Чукча

МнениеПуснато на: Чет 12 Фев 2015, 17:15    Заглавие:  

Веднага те надуших аз !

Червените "В" бяха допреди влизането ни в НАТО, обаче понеже всичко варшавско е пошло, та от щабквартирата ни наредиха да платим няколко милиона левчета за пререгистрация на всичките ни бараки по техен си тертип с "ВА", идващо от Bassi Armyata. Нали трябва да сме оперативно съвместими.
Нямам идея 322 дали беше от последните доставки, но номера се намира в средата на куполата от ляво и дясно. Рег номера е на предния долен лист на бронята в ляво (от страна на водача) в празното място между болтовете. Отзад - на лявата врата.
Аз тамън завъших едно БМП в 1:87 и за сега не мисля да му слагам каквито и да е номера. Номера ще слагам на МТ-ЛБ-тата, че са ми в повечко та за по-голяма шарения.

Относно БТР-ите (от модернизираните) за рег. номер ноже да хванеш "ВА 001634", същия няма борден.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
asensy

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет 12 Фев 2015, 19:38    Заглавие:  

Много благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
Чукча

МнениеПуснато на: Чет 12 Фев 2015, 23:08    Заглавие:  

За нищо, моделистка солидарност !
За подобни въпроси в бъдеще пиши на ЛС да не отегчаваме аудиторията тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
pepipv

Местожителство: пловдив

МнениеПуснато на: Пон 23 Фев 2015, 21:02    Заглавие:  

,,Имам снимки на български БМП-1, на които се четат номерата В066058 и ВА001137. За това дадох като пример, че не търся такива, а три цифрените номера. Правя макети само на български машини. 322 ми върши чудесна работа. Благодаря. Имаш ли представа тази машина една от 100-те подарени ни от руснаците през 90-те години ли е или от някоя по-ранна доставка, ако е имало такава разбира се. За БТР-60ПБ съм намерил снимки на номера 132, 123, 121, за БТР-60ПА - регистрационен В05542, борден номер не се вижда. "БМП-23 имаше в първи батальон на 12 МСП,3 в 82 МСП и в 9ТБр.номерата бяха 1....,1 Батальон 1 рота 2 рота,3 цифра номер на машината в ротата,127,128 129 бяха в 82 МСП.БМП-1 са машини ,които пристигнаха през 1997-1998 г ,подарък 100 броя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
asensy

МнениеПуснато на: Пон 23 Фев 2015, 21:53    Заглавие:  

Благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
ICQ Номер 
Dimitar Stavrev
[Admin]

МнениеПуснато на: Вто 24 Фев 2015, 14:02    Заглавие:  

Имам снимки на:

БМП-23 ВА003 947
БМП-1 3300 ВА0001 333
БМП-1 3100 ВА001 482
БМП-1 3211
БМП-1 ВА 001 131
БМП-1 ВА 001 137
Върнете се в началото
asensy

МнениеПуснато на: Вто 24 Фев 2015, 19:47    Заглавие:  

Аз вече я направих с 322, но номерата ще си ги запиша за по-следващ модел.
Ако качиш снимките или ми ги пратиш на лични ще съм ти благодарен.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Super Flanker
[Admin]

МнениеПуснато на: Съб 22 Фев 2020, 17:24    Заглавие:  

Ще модернизираме май и БМП-1 - показуха на машината с нов модул.

https://btvnovinite.bg/bulgaria/balgarski-ekip-modernizira-savetskite-bmp-do-natovski-standarti.html

Последната промяна е направена от Super Flanker на Съб 22 Фев 2020, 19:43; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Венци

МнениеПуснато на: Съб 22 Фев 2020, 19:14    Заглавие:  

Не знам какво да си мисля. Хубаво е, че се прави нещо, ама с толкова неадекватно за съвремието брониране бмп1 ли е бъдещето?
Върнете се в началото
Super Flanker
[Admin]

МнениеПуснато на: Съб 22 Фев 2020, 20:41    Заглавие:  

Това е най-добрата серийна модернизация досега.

Click to see if image is larger

Иначе - защитата трудно ще се усили, освен с някакъв кевлар вътре, плюс бронелистове или керамика отвън, но така нараства масата и има последици.

Впрочем - алтернативен вариант е да се модернизира БМП-23, на чиято база е разработвана БМП-30, т.е. хипотетично трябва да може да се сложи БМ Бережок.
Върнете се в началото
Венци

МнениеПуснато на: Нед 23 Фев 2020, 10:00    Заглавие:  

Чел съм, че БМП23 е с по добра защита от БМП1. Тоест по перспективно би било този модул да го качим на БМП23. За съжеление мисля че завода в Червен бряг не работи вече, ново производство е изключено и си оставаме само с наличните бройки БМП23 (100) който отиват вече на 30г. А като спряха и Кремиковци като че ли не можем да производем и бронирани стоманени листа.
Върнете се в началото
Super Flanker
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 23 Фев 2020, 10:35    Заглавие:  

Е, БМП-та не можем да произвеждаме, както правилно си установил.

Въпросът е дали можем да направим сериозна модернизация на наличното, с наши сили и тук.

Иначе - самото БМП-23 не е връх на сладоледа, то вероятно и за това е било в сравнително малка серия, но за следващото - БМП-30, съм чел доста положителни отзиви.

За бронята - зависи и с какво ще те стрелят, щото новите средства имат други качества - примерно 7Н39 - нищо че е 5,45 х 39 може да "шие" 2 см броня на 100 м.

Относно новите бойни модули, то пак КБП-то в Тула има решение и за БМП-1, нищо серийно го слагат само на БМД-2, засега - Берег.

Относно защитата - не мисля, че там може нещо радикално да се направи, поне не и лесно и евтино. Като вариант е да се сложи кевларно одеало вътре (в БТР-82А е така), а отвън да се дозаваряват бронелистове (по модела на БМП-1Д /2Д в Афган), както и да може да се сложи бронемодулна керамика. Последното обаче е много скъпо, а и във всички случаи ще се утежни машината - евентуално нов двигател, доработена ходова и трансмисия....

При всички случаи основното, което се явява проблем е много високата цена и дали си струва, щото все пак за малко или много повече може да се купи и нова машина.
Върнете се в началото
Венци

МнениеПуснато на: Нед 23 Фев 2020, 17:38    Заглавие:  

То сега ясно, че всичко е компромис. Ако няма пари, което е най-вероятно, каквото и да модернизираме, с какъвто и да е модул, ще си е качествен скок напред. Все пак като ще се влагат разни пари в платформи като БМП1 и БМП23 е хубаво да се помисли и за по добра защита, защото ако не може да се издържи на попадение от РПГ7 или 23мм снаряд, демек от най-разпространените оръжия сред терористи и полупартизански отряди, машината не седи сериозно. Допълнителни кевларени жилетки и външни решетки по подобие на Страйкарите си и програма минимум.

От друга страна, ако имаме бюджет и се мисли перспективно, трябва да се насочим към някакво тежко БМП, което да играе ролята на основна ударна единица в СВ, още повече че нашите Т 72 са пред съкращение. Тъй като Т-15 не можем да вземем по политически причини, вариантите са Пума, СВ90, в перспектива Линкс, като последната машина предлага според мен най-доброто съотношение защита / огнева мощ / маневреност, но пък цената е майка си и баща си.
Върнете се в началото
Super Flanker
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 23 Фев 2020, 23:30    Заглавие:  

Венци написа:
То сега ясно, че всичко е компромис. Ако няма пари, което е най-вероятно, каквото и да модернизираме, с какъвто и да е модул, ще си е качествен скок напред.

Това е така.

Венци написа:
Все пак като ще се влагат разни пари в платформи като БМП1 и БМП23 е хубаво да се помисли и за по добра защита, защото ако не може да се издържи на попадение от РПГ7 или 23мм снаряд,

Тука вариантът е някаква допълнителна броня и решетки - и двете максимално далече от основната броня, но това, освен, че няма да е евтино, ще натовари доста машините. Отделно, че може да ги опази от най-старите варианти на РПГ-7.

Венци написа:
демек от най-разпространените оръжия сред терористи и полупартизански отряди, машината не седи сериозно.

В такава ситуация не е само до бронята.

Венци написа:
Допълнителни кевларени жилетки и външни решетки по подобие на Страйкарите си и програма минимум.

Само да не ги претоварят като него.

Венци написа:
От друга страна, ако имаме бюджет и се мисли перспективно, трябва да се насочим към някакво тежко БМП, което да играе ролята на основна ударна единица в СВ, още повече че нашите Т 72 са пред съкращение. Тъй като Т-15 не можем да вземем по политически причини, вариантите са Пума, СВ90, в перспектива Линкс, като последната машина предлага според мен най-доброто съотношение защита / огнева мощ / маневреност, но пък цената е майка си и баща си.

Тук не си прав - танковете са и ще бъдат още много дълго време ударната сила на пехотата, а целта на БМП-та е да формират един ред с тях и да подкрепят същите, както и десанта си с наличното въоръжение. Нужна е съвременна БМП, която да е подходяща за нашите условия и да е поне със сходни динамични характеристики на танка, с който ще се движи.

Ако гледаме горното, то СВ9035 е подходящ вариант. Още по-добър е БМП-3М + Т-90МС.
Върнете се в началото
Super Flanker
[Admin]

МнениеПуснато на: Нед 24 Май 2020, 12:22    Заглавие:  

Я, това сме го пропуснали - рота нашенски БМП-23 е била на учение в германия в началото на тая година:

Военнослужещи от Сухопътните войски участват в съвместната българо-американска подготовка „Combined Resolve XIII“ в Германия

21.01.2020

В Многонационалния център за съвместна подготовка на Сухопътните войски на САЩ в Европа в Хоенфелс, Германия, започна първата за тази година съвместна ротационна подготовка „Combined Resolve XIII“ с участието на български военнослужещи от Сухопътните войски. Тя ще се проведе до 5 февруари и в нея участват 90 военнослужещи от 1-ва механизирана рота от състава на Единния център за начална подготовка в Плевен с 10 бойни машини на пехотата (БМП-23). По време на съвместната подготовка българското формирование е включено в състава на американски батальон. Командир на ротата е капитан Евгени Петров, а старши национален представител е майор Велин Кехайов от Единния център за начална подготовка.

Съвместната българо-американска подготовка включва курс за обучение на специалисти и инструктори и полево учение „Force on Force”.

Вчера българските военнослужещи проведоха занятие за даване на допуск за управление на високопроходима многоцелева колесна машина (HMMWV) и на лекотоварен военен камион (LMTV).

https://mod.bg/bg/news.php?fn_mode=fullnews&fn_id=11173

Снимки.

https://dariknews.bg/novini/sviat/bylgarski-vojnici-uchastvaha-v-mnogonacionalno-uchenie-v-germaniia-snimki-2209917

Тук има голяма галерия и видеа.

https://www.dvidshub.net/feature/combinedresolve
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 4 от 4 [60 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, 4
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българска армия - минало и настояще
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0847s ][ Queries: 13 (0.0044s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker