Private Colleger of transportation Private Colleger of transportation

airforce show

Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
news Виктор Орбан би шута на ЕРП-тата в Унгария, САЩ ги наказва | ЗА НАГРАДА: АВТОРЪТ НА ВИЗИЯ 2020 И НА РУСКИТЕ ЗАПЛАХИ ЗА БЪЛГАРИЯ ОТИВА НА РАБОТА В НАТО! | Изтребители на НАТО са прехванали руски военни самолети над Балтийско море | ВИД ден на международното учение MACE XVI | Словашките ВВС се обучаваха със системата "Бамби бакет" | ВНЕЗАПНА БОЙНА ПРОВЕРКА НА РУСКИТЕ ВВС И ПВО В ЦЯЛА РУСИЯ |

Select Forum Language:

Hot topics: hot Скандалите по оста България-Русия(16)hot НОВИЯТ ВОЕНЕН КОНФЛИКТ: Коалицията срещу Ислямската държава(51)hot "Рамщайн Гард 2014" (Rammstein Guard 2014) в България(16)
В момента е: Вто 21 Окт 2014, 23:32
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българска армия - минало и настояще
Аню Ангелов - унищожителят на Българската армия
Модератори: T-72
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 34 от 42 [629 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 32, 33, 34, 35, 36, ..., 40, 41, 42 Следваща

Трябва ли министърът на отбраната да бъде сменен?
Да
87%
 87%  [ 151 ]
Не
8%
 8%  [ 14 ]
Не ме интересува
4%
 4%  [ 8 ]
Общо гласове : 173

Автор Съобщение
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 17 Дек 2012, 20:53    Заглавие:  

Arrow Заради намаляването на БА: Ангелов поиска постоянно присъствие на американски войници в България!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пон 17 Дек 2012, 22:43    Заглавие:  

Arrow Военният министър на съд за продажба на имот
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Вто 18 Дек 2012, 21:39    Заглавие:  

И поредното опровержение от МОП (Министерство на ОПроверженията)

Arrow Аню Ангелов: Не сме искали от САЩ да има постоянно разположени американски войски в България
Върнете се в началото
Dimitar Stavrev

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря 19 Дек 2012, 12:24    Заглавие:  

Аню Ангелов: Не сме искали от САЩ да има постоянно разположени американски войски в България

„Не сме искали от САЩ да има постоянно разположени американски войски в България”, заяви в предаването „Денят започва” на БНТ министърът на отбраната Аню Ангелов и категорично опроверга излезли публикации по темата.

Водените разговори в Държавния департамент и в Пентагона са били насочени към повишаване на броя на съвместните учения и бойна подготовка и по-интензивното използване на съвместните бази и съоръжения в съответствие с подписаното през 2006 г. Споразумение между двете държави. Споразумението предвижда за съвместно използване три бази – една сухопътна и две авиационни, и един склад, в които могат да се разполагат до 2500 войници на ротационен принцип, но не постоянно.

„На практика това Споразумение дава възможност в момента да провеждаме съвместни учения и тренировки със САЩ. Това е един прекрасен начин да се повишава подготовката на Българската армия”, разясни в сутрешния блок министър Аню Ангелов и посочи: „През тази година имаме общо 44 учения на територията на страната и в Германия. Следващата година ще имаме 64. Само на наша територия вместо 16 тази година, ще имаме 29 догодина”.

В ефира на БНТ министър Ангелов обясни, че във фокуса на усилията за реализиране на проекта за придобиване на нов тип многоцелеви изтребител е да се намери балансът между способностите, качеството, въоръжението, обучението и поддръжката и средствата, които българската държава може да отдели от 2014 до 2020 г.

За да се намери отговор на този въпрос, министърът посочи, че екип от цивилни и военни експерти, сред които авиатори, икономисти, юристи и др., са направили задълбочен анализ върху всички постъпили предложения и са направили независима оценка въз основа на специална методика за оценяване на всички качества по точкова система. „В края на краищата те ще кажат, а не ние, политиците, кой вариант да се избере”, заяви министър Ангелов. „За нас не е важно кога е произведен самолетът, а още колко живот има. Още колко хиляди часа той може да налети без основен ремонт и какво може да прави”, допълни още той.

Министърът на отбраната коментира още, че няма повишен отлив на военнослужещи поради променените условия за пенсиониране, както и че към момента не се обсъжда българско участие в евентуална операция срещу Иран или Сирия и че няма взето решение по линия на НАТО.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Сря 26 Дек 2012, 19:08    Заглавие:  

Arrow Топ 10 на събитията в армията през 2012 г.

Министерство на чудесата: Специалната поредица за армейските „чудеса“ продължава

Поредният скандал в МО:Обществена поръчка замириса на крака
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Съб 29 Дек 2012, 17:37    Заглавие:  

Arrow И военният министър Аню Ангелов ни подслушва със СРС

1005 военни имота си търсят стопанин

Отбрана: Топ 10 на събитията в армията през 2012 г.
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Съб 05 Яну 2013, 22:25    Заглавие:  

Arrow Труд: Инцидент във Велико Търново - военен началник преби млад сержант

Какво носи 2013-а на армията?
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Вто 08 Яну 2013, 21:44    Заглавие:  

Arrow Предизборно: МО подарява още военни имоти на община Сливен
Върнете се в началото
Sea Dog
[Moderator]

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон 14 Яну 2013, 11:47    Заглавие:  

За отбраната на страната от първа ръка

- Интервю с Аню Ангелов по тв7

Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Вто 15 Яну 2013, 17:31    Заглавие:  

Arrow Ангелов: Сегашната армия няма как да защити 2 централи
Върнете се в началото
Dimitar Stavrev

МнениеПуснато на: Вто 15 Яну 2013, 18:40    Заглавие:  

МО лиши миротворците в Афганистан от правото да гласуват вреферендума за АЕЦ!!!

Българските военнослужещи от мисията на НАТО в Афганистан няма да могат да отговорят на въпроса “Да развиваме ли ядрена енергетика в Република България чрез изграждането на нова ядрена електроцентрала?”. Имало висока степен на заплаха за живота, здравето и сигурността им, преценяват от министерствата на външните работи и отбраната.
Централната избирателна комисия не определи Кабул като населено място, в което да бъде разкрита секция за гласуване на референдума на 27 януари, съобщава Otbrana.com

Причината за лишаване на миротворците от глас са две писма на министерствата на външните работи и на отбраната и докладна записка на командващия съвместното командване на силите генерал-лейтенант Атанас Самандов. Досега ЦИК не е вземала такова решение.Ако писмата на двете министерства и докладната записка на генерал-лейтенант Самандов, са продиктувани именно от грижа за сигурността на нашите миротворци, решението на ЦИК е обяснимо.

Общият брой на миротворците ни в Афганисатн е около 639 души. Военнослужещите са разпределени в национален елемент, рота за действие в земната зона за отбрана на летище Кабул, рота за охрана на летище Кандахар, екип от старши съветници, четири екипа от съветници, медицински екипи, формирование „Военна полиция” и щабни офицери и сержанти./БЛИЦ
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Вто 15 Яну 2013, 20:41    Заглавие:  

Arrow Няколко питания към министъра и към зенитчика Аню Ангелов!
Върнете се в началото
Preslav
[Admin]

МнениеПуснато на: Пет 18 Яну 2013, 17:48    Заглавие:  

Arrow От първо лице: За престижа на професията...или как Българската армия се превръща в експедиционен корпус
Върнете се в началото
Dimitar Stavrev

МнениеПуснато на: Пон 21 Яну 2013, 09:10    Заглавие:  

Скандал! Полк. Ставрев псува и ругае певици от военния ансамбъл, ако му откажат секс!
Публикувано от silvia в MADE IN BG, СКАНДАЛНО на 18.01.2013 11:55

Чутовен скандал тресе българската армия – певици и танцьорки от Ансамбъла на въоръжените сили обвиняват командира на гвардейците полковник Боян Ставрев в системен тормоз, включително и сексуален. Заради безпрецедентния панаир в армейския ансамбъл министърът на отбраната Аню Ангелов е възложил на Инспектората пълно разследване на случая.

Напрежението в ансамбъла стартира през октомври 2012-а, когато две певици – Емилия Дуцолова, позната с творческия псевдоним Еми Валенти, и Антония Маркова, са наказани от ръководителката си Снежина Темелкова с „последно предупреждение за уволнение“. Артистите от ансамбъла са категорични, че началничката им Снежина Темелкова е маша в ръцете на полковник Ставрев, който от известно време дерибейства и тормози с предложения за секс артистите от ансамбъла.

Формалният повод за наказанията на солистките са оплаквания от командира на Националната гвардейска част полковник Боян Ставрев. Еми Валенти и колежката й Антония Маркова, както и още две дами от ансамбъла, се ожалили на министър Аню Ангелов, че 55-годишният полковник им отправя недвусмислени сексуални намеци.

По време на репетиции на творческия колектив шефът на гвардейците, под „Брей, как еротично си отваряш устата, когато пееш“ и подобни сексуални подмятания от страна на полковник Ставрев съпътствали ежедневните репетиции на Ансамбъла на въоръжените сили.

Някои от солистките твърдят, че гвардеец №1 им отправял устни покани да го посетят в кабинета му, други се жалват, че полковник Ставрев безцеремонно ги задължавал да се явяват на частни купони и мероприятия, за да веселят командира на гвардейците и компанията му.

Така например полковник Ставрев заповядал на целия ансамбъл, воглаве със солистката Еми Валенти, да весели съпругата му на нейния 50-и юбилей. Няколко от изпълнителките, които не се явили на частното парти, били наказани – те не били включени в разпределението на новогодишни бонуси за 2012 г. Така някои взели по 750 лева извънредни премии, а други останали без нито лев бонус. Гвардеец №1 разпоредил ансамбълът да весели семейството му и на рождения ден на сина му.

В своя жалба до министър Аню Ангелов от края на декември 2012-а солистката от ансамбъла Еми Валенти разкрива шокиращи подробности за отношението на полковник Ставрев към нея. Солистката попада на мушката на 55-годишния гвардеец №1, след като не откликва на сексуалните му щения.

„Принудена съм да търпя ругатни и обиди, полковник Ставрев ме нарича „имитаторка“, „неблагодарница“, „ялова“. Беше ми отказано заявление за отпуск, от известно време системно съм привиквана за „донавикване“. Вследствие на системния тормоз и нанесените ми лични обиди пред офицерите и цивилните служители от полковник Ставрев ми се наложи да потърся лекарска помощ в медицинската служба на Националната гвардейска част – изпаднах в нервна криза вследствие на непоносими бодежи в сърдечната област и се наложи да ми поставят инжекция и да приема медикаменти. Аз съм човек на изкуството, много емоционална съм и не мога да приема хладнокръвно обиди, крясъци и ругатни“, пише в жалбата си до военния министър Аню Ангелов певицата Еми Валенти.

Друга изпълнителка от ансамбъла – Ренета Карагаева, също обвинява полковник Боян Ставрев в превишаване на правомощията му и системен тормоз. Солистката е разлюбена от гвардеец №1 в средата на декември, когато заедно с още няколко изпълнителки от ансамбъла решава да информира генерал Аню Ангелов за безобразието поведение и сексуални намеци, отправяни от полковник Ставрев.

„От 18 декември 2012 г. насам бяха извършени действия от командира на Националната гвардейска част полк. Боян Ставрев, които мога да определя като системен тормоз. Няколко пъти бях викана в кабинета му, за да бъда заплашвана, обиждана, с викове и закани, че ще ме уволни дисциплинарно, притискана да си подам молбата за напускане. Вследствие на едно от тези привиквания се наложи да потърся лекарска помощ от лекаря на поделението, защото ми прилоша. Подавам тази жалба, защото случаят е единичен, както по отношение на мен, така и по отношение на колегите ми от Представителния ансамбъл на въоръжените сили“, пише в жалбата си до министър Аню Ангелов Ренета Карагаева. Друг артист от ансамбъла – солистката Антония Маркова, обвинява полковник Ставрев, че е саботирал участието й на концерт във Военния клуб, посветен на 100-годишнината от Балканската война.

„На 28 ноември 2012 г. по устна заповед на полковник Ставрев бях повикана в кабинета му възпрепятствайки участието ми в концерт същия ден малко по-късно. Разговорът вътре в кабинета имаше общо с всичко друго, но не и с беседа. Още от вратата бях овикана, обиждана, хулена и ругана и дори изгонена от кабинета му с думите: „Махай се, напусни!“, без да ми бе дадена възможност да кажа каквото и да било. Това не ми се случва за първи път в кабинета на командира. В заповедта за наказанието ми № 694 от 18.12.2012 г. пише, че съм напуснала демонстративно канцеларията му, което не е вярно, тъй като аз бях овикана и изгонена. След като влязох втори път, почуквайки отново на вратата и вярвайки, че този път ще ми се даде възможност за нормален разговор, аз отново се наслушах на други обиди от всякакво естество, нямащи нищо общо с това, за което бях повикана. Тези обиди бяха също толкова нелепи, брутални и незаслужени като първите. Проявих емоционалност, разплаквайки се, и повиших тон, но смятам, че всеки нормален човек в резултат на такива нападки, агресия с думи, заплахи и обиди би реагирал като мен…“, жалва се солистката Антония Маркова.

Към трите опълчили се артистки са се присъединили и още две дами от ансамбъла, които обаче са пуснали анонимни сигнали срещу командира на гвардейците Боян Ставрев. В сигналите си до Аню Ангелов момичетата алармират, че полковникът злоупотребява със средствата на ансамбъла и че си позволява дебелашки сексуални подмятания към абсолютно всички артисти. В началото на януари военният министър е разпоредил проверка на случая.

Във Военното министерство неофициално се коментира, че полковник Боян Ставрев няма да бъде уволнен дисциплинарно, а ще бъде предсрочно пенсиониран, за да не се раздуха пикантният скандал в медиите.
Върнете се в началото
Dimitar Stavrev

МнениеПуснато на: Пон 21 Яну 2013, 09:15    Заглавие:  

Зам. шефът на служба “Военна информация” Митко Троански сам си пускал срамните снимки във Фейсбук
Публикувано от admin1 в ЛЮБОПИТНО на 18.07.2012 13:45

Преди десет дни президентът Росен Плевнелиев заяви, че е време ДС да бъде изпратена в музея. Изявлението на президента за пореден път прозвуча странно, тъй като ключови хора от неговата администрация са свързани с комунистическата служба, която бе оръжието на партията по време на тоталитарния режим.

Цветлин Йовчев е шеф на кабинета на Плевнелиев, а съветник по сигурността му е ген. Стоимен Стоименов, който не само идва от редиците на Държавна сигурност, но е изкарал и специална школа в Москва което със сигурност означава съпричастност към Главното разузнавателно управление на СССР, подчинено на министъра на отбраната и на шефа на Генералния щаб на съветската армия.

Изявленията на Плевнелиев срещу ДС получиха тези дни и още едно опровержение. По време на последния парламентарен контрол стана ясно, че 45 процента от ръководния състав на военното ни разузнаване са кадри на Държавна сигурност. Тази цифра бе посочена лично от министъра на отбраната Аню Ангелов, който отговори на актуален въпрос, зададен от депутата от ДСБ Иван Иванов. Проверка също показа, че службата не е реформирана и се е превърнала в последния тоталитарен бастион.

Както и друг път сме писали, не е ясно какво разузнават 1300 души, назначени основно на шуробаджанашки принцип. Нито за какво се харчат близо 35 милиона на година от парите на българските данъкоплатци, но е факт, че бюджетът на служба „Военна информация“ е по-висок от този на Националната разузнавателна служба.

Попаднахме на истински куриоз в социалната мрежа. Оказа се, че един от ръководителите на военното ни разузнаване има страница във Фейсбук. Докато имената на шефовете на други служби често стават известни доста време след като са се пенсионирали, някои наши пишман разузнавачи демонстрират непукизъм за естеството на работата си и с удоволствие пускат свои фотоси в социалната мрежа.

Публикуваме снимката на полковник Митко Троански, който е заместник-директор на служба „Военна информация“ и който сам я е качил на стената си в социалната мрежа. „Наздраве на компанията“ е чудесно описание за духа, който цари в това иначе сериозно учреждение. От снимката става ясно, че полковникът обича „Ланска“ водка произвеждана в Дания. Не е много сигурно обаче дали наздравицата, която вдига, е за НАТО. Ако съдим по физиономията, тя по-скоро говори: „Да здравствует СССР!“.

Но това няма нищо общо с модерното разузнаване на една реформирана натовска държава, коментират експерти по сигурността, които твърдят, че за службите ни 10 ноември още не е настъпил, тъй че е твърде рано президентът да ги праща в музей. Ако е искрен, разбира се.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 34 от 42 [629 Мнения]   Иди на страница: Предишна 1, 2, 3, ..., 32, 33, 34, 35, 36, ..., 40, 41, 42 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОРЪЖЕЕН ФОРУМ » Българска армия - минало и настояще
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 1.0387s ][ Queries: 16 (0.8865s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker