Private Colleger of transportation
image
Начало Форум-основен Форум-Модел Криле Океан Океан Dreams Оръжие Криле Ретросалон Нато и България Галерия Новини Поръчай онлайн
ФРЕГАТА ВЕРНИ ПОЕМА КЪМ РОДНИЯ ПРИСТАН · Министърът на отбраната Красимир Каракачанов: Хората, които са служили на България честно и безкористно, са герои (СНИМКА, ВИДЕО) · Разбилият се в Афганистан хеликоптер е AH-64D Apache · ДНЕС : Инициативата за общ флот А-10 · Началникът на отбраната генерал Андрей Боцев участва в есенната сесия на Военния комитет на Европейския съюз в Брюксел · Каракачанов към Радан Кънев: Не сте изпратен в европарламента, за да обслужвате интересите на розово-зелените марионетки ·

Select Forum Language:

Hot topics:
В момента е: Сря 20 Ное 2019, 17:16
Часовете са според зоната UTC + 2
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
УГКС - устав за гарнизон и караулна служба
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
Страница 1 от 5 [64 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3, 4, 5 Следваща
Автор Съобщение
Mig-28

Местожителство: Pld

МнениеПуснато на: Пон 12 Окт 2009, 17:56    Заглавие:    

Интересна тема сте захванали на мен ми е интересно защо винаги като започне да се коментира състоянието на БА, обикновено се стига до спорове каква нова техника и колко бройки от еди какво си да се купи.
Ок всичко хубаво, но защо повечето пъти се обсъжда купуването на скъпа техника а никой не се сеща да почне с нещо по елементарно като например:
-Качествени полеви обувки за цялата ни армия ( тук изключвам контингентите зад граница), а не сегашните нискокачествени боклуци който ги има във военните магазини, като гледам от 5-6 години никакво развитие по въпроса за подмяна на обувките. А има родни производители, който предлагат достатъчно качествени обувки. Всеки, който служи в момента или е бил до скоро в армията много добре знае какви общовойскови обувки има, и е наясно, че са с много ниско качество.
- Нискокачествената изработка на новия тип камуфлажни униформи ( имам предвид тези приети от средата на 2004та насам) мое лично мнение е, че шарката е доста удачна за нашия терен но лошата изработка и нискокачествения плат , особено на летните униформи както и велкрото по джобовете и лошото разположение на джобовете на ризата , толкова ли не можаха да ги оправят за 5 години.
- Металните каски , може ли според вас 2009та година при такава малка численост на армията все още (в по-големите поделения поне) да има масово метални каски, за покази и международни учения винаги се намират кевларни каски , ама само за това, попитайте някой дали дава караул с кевларна каска ( това за караула си е отделна тема , бахти може ли 21ВИ ВЕК да не се ползват радиостанции, а вместо това все още ТАПовете, и на всичкото отгоре да не може един прост часови да си вземе мобилния телефон на пост защото еди кой си устав от еди коя си година не го разрешава – смях и срамота ми ако ти отрежат кабела на ТАПа ).

Има и още много подобни “дребни незабележими ” неща който не биха вълнували особено много хора във форума , но вълнуват много хора който сега служат в армията и за това реших да пусна това мое мнение тук, понеже темата е по - оживена ,а темата тръгна от обсъждане на съвместно учение, и се стигна до избиране и сравняване на минохвъргачки щурмови самолета въоръжени спартани и т.н.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла 
rokosovski

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон 12 Окт 2009, 19:33    Заглавие:  

А за какво ти е телефона на поста?
Върнете се в началото
ICQ Номер 
marinecor

МнениеПуснато на: Пон 12 Окт 2009, 20:04    Заглавие:  

Рокосовски ти все пак сигурен ли си че не си бил "политически" профил?

Човека говори за еннайсет проблема и ти са телефона на поста се хвана?

Колега Миг -дето-го-няма-освен-в-топ-гън.

Изложените от вас проблеми са точна ама точно така.
Носите калпави обувки, защото се правят в съюз на слепите ли беше, глухите ли беше...... в смисъл - отново вменяваме на армията функцията "социален работник".( Защото по добре да си вземем лайно , но българско отколкото китайски кубинки но хубави нали ? Тва че хората си копуват на "частно" китайски "Магнуми" не се брои нали ? Или си боядисват пустинните обувки от мисиите в черно та поне лятото да няма "мазоли в собствен сос". И това при условие , че един от най големите световни производители на военни обувки е на около 300 км. от южната ни граница.
Униформата ви е калпава защото преди години беше особенно важно да се приеме супер -мега -уникален петцветен камуфлаж с който да се затруднят максимално евентуални гадни чужди конкуренти- за да "защитим българското". Щото Румъния която прие английския ДПМ или Файромците които приеха Удланда са прозти (апропо солдените минават вече на дигитал). Ние имаме институти и производители на текстил дето ехеееееееееее....... Същите текстилни корифеи точно преди три месеца убеждаваха комисията по нова униформа на армията , че найлон памука не е хубав... нищо че всички водещи армии от години са на NYCO - защо ли не можел да се багри ..... аз бях снабдил членовете на комисията с един МАРПАТ и какво се оказало - не че не можел да се багри ТЕ не можело да го багрят. А моя марпат втора употребя при мене е пета година.... переш, носиш , переш носиш и те така. Такива мити... Не говоря за безумните плоски джобове, за "гетите" , за гадната кройка и т.н.

Поради недостатъци на ТС то към настоящият момент в БА имаме три вида каски от кевлар - Шестан Буш БК 3 - която е каска на ниво от 1998 ма, Миле Драгич , коята за да спази едно от условията на ТС то е с един номер по голяма от номинала и пехотинеца с нея прилича на гъбка манатарка, ACH на MKU която е супер каска , но не знам да е стигала до войските и няколко стотин MICH дар от американците които си стоят палетизирани.... Защото у нас новото се държи на склад - докато му мине годността..... а стоманените - нямат годност те. И "кевларките" ще стоят по складовете за мисии , защото догодина я има пари за каски я не..... защото не мога да ги мисля и вашите началници - няма плановост няма дявол- тази година има - другата няма и туйто.

Да не говорим колко е "мършав" табела от лична екипировка на войника в БА. В сравнение с този на турския дори.... за хамериканците няма да говорим изобщо. Там от пиле мляко ако измислят и това ще има.... Преди години СВ се напънаха поне фенерчета да вземат... при това хубави- Сайдуйндер Стримлайт- , но още сигур седят по складовете, и отделно че хората не знаят как да ги ползват...

А това дето се вика за една бригада не са пари и за пет БТР та модерни.....

Аз като ходя при бригадирите редовно оставям я без наколенки , я без ръкавици , я без мултитул..... защото ... айде...

Последната промяна е направена от marinecor на Пон 12 Окт 2009, 20:21; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Octagon

Местожителство: LBPD

МнениеПуснато на: Пон 12 Окт 2009, 20:20    Заглавие:  

Mig-28 написа:
( това за караула си е отделна тема , бахти може ли 21ВИ ВЕК да не се ползват радиостанции, а вместо това все още ТАПовете, и на всичкото отгоре да не може един прост часови да си вземе мобилния телефон на пост защото еди кой си устав от еди коя си година не го разрешава – смях и срамота ми ако ти отрежат кабела на ТАПа ).

Това за караула и охраната на поделенията е голяма тема, най-вече дали не трябва да се организира по съвсем друг начин. А дали в някоя друга армия дават на часовия да си носи мобилния телефон на поста?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
marinecor

МнениеПуснато на: Пон 12 Окт 2009, 20:24    Заглавие:  

Octagon написа:
Mig-28 написа:
( това за караула си е отделна тема , бахти може ли 21ВИ ВЕК да не се ползват радиостанции, а вместо това все още ТАПовете, и на всичкото отгоре да не може един прост часови да си вземе мобилния телефон на пост защото еди кой си устав от еди коя си година не го разрешава – смях и срамота ми ако ти отрежат кабела на ТАПа ).

Това за караула и охраната на поделенията е голяма тема, най-вече дали не трябва да се организира по съвсем друг начин. А дали в някоя друга армия дават на часовия да си носи мобилния телефон на поста?

За Израелската съм сигурен- ако е на хендсфри. И това с часовите ше ме прощаваш е голяма простотия. Новия устав чел ли си го? Ако ми викне да спра , произведе предупредителен и аз побегна , няма право да стреля по мене. Кво беше там "решителни действия с щик и приклад". Хубу де..... ще кажеш мобилния телефон разсейва нали? А ако си говоря сам?!? По неразсеян ли ще бъда.... Или ако си мисля за циците на готиното ленче от оня бар....примерно!?!
Върнете се в началото
rokosovski

МнениеПуснато на: Пон 12 Окт 2009, 20:37    Заглавие:  

marinecor написа:

Другите проблеми са ми ясни. Те всъщност са болка на всяка армия. Който не ги разбира да си пита за тях!
Но ми стана интересно за телефона... За какво ще се ползва, все пак?

"Ако ми викне да спра , произведе предупредителен и аз побегна , няма право да стреля по мене."
В интерес на истината не знам дали съм чел НАЙ-последния устав действащ в армията, но това конкретно ми се струва доста неразумно... по ред причини.
Върнете се в началото
ICQ Номер 
marinecor

МнениеПуснато на: Пон 12 Окт 2009, 20:50    Заглавие:  

rokosovski написа:
marinecor написа:

Другите проблеми са ми ясни. Те всъщност са болка на всяка армия. Който не ги разбира да си пита за тях!
Но ми стана интересно за телефона... За какво ще се ползва, все пак?

"Ако ми викне да спра , произведе предупредителен и аз побегна , няма право да стреля по мене."
В интерес на истината не знам дали съм чел НАЙ-последния устав действащ в армията, но това конкретно ми се струва доста неразумно... по ред причини.

Въпроса беше коментиран на занятието с "Черноморските Акули", това е най новото творение на тема УГКС. Падна смях при въпроса ми ако бягам със съндък автомати на гърбо дали ще ме пуснат....
Върнете се в началото
marinecor

МнениеПуснато на: Пон 12 Окт 2009, 21:19    Заглавие:  

Само да го кажа ако не съм го казвал и преди..... Случка с един мой приятел подполковник..... Рокосовски го знае - много ром пие.

Предтавителя на ИПИО:
"Господин подполковник - дайте шанс и на българския производител да доставя!!!"

Подполковника:
"Господин Х- дайте шанс и на българския войник да оцелее!!!"

Подобна случка при разглеждане на цените за екипировка за височинен скок...

Г-н. подполковник - не може едни ръкавици да струват ххх лв.- не може ли без тях?
Може г-н. полковник , но като слезе на земята и ви отдаде чест ще му падне ръката - горе е -50 градуса!!!
Върнете се в началото
Mig-28

МнениеПуснато на: Пон 12 Окт 2009, 21:59    Заглавие:  

Ок, съфорумци това сравнение с GSMa го дадох просто като пример, в смисъл: Ако не дай си боже в някое поделение, часови има ситуация в която му се наложи да повика началник караула, но в същото време няма връзка по ТАПа.
Ок знам много добре за изстрелите във въздуха като начин за сигнализация, но нека си представим ситуация в която стрелбата би те издала, например реално нападение на поста от група въоръжени лица.
Всичко което имах предвид е, че методите за свръзка на часовия с караулното са крайно остарели и при положение, че в поделенията все още се ползва ТАПа не е лошо да имаш мобилен телефон като допънително средство за свръзка с твоите – това имах предвид.

Най добре би било хората по постовете да са по двойки и с РАДИОСТАНЦИИ, ама както и да е.

С предното си изказване исках да предизвикам вниманието на някои хора които говорят за еди какви си военни летателни апарати, с едни какви си възможности за изстрелване на еди какви си ракети, а в същото време забравят , че едни военни там им пазят поделенията без една радиостанция.

P.S Никого не искам да обиждам и/или засягам просто мислех , че това е по належащ проблем отколкото закупуването на каквато и да е техника.

Последната промяна е направена от Mig-28 на Пон 12 Окт 2009, 22:18; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
marinecor

МнениеПуснато на: Пон 12 Окт 2009, 22:04    Заглавие:  

Аз пък обясних от къде мирише рибата....
Може ли с парите които сега се дават за униформи да се купят по - хубави?
Да може.
Може ли с 30% увеличение цената на обувките те да станат по- добри - да може..
това е
Върнете се в началото
Octagon

Местожителство: LBPD

МнениеПуснато на: Пон 12 Окт 2009, 22:08    Заглавие:  

marinecor написа:
За Израелската съм сигурен- ако е на хендсфри. И това с часовите ше ме прощаваш е голяма простотия. Новия устав чел ли си го? Ако ми викне да спра , произведе предупредителен и аз побегна , няма право да стреля по мене. Кво беше там "решителни действия с щик и приклад". Хубу де..... ще кажеш мобилния телефон разсейва нали? А ако си говоря сам?!? По неразсеян ли ще бъда.... Или ако си мисля за циците на готиното ленче от оня бар....примерно!?!

Новия устав съм го учил до буква от първите моменти на влизането му в сила. И съм служил в охраната на поделение, където службата по ред причини се носеше доста сериозно. Тези глупости за караула не знам кой ти ги е разправял. Решителните действия с щик и приклад са си на твоята съвест - къде ще ги прилагаш между двете телени мрежи, особено ако автоматът е със сгъваем приклад и по щат нямаш щик? Останалите фантазии - също. И какъв УГКС те гони, той е отменен от 2001 г.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение 
marinecor

МнениеПуснато на: Пон 12 Окт 2009, 22:14    Заглавие:  

Octagon написа:
marinecor написа:

Новия устав съм го учил до буква от първите моменти на влизането му в сила. И съм служил в охраната на поделение, където службата по ред причини се носеше доста сериозно. Тези глупости за караула не знам кой ти ги е разправял. Решителните действия с щик и приклад са си на твоята съвест - къде ще ги прилагаш между двете телени мрежи, особено ако автоматът е със сгъваем приклад и по щат нямаш щик? Останалите фантазии - също. И какъв УГКС те гони, той е отменен от 2001 г.

Кой е Новият устав? Щото коментара беше за някакво нещо влязло относително скоро? Имам предвид тези дни.
Цитат:
творение на тема УГКС
май не е дно и също с УГКС- просто съм дъртичък и този го помня. А "решителни действия с щик и приклад" е шега с един по- стар устав... дето май не си го чел Very Happy Very Happy Very Happy

Обещавама да разследвам темата и да доложа.... може и да са ми намазали ските.

Последната промяна е направена от marinecor на Пон 12 Окт 2009, 22:17; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Mig-28

МнениеПуснато на: Пон 12 Окт 2009, 22:16    Заглавие:  

За полевите обувки си е така, тези във военния магазин бяха към 50 лева ( при положение , че се купуват с лимитна книжка), а за 90-100 лева могат да се намерят добри обувки без Gore tex.
Абсолютно вярно, че с цената с които са ---ОПИСАНИ ---сегашните ни униформи във военния магазин могат да се купят по-добри --- АМА тук корупцията играе.
За камуфлажната ни униформа- шарката си е доста добра за нашия терен, но качеството на изработка и материалите е ниско.

Последната промяна е направена от Mig-28 на Пон 12 Окт 2009, 22:30; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
marinecor

МнениеПуснато на: Пон 12 Окт 2009, 22:22    Заглавие:  

Mig-28 написа:
За полевите обувки си е така, тези във военния магазин бяха към 50 лева ( при положение , че се купуват с лимитна книжка), а за 90-100 лева могат да се намерят добри обувки без Gore tex.
Абсолютно вярно, че с цената с които са ---ОПИСАНИ ¬¬---сегашните ни униформи във военния магазин могат да се купят по добри.
За камуфлажната ни униформа- шарката си е доста добра за нашия терен, но качеството на изработка и материалите е ниско.

Един въпрос.... Какво би предпочел: Да ти се полага каквото сега ти се полага всяка година , или лимитната книжка да е наистина лимит пари, който да можеш да изразходваш за "удобрени" неща и сам да си правиш сметката. В смисъл- ако трябва да са един чифт обувки за две години , но хубави или примерно лимита за две години да го дадеш за "дишаща" шуба- или както му викат у НАТО парка и панталон? Не казва Горатекс защото това е само марка всъщност.....
Върнете се в началото
rokosovski

МнениеПуснато на: Пон 12 Окт 2009, 22:49    Заглавие:  

Mig-28 написа:
Ок, съфорумци това сравнение с GSMa го дадох просто като пример, в смисъл: Ако не дай си боже в някое поделение, часови има ситуация в която му се наложи да повика началник караула, но в същото време няма връзка по ТАПа.
Ок знам много добре за изстрелите във въздуха като начин за сигнализация, но нека си представим ситуация в която стрелбата би те издала, например реално нападение на поста от група въоръжени лица.
Всичко което имах предвид е, че методите за свръзка на часовия с караулното са крайно остарели и при положение, че в поделенията все още се ползва ТАПа не е лошо да имаш мобилен телефон като допънително средство за свръзка с твоите – това имах предвид.

Най добре би било хората по постовете да са по двойки и с РАДИОСТАНЦИИ, ама както и да е.

С предното си изказване исках да предизвикам вниманието на някои хора които говорят за еди какви си военни летателни апарати, с едни какви си възможности за изстрелване на еди какви си ракети, а в същото време забравят , че едни военни там им пазят поделенията без една радиостанция.

P.S Никого не искам да обиждам и/или засягам просто мислех , че това е по належащ проблем отколкото закупуването на каквато и да е техника.

Значи, двама те нападат и ти търсиш номера на сегашния началник на караул в записите на телефона... поле чакаш.. тирилит, тирилит, тирилит... пииип... пииииип... отсреща вдигат... кажи бомбе, кво те е стегнало? и т.н. Точно за това ми стана интересно как се прави именно номера с телефона.
Има един прост лек за цялата работа. Най-сетне в БА да има подразделения, които да са наистина комплектовани по щат над 70 % и те да застъпват така, именно като цяло подразделение, караул. Щото нали караула е изпълнение на бойна задача в мирно време. Все пак малко длъжностни лица имат да стрелят без предупреждение в страната ни, нали. Всъщност, часовият на пост единствен има това право, в държавата въобще! Във всяко отделение има поне две УКВ станции и така... Ред за връзка, сигнали за управление... Но тази болест в БА е нелечима!
Върнете се в началото
ICQ Номер 
Покажи мнения от преди:   Сортирай по:   
Страница 1 от 5 [64 Мнения]   Иди на страница: 1, 2, 3, 4, 5 Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор Предишната тема :: Следващата тема
 Главната страница » ОБЩА СТАЯ » ОБЩ АРХИВ » "Оръжие"
Идете на:  

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

[ Time: 0.0745s ][ Queries: 13 (0.0046s) ][ Debug on ]

Copyright ©2006-2012 Air Group 2000 Ltd. All rights reserved. support@airgroup2000.com

eXTReMe Tracker